exploitanten, programmeurs, laboranten, regisseurs, verhuurders, bookers m/v, operateurs, bedrijfsleid(st)ers, inspekteurs, adm.medewerk(st)ers, publ.medewerkjstjers, controleurs, producenten, cassières, ouvreuses, telefonistes, kortom iedereen... VEEL VOORSPOED IN HET NIEUWE JAAR! jjogchem's theaters bv men, bewaak ik het budget, doe de produktie-boekhouding en begeleid ik het hele traject na de opnamen, vanaf de beeldmontage, de geluidseffek- ten, nasynchronisatie, muziek en de geluidsmontage, tot de contacten met het laboratorium, het leveren van begin en eindcredits, de organisatie van de première, de uitbreng van de film en de promotionele begeleiding daar van, de foto's, poster, etc. Na de uitbreng in Nederland komen dan de financiële overzichten, de coördinatie van de festivals en buitenlandse ver kopen met de ondertitelingen en opleveringen van materialen. Het is inmiddels 6 weken nadat ik het bovenstaande heb opgeschreven en de deadline nadert. Zo ook de geluidsafwerking van ADVOCAAT VAN DE HANEN waar het beeld inmiddels van gereed is. Geen tijd dus meer om langer aan dit stukje te besteden. Ik had me nog zo voor genomen om tijdens de zojuist genoten vakantie, een Middellandse Zee-cruise (Matthijs vliegt niet, weet u wel) naar de Pyramiden en het heilige land, er nog een stuk aan te breien, maar ik ben er niet echt aan toegekomen in deze eerste 'echte' vakantie van Matthijs en mij in 24 jaar, maar mocht U nog vragen hebben dan belt U me maar. Nu nog een foto zoeken en bedenken aan wie ik de pen doorgeef. km...Berend Reijnhoudt van The Movies Art House Filmdistribution. Van 24 januari tot en met 4 februari a.s. vindt het 25ste International Film Festival Rotterdam plaats, één van de groot ste culturele evenementen in Nederland. In 15 filmzalen op en rond de Kruiskade - op vijf minuten afstand van het Rotterdamse Centraal Station - vertoont het festival in tien dagen 200 speelfilms en daarnaast een groot aantal documen taires, korte films en video's. Naast de gebruikelijke wereld- en internationale premières zal het festival dit jaar onder meer speciale aandacht besteden aan nieuwe Braziliaanse films en de cinema uit de Mekong regio - Birma, Laos, Cambodja en Vietnam. Exploding Cinema In 1996 bestaat het Film Festival Rotterdam 25 jaar. Dit jubi leum wordt, geheel in de traditie van het festival, aangegrepen voor een blik op de toekomst van film en de invloed van nieuwe media en digitale technieken. Reconstructie programma 1972 Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum wordt het volledige filmprogramma van het eerste festival in 1972 gereconstrueerd. Het festival vertoonde destijds een kleine 40 speelfilms en documentaires van regisseurs als Wenders, Bogdanovich, Fassbinder, Saura en Wiseman. Het festival nodigt een aantal regisseurs van toen uit voor een herhaling van hun bezoek aan Rotterdam. Van sommigen zal de nieuwste film worden ver toond. Biografie Huub Bals Het jubileum is ook de aanleiding voor het verschijnen van een biografie over Huub Bals, oprichter en jarenlang directeur van het Filmfestival. Bals, die in 1988 overleed, was een opvallende verschijning in de internationale filmwereld en onderhield nauwe banden met talloze buitenlandse filmmakers. De samen stellers van de biografie, Frans Westra en Jan Heijs, zochten hen op en interviewden daarnaast Bals' voormalige werkne mers. I.F.F.R.-weekend Maastricht Het komende Filmfestival wordt uitgebreid met een festival- weekend in Maastricht. Een selectie van het festivalprogramma zal van vrijdag 2 t/m zondag 4 februari worden vertoond in de zes zalen van het Maastrichtse Pathé Theater en in twee zalen van Filmtheater Lumière. Filmmakers die te gast zijn in Rotterdam zullen eveneens in Maastricht aanwezig zijn voor talkshows en discussies. Tiger Award Om nieuw filmtalent te stimuleren heeft het filmfestival de Tiger Award in het leven geroepen. Tijdens het festival zal een internationale jury drie Tiger Awards, vergezeld van een prijs van ieder $10.000, uitreiken. De Award wordt gesponsord door Polygram Filmed Entertainment. WIJ WENSEN ALLE

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 19