AUDIOVISUEEL PLATFORM Naam: Beroep: Bedrijf: Woonplaats: Huub Stapel Acteur Guess Who BV Amsterdam Ga je vaak naar de bioscoop? Wat is je favoriete bioscoopzaal? Wat is de laatste film die je hebt gezien? Wat kost een kop koffie in de bioscoop? Is er een film waar je ooit de zaal voor uit bent gelopen? Wat doe je het eerst als het zaallicht uitgaat? Wat kost een bioscoopkaartje? Op welke avond ga je het liefst naar de bioscoop? Neen Cinema International Witness Geen idee Ja, om de koffiejuffrouw te vragen iets rustiger met de kopjes te gooien. Ondanks de dure logeplaatsen was de film namelijk onverstaanbaar Mij ergeren aan chips of popcorn-etende toeschouwers, de slechte kwaliteit van geluid en beeld, de complete minach ting voor het publiek! ƒ12,- Maandagavond Graag een korte reactie op de volgende woorden: BelBios Nederlands Film Festival Holland Film Nieuws Muliplexen/Megabioscopen Never Heard Of Voorstel: Bob Rooyens regie, Joop v.d. Ende produktie. Zijn we eindelijk van het meer dan armetierige gesukkel van de laatste jaren verlost. Wanneer de opzet dezelfde is als in België, voorspel ik 'n grote toekomst voor de bioscoop c.q. Nederlandse cinema. Goed geluid, goed beeld, goede stoelen, goede prijs/kwaliteitsver houding en klantgerichte service. In Kinepolis in Brussel komen 60.000 mensen per week. Dat is niet voor niets. Toch krijgen die mensen waar voor hun geld. Ze zijn een avond uit! Europees Garantie Fonds Op 15 november j.1. is het voorstel tot het opzetten van een Europees Garantie Fonds door de Europese Commissie aangenomen. Dit voorstel zal worden voorgelegd aan het Europees Parlement en uiteindelijk aan de Raad van Ministers. Dit Fonds zal een financieringsinstrument zijn als aanvulling op het MEDIA programma. Het stelt zich gedeeltelijk garant voor banken en andere financiers die geld vrij maken ten behoe ven van de Europese Speelfilm - en televi- sieproduktie met een grote Europese en internationale marktwaarde. Produkties worden niet rechtstreeks door het Garantie Fonds gefinancierd, maar via de financiers die het fonds weten te interesseren. Door het financiële risico op deze manier te spreiden hoopt men op meer investeringen in deze industrie. Het Garantie Fonds wordt waarschijnlijk ondergebracht bij het vorig jaar opgerichte European Investment Fund. Het Garantie Fonds krijgt mogelijk een werkkapitaal van 200 miljoen ECU tot zijn beschikking en hoopt hiermee 1 mil jard ECU aan investeringen te kunnen genereren. Op zoek naar een goed scenario? Sources heeft een boekje gepubliceerd '68 writers and their stories', waarin 68 schrijvers en hun scenario's in het kort worden beschreven. De geselecteerde sce nario's zijn voor speelfilms, single plays en series in alle genres. Al deze scenaris ten hebben deelgenomen aan de Sources workshop. Met deze uitgave hoopt Sources producenten te interesseren in de beschreven projecten. EFDO subsidies EFDO heeft in haar laatste toekennings- ronde circa 7,3 miljoen gulden aan distri butiesubsidies verstrekt. 110 distributie campagnes in 18 landen voor 17 Europese films zijn hiermee gefinancierd. De vol gende Nederlandse distributeurs werden ondersteund: Argus Film voor 'Alegre Ma non Troppo' (regie: Fernando Colomo), 'La Haine' (regie: Mathieu Kassovitz) en 'Lisbon Story' (regie: Wim Wenders), Cinemien voor 'Cold Fever' (regie: Fridrik Thor Fridriksson) en 'L'Amore Molesto' (regie: Mario Martone), NFM/IAF voor 'Les Rendez-vous de Paris' (regie: Eric Rohmer) en 'Ulysses' GazeV 'To Vlemma tou Odyssea' (regie: Theo Angelopoulos) en Shooting Star voor 'Manneken Pis' (regie: Frank van Passel). MEDIA I Het MEDIA I programma loopt einde dit jaar af. Het zal worden vervolgd als MEDIA II. De definitieve vorm en dus ook de richtlijnen voor het nieuwe pro gramma, zijn echter op dit moment nog niet bekend. Meer informatie over Europese stimuleringsmaatregelen is ver krijgbaar bij: Audiovisueel Platform MEDIA Desk Nederland Postbus 256 1200 AG Hilversum telefoon 035-6238641 fax 035-6218541 bezoekadres: Sumatralaan 45 Mediacentrum kamer 301/303 vragen vv rf:i«!W«^éS!»*WSj<¥^g< f^Nfc Desk Nederland

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 40