FILM-TON-TECHNIK HANNSDIETER RÜTTGERS GMBH Misschien ten overvloede maar voor het behalen van het Diploma A moet men de vakken basis lichttechniek, basis elk- ectrotechniek, praktijkvoorschriften en brandweervoorschrif ten beheersen, voor het Diploma B zijn de vakken electro- techniek, lichttechniek, voorschiften lichttechniek alsmede versterkertechniek vereist. De toekomst Zoals al eerder gezegd, de techniek verandert en verbetert niet alleen voortdurend, maar wordt ook steeds ingewikkel der. Operateurs die een cursus volgden hebben normaal gesproken een goed inzicht gekregen in de apparatuur en hetgeen onverwacht kan gebeuren. Zolang zich geen ernstige storingen voordoen, kan er weinig fout gaan. Maar de techniek schrijdt voort. Vooral in het geluid staat ons nog een 'evolutie' te wachten Dat leidt tot de volgende aanbevelingen De Stichting is van mening, dat de instroom van operateurs uit een andere doelgroep moet komen. De potentiële opera teur dient reeds te beschikken over een (electro)technische basiskennis, d.w.z. dat deze op zijn minst het diploma LTS- electrotechniek moet bezitten. Voor de aanvulling en actuali sering van kennis dient de Stichting zorg te dragen. Deze punten moeten de aanzet zijn om de diploma's meer inhoud en waarde te geven. De Stichting zal een andere taak krijgen dan tot nu toe. Zij zal slagvaardiger moeten zijn op veranderende omstandigheden. Er zal meer naar de toekomst toe gewerkt moeten worden, zoals het aanpassen van de jaarlijkse examens aan gewijzigde (technische) situatie's, het invoeren van regio nale cursussen en scholingsbijeenkomsten. Tevens moeten cursisten, die moeite hebben met de stof of onderdelen daarvan, in de gelegenheid worden gesteld hun begeleider (vroeger corrector) rechtstreeks te benaderen. Hoewel de operateurscursussen, die leiden naar de diploma's A en B, voldoen, wil de Stichting in de toekomst de volgende zaken veranderen. A. De examens moeten worden verzwaard. B. Er moet meer tijd ingeruimd worden voor het afleggen van examens. Nu is er te weinig tijd om de kandidaat werkelijk goed te testen c.q. 'op zijn gemak te stellen'. C. Het brandweergedeelte van het A-diploma moet schriftelijk worden afgenomen. Dit mede omdat de EU in de nabije toekomst met strikte beleidslijnen komt op het punt van brandpreventie. D. Het ontwikkelen van een nieuwe cursus 'versterker techniek' met vooral het accent op het voorkomen en verhelpen van storingen. E. Het ontwikkelen van een nieuwe cursus 'meettechniek'. Besprekingen zijn gaande om deze in samenwerking met een technisch bedrijf op te zetten. F. De onder D en E genoemde cursussen zullen mondeling gegeven gaan worden met ondersteuning van voorbeel den uit de praktijk. C. Het organiseren van regionale bijeenkomsten en her/ bijscholingscursussen. Moderne bioscoop-techniek alles in één bedrijf Wij leveren en bieden u service onderhoud voor o.a.: 16-, 35- en 70 mm. projectoren Alle soorten gelijkrichters Non-Rewind en Endlos projectietafels Zeer grote onderdelen voorraad, alle merken, ook gebruikte Spoelen forens 5000 m. Automatiseringssystemen Alle merken geluidssytemen Vraag vrijblijvend inlichtingen: JahnstraBe 37-41 40215 Düsseldorf Tel.: 02 11 37 30 47 Fax: 02 11 38 17 34 Telex: 8587016 Cinemare in Almere

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 17