Bio-Awards thuisbezorgd! De Bio-Awards voor de zomercollectie 1994 hebben hun bestemming gevonden. Zoals bekend worden per collecte drie Awards uitgereikt: één voor de grote bedrijven, één voor de middelgrote theaters en één voor de bioscopen met één doek. Het duurt altijd even voor bekend is, wie de awards krijgen, omdat de collecte-opbrengsten steeds worden gerelateerd aan een aantal andere gegevens, zoals bezoekers aantal len, het aantal voorstellingen, enzovoort. Al eerder konden wij melden, dat de "zomer-awards 1994" werden toegekend aan Euro Cinema te Arnhem, aan Concerthuis/Movies in Groningen en aan Cinetap te Borne. De "verschijningsvorm" van een award is inmiddels zeer gemoderniseerd en verfraaid en bestaat nu uit een ongeveer één meter hoge zuil met daarin, achter glas en indirect ver licht, een bronskleurige Bio-collectekraai. Op de voorkant van de zuil staat nu vermeld: Bio-Award, zomer 1994, tezamen met de naam van het theater waar aan de Award werd uitgereikt. De zuil kan staande of hangende worden bevestigd op een voor het bioscoop-publiek opvallende plaats. Na een volgende collecte-uitslag gaan de zuilen naar de nieuwe winnaars, waarvan de namen wederom erop worden vermeld, terwijl er een verse collecte-kraai in het lichthokje wordt geplaatst. De "oude" kraai kan zijn leven verder slijten op bijvoorbeeld het bureau van de bedrijsleider. Deze "nieuwe-stijl-awards" vonden veel waardering toen Bio's directeur, de heer W. van Tuyll van Serooskerken, ze "thuis" kwam afleveren. In Arnhem vond de uitreiking plaats op 22 november tijdens een Jogchem's Contactdag, waar de heer Reurekas, temid den van zijn collega's de Award in ontvangst nam. De uitreiking van de Award in Groningen op 6 december werd een gezellige happening, waarbij behalve de heer Ter Horst en mevrouw Van der Veen, ook de collectanten waren betrokken. De derde Bio-kraai tenslotte, belandde op 7 december in Cinetap te Borne, waar de heer en mevrouw Vije zijn komst hadden voorbereid. Bij elk van de drie uitreikingen was de plaatselijke en regio nale pers uitgenodigd, waardoor de Award-winnaars zeer verdiende, plezierige publiciteit kregen. De nieuwe Bio-Award

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 43