1995, een jaar om te vieren Inhoud 8 12 13 15 16 20 21 22 23 26 29 34 36 38 39 Verkiezing Exploitantenraad Stichting Marketing Communicatie A Dutch Werewolf In London Bioscoop In Beeld 100 Jaar Cinema In Beweging De Léo Claassen Stichting Audiovisueel Platform De Pen De Top 20 Bed rijfsportret Nieuwjaarsreceptie NFC NATO ShoWest 1994 Stichting Bioscoopbonnen Zwanger In Zwolle De Golden Globes 1995 In Produktie Nieuws van het PR front Stichting Bio Kinderrevalidatie Uitslag Kerstpuzzel Salaristabel Bioscooppersoneel Agenda Colofon 40 45 47 48 50 Zodra je praat over iets herdenken dan krijgt die gebeur tenis een zekere beladenheid. Terwijl je bepaalde dingen moet herdenken, kun je andere dingen juist heel goed vieren, want in tegenstelling tot herdenken heeft vieren iets aangenaams, iets prettigs. Een hongerwinter moet je herdenken, maar het feit dat het dit jaar ook 50 jaar geleden is dat er een einde kwam aan de, naar we mogen hopen, laatste Wereldoorlog, dat moet je vieren. Dat geldt ook voor 100 jaar Cinema. Je kunt natuurlijk wel nostalgisch terugblikken op al die prachtige films die er in de loop van de jaren zijn gemaakt (zoals dit jaar ook zeker zal gebeuren), maar je moet ook vooruitkijken en deze histo rische mijlpaal aangrijpen om het publiek te laten zien met wat voor prachtig produkt we toch (mogen!) werken. De toon is gezet: 1995 wordt als bioscoopjaar geen jaar om te herdenken, maar om te vieren. Van iedereen die zich dit jaar op zijn eigen wijze zal inspannen om van 1995 een mooi bioscoopjaar te maken, moeten er toch twee organisa ties speciaal genoemd worden: de Stichting 100 Jaar Cinema en de Stichting Marketing Communicatie. Beide stichtingen zullen in 1995 nog vaak van zich doen spreken. Ik wil de hier beschikbare ruimte graag toch ook nog even benutten om iedereen die ons heeft gefeliciteerd met het eerste nummer van Holland Film Nieuws, te bedanken. We hebben vele leuke en spontane reacties én bijdragen ont vangen en ik kan u verzekeren dat het ons heeft gemoti veerd nog vele nummers van Holland Film Nieuws van de pers te laten rollen. Bedankt! Jeroen Huijsdens Eindredacteur 1995, het jaar van de ideeën Scheveningen door El Bovelander UIP (Netherlands) First Floor Features

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 3