ov> ,o o, 'O. <y DAVE SCHRAM HANS POS MARIA PETERS BERT MS DIAS ANJA STEFFENS Bijna tien jaar geleden begonnen Dave Schram, Maria Peters en Hans Pos met hun filmproductiemaatschappij Shooting Star. Vanuit een kippenhok op de Amsterdamse Keizersgracht maakten ze samen met Gied Jaspers opwindende afleveringen van "Vara's Nachtshow"; in opdracht van Saatchi Saatchi sombere televisiespots voor de Partij van de Arbeid en schreeuwe rige commercials voor de plakkerige choco laderepen van Cote D'ör. Op een ochtend kwam Theo van Gogh brie send het kantoor binnen lopen. "Met Matthijs wordt het helemaal niks!". Na veel ludieke correspondentie en sigarenrook was Shooting Star's eerste bioscoopfilm een feit: "Loos" van Theo van Gogh. Vanaf dat moment heeft de sneeuwbal zich ontpopt tot een ware lawine. Na "Loos" volgden o.a. "Daens" en "De Tasjesdief" en volgend jaar beginnen de opnamen van "Twee Koffers Vol" (het regiedebuut van Jeroen Krabbé). Het uitgewoonde kippen hok maakte vorig jaar plaats voor de trotse en sfeervolle burelen op de Amsterdamse Prinsengracht van eigenaren Chris Brouwer en Haig Balian, die met pijn in 't hart ver huisden naar een Hilversumse blokkendoos. Shooting Star heeft er een eigen bioscoop met 28 zetels, voorzien van Dolby SR. Shooting Star biedt op dit moment onder dak aan zo'n 18 vrijbuiters, die vol enthou siasme hele grote kiezels plegen te werpen in rimpelloze vijvers. Naast het produceren van speelfilms en voor een selecte groep vaste cliënten ook bedrijfsfilms en commer cials, is Shooting Star ook actief als filmdis tributeur en videodistribiteur. Ook het televisieprogramma "Filmspot" komt uit de pretfabriek van Shooting Star. Andere tele visieprogramma's zijn in de maak en vallen onder de vlag van de zojuist gestarte doch teronderneming "Doublé Star". Dave is, dat kan ik als buitenstaander wel zeg gen, naast een gevaarlij ke optimist samen met Hans Pos en Maria Peters oprichter van "Shooting Star Film- company". Hij kwam er in 1981 achter dat zijn rijbewijs een belangrijker diploma was dan zijn diploma Filmacademie. Een perio de die hij nooit had willen missen al was het maar omdat hij Maria daar heeft ont moet. Joyce Roodnat schreef over zijn eindexamenfilm in de NRC: "Opvallend debuut van Dave Schram, benieuwd naar zijn volgende film..." helaas die is er nog steeds niet gekomen. De "10" die hij van Hans Klap kreeg voor productie probeert hij wél wat vorm te geven. Zijn lievelings- film is DE TASJESDIEF van Maria Peters, alhoewel DE SPEELMETERS van Hans Hylkema en EEN VLUCHT REGENWUL PEN van Ate de Jong ook een warm plekje innemen op zijn top 5 lijstje. Jeroen Krabbé is zijn beste acteur. En Monique van de Ven zijn beste actrice. Hoe weet ik dit allemaal vraagt u zich af! Nou, in de "ik vorm" klinkt het allemaal zo opschepperig. Stippelt samen met Dave Schram en Maria Peters de koers uit van Shooting Star, dat volgend jaar alweer aan z'n tweede decennium begint. Omdat hij het ooit met vreugdelo ze plichtmatigheid schopte tot gediplo meerd jurist, valt hem ook de eer ten deel om namens Shooting Star op te mogen treden in allerlei belangrijke overlegstruc turen. Z'n compagnons waarschuwen wel eens: "There's always a committee, that thinks you're pretty...". zijn antwoord is dan "as long as I'm not Wal ter Mitty"... Hans houdt van Holland. Daarom is zijn voorkeur over het algemeen ook zo groen als gras. Zijn lievelingsfilm is zonder twijfel "De Tasjesdief". In zijn kantoor hangt naast de levensgrote blow-up van Erwin Olafs "06" een ingelijste collage van alle afwijzingsbrieven van de omroe pen inzake "De Tasjesdief. Een ludieke verzameling van kortzichtigheid. Ondertussen wint de film over de gehele wereld de ene prijs na de andere... Z'n lievelingsacteur is Jeroen Krabbé. Waarom? Dat hoopt hij iedereen volgend jaar te kunnen vertellen. Lievelingsactrice? Eigenlijk te veel om op te noemen. Na veel wikken en wegen noemt hij... Monique van de Ven. Waarom? Geheimpje! Zij heeft na verscheide ne blauwe maandagen haar kandidaats rechten gehaald. Iets waar ze over het algemeen niet mee pronkt. Maar een maal moet de eerste keer zijn. Gelukkig heeft ze onder auspi ciën van Hans Klap een gedegen oplei ding op de Filmacademie gevolgd en kijk eens waartoe het heeft geleid....! Shooting Star is de thuisbasis voor alle filmplannen die ze samen met Dave en Hans ontwikkelt. Het succes van haar speelfilmdebuut "De Tasjesdief" is echt grensverleggend geweest. Of het nou kin deren waren in Japan, India, Egypte of Canada: allemaal waren ze even geboeid door de jonge Olivier Tuinier. Nu gaat ze beginnen met "Kladwerk" van Anke de Vries en daarna... aan Kruimel tjel Oh ja, haar favoriete film is Ceravamo tanto amati van Ettore Scola. Haar favoriete acteur: Colin Firth, favo riete actrice: Ariane Schluter. (links op de foto) Heeft onlangs samen met Maria Peters, Hans Pos en Dave Schram Doublé Star Television Company opge richt. Is nu druk doende, samen met zijn assistent Justin Kniest (rechts op de foto), dit bedrijf te laten uitgroeien tot een volwaar dige, maar vooral aardige televisieproduk- tiemaatschappij. Doet daarnaast nog van alles. Heeft al veel gedaan. En heeft zelfs hobbies. Favoriete film: De Nietsnut. Favoriete actrice: Babette van Veen. Favoriete acteur: Z'n Vader. Houdt zich bezig met de marketing rond het gehele VIDEO gebeu ren van Shooting Star. Het streven is om "onze" films te huur BEDRUFS PORTRET

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 10