A Dutch Werewolf In London Het begon meteen al goed toen ik aankwam in London. Zojuist had een man die verdacht was van het verkrachten, martelen en vermoorden van meer dan meisjes -waaronder 2 van zijn eigen dochters en 1 echtgenote-zichzelf opge hangen. Even later kondigde Camilla aan dat zij na 25 jaar ging scheiden van haar man zodat ze eindelijk -legaal beschikbaar is voor de Prince of Wales. En natuurlijk niet te vergeten voor de troon. Daarna werd de opstand van de 'Euro-rebels' de kop ingeslagen door de Tories. Nu lijkt dat laatste erger dan het is, rebellen klinken mij per soonlijk altijd positief in de oren, maar in dit geval gaat het om dat gedeelte van de conservatieve partij (Tories) in Engeland dat eigenlijk niets te maken wil hebben met Europa. Eigenlijk zijn de Tories met hun 'terug naar de oude waarden en discipline' zo'n beetje de 'Van Agts' van Engeland met dat verschil dat we hem nooit gevonden heb ben in duistere sexclubs met lesbische acts, noch heeft hij zichzelf opgehangen alleen gekleed in jarretels en beha. Noch heeft hij ooit kinderen verwekt bij een andere vrouw. Maar dat kan allemaal in Engeland. Waar het gezin nog steeds de hoeksteen van de samenleving moet voorstellen en vrouwen nog steeds geen lid mogen worden van de Pall Mali Club, een van de meest gerespecteerde clubs, die geas socieerd is met zowel Oxford als Cambridge. Wat echter niet kan is de bekendmaking via een documen taire op televisie dat Richard Leeuwenhart (jawel de echte Lion King) eigenlijk een luie Fransman was, die omdat hij geen zin had in regeren maar op kruistocht ging. Terwijl hij op weg ernaar toe het bed deelde met Philip, de toenmalige koning van Frankrijk. Dus daar gaat Sean Connery. Wat wel erg kan, is de uitdrukking 'Let's have lunch'. Maar je hebt dan ook een fantastische keuze uit restaurants met een keuken afkomstig uit de diverse delen van de wereld. Opvallend wel is dat het bedienend personeel in (semi) chi que restaurants bijna altijd uit Frankrijk komt. Waar al die jarenlange butler-ervaring is gebleven weet ik niet, maar in een restaurant moetje bediend worden door iemand die met een heftig Frans accent Engels spreekt. Maar gelukkig blijft er een aantal zaken hetzelfde. In het land waar 'Four Weddings And A Funeral' de tweede plaats inneemt op de top 100 allertijden, hebben de Flinstones, de Mask en de Lion King het erg goed gedaan. Relatief heeft Schindler's List het met zo'n 35 miljoen gul den in Engeland, waar het begrip concentratiekamp is uitge vonden, niet zo goed gedaan. In het nieuwe jaar zijn Stargate, Shallow Crave en Amateur erg goed gestart. De producenten klagen ook hier steen en been. Duidelijk is dat als je hier succes hebt dat niet gewaardeerd wordt. Dus gaan de meeste talenten al snel naar Amerika. Wat dat betreft dus geen nieuws. Tot zover het nieuws uit London. San Fu Maltha

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 12