Minerva Groep Amsterdam presenteert... De MINERVA GROEP AMSTERDAM breidt het aantal bioscoopzalen in Arnhem uit. Het bekende Rembrandt theater aan het Velperplein in Arnhem wordt ingrijpend gerenoveerd en tevens uitgebreid met drie zalen waarbij eveneens de mogelijkheid wordt onderzocht om in de foyer een grand-café onder te brengen. De belangrijkste voorwaarde die de directie van de Minerva Groep aan het bouwplan stelt, is het behoud van de karakte ristieke grote zaal. Men is hierin geslaagd door de uitbreiding grotendeels op het dak te doen plaatsvinden waar tevens een tweede foyer wordt gebouwd die een uitzicht geeft over het Velperplein. Na deze uitbreiding en renovatie behelst het complex vijf zalen met een totale capaciteit van ongeveer 1500 stoelen. De verdeling van de zalencapaciteit is als volgt: Rembrandt 7 650 plaatsen, Rembrandt 2 en 3 elk 169 plaatsen en Rembrandt 4 en 5 elk 250 zitplaatsen. Bovendien kunnen de zalen 4 en 5 geïnterlocked worden. Door deze keuze worden oud en nieuw in een sfeervol geheel ondergebracht en krijgt het vernieuwde Rembrandt theater een grotere regionale betekenis. Gezien de omvang van het project rekent men op een bouwperiode van minimaal 9 maanden, gedurende welke periode de exploitatie gewoon doorgang blijft vinden. De Minerva Groep heeft in de laatste 3 jaren in Eindhoven, Haarlem, Zwolle en Venlo grote succesvolle renovaties uitge voerd die geresulteerd hebben in stijging van het bioscoopbe zoek. De verwachting is dat dit eveneens in Arnhem het geval zal zijn. Naast de ontwikkeling in de stad Arnhem, start men nog dit jaar in Alkmaar met de uitbreiding van het Harmonie theater. Dit theater bestaat dan eveneens uit vijf zalen met een totale capaciteit van ongeveer 1000 zitplaatsen.

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 18