Verkiezingen Exploitantenraad In het eerste nummer van Holland Film Nieuws hebben wij stilgestaan bij de nieuwe statuten van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten. Als uitvloeisel van deze statuten heeft er op dinsdag 10 januari jl. een alge mene ledenbijeenkomst plaatsgevonden van de exploitanten in de categorie B. Na een korte inleiding door de heer Wolff, zijn (in twee stemrondes) vervolgens acht nieuwe leden en plaatsvervangende leden gekozen. De Exploitantenraad bestaat uit vier vertegenwoordigers van de concerns (de categorie A), die ieder twee stemmen hebben, en acht vertegenwoordigers van de overige leden (de categorie B), die ieder één stem hebben. Al deze vertegenwoordigers hebben plaatsvervangers, zodat bij verhindering toch voor een goede en evenwichtige vertegenwoordiging kan worden ge zorgd. Wij stellen hen graag aan u voor: A.T.Abeln (lid categorie B) De heer Abeln is eigenaar/directeur van de bioscopen Asta 1 en 2 te Klazienaveen en sinds vorig jaar van de bioscopen Euro 1 t/m 3 te Emmen. Sinds vele jaren bekleedt hij bestuurs functies, onder meer binnen de afdeling bioscoopexploitanten van de NBB en binnen de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten, alwaar hij reeds enkele jaren penningmeester is. Daarnaast is hij penningmeester van de Stichting Bioscoopbonnen. Th. Abeln (plaatsvervangend lid categorie B) Plaatsvervanger van zijn broer. Hij is eigenaar directeur van de bioscopen Smokey 1 t/m 3 te Stadskanaal. J.F.LA. Bakker-de Nijs (plaatsvervangend lid categorie B) Plaatsvervangster van G.Kuipers en exploitante van de bios copen Cinesol 1 t/m 3, Grand en Mignon te Breda. J.van Dommelen (lid categorie A) Vanaf 1963 werkzaam bij Jogchem's Theaters, sinds 1970 als eigenaar/ directeur. Hij houdt zich hoofdzakelijk bezig metfilmprogrammatie, financieel- economische zaken en bouw/renovatie theaters. Hij is sinds vele jaren actief als bestuurder binnen de NVB, en voorheen de afdeling Bioscoop exploitanten van de NBB. Ook als bestuurder/penningmeester van de NBB/ NFG heeft hij zijn sporen verdiend. imBbe JÈÈÈ Sinds 1993 is hij penningmeester/vice-voorzitter van de NFG. W.van Dommelen (plaatsvervangend lid categorie A) Plaatsvervanger van J.van Dommelen en eveneens eigenaar/directeur van Jogchem's Theaters. Hij houdt zich bin nen de onderneming primair bezig met personeelszaken en public relations/ publiciteit. De verschillende besturen en commissies waar hij de afgelopen jaren deel van heeft uitgemaakt en nog steeds uitmaakt, zijn bijna teveel om op te noemen. Zijn belangrijkste functies zijn thans voorzitter van de Stichting Marketing Communicatie voor het bios coopbedrijf-welke stichting grotendeels dankzij zijn niet afla tende inspanningen tot stand is gekomen, op grond waarvan hij door de Federatieraad van de NFG tot lid van verdienste is benoemd. Hij is voorzitter van de Sociale Gommissie voor het Bioscoopbedrijf, lid van het bestuur van de Stichting Bioscoopbonnen en lid van het bestuur van de VUT stichting en het bedrijfspensioenfonds. C.Kuipers (lid categorie B) Oprichter en eigenaar/directeur van de Molenstraat biosco pen 1 t/m 3 te Wageningen. Hij heeft naast de exploitatie van zijn bioscoop diverse evenementen op filmgebied geor ganiseerd (Filmzomerfestival van Ginema d'Europa van Media Salles en diverse speciale filmpremières op bijzondere locaties). Hij is bestuurslid geweest van het voormalige Fonds voor de Nederlandse Film en vanaf 1991 lid van de Exploitantenraad. R.van der Meulen (lid categorie B) Eigenaar/directeur van Atlantic 1 t/m 3 te Harderwijk. Hij is vanaf 1991 lid van de Exploitantenraad en heeft tevens zitting in het bestuur van de Stichting Marketing Gommunicatie. Sinds december 1994 bekleedt hij het 4:;' k

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 4