Polygram '4§OCDO(rl0acoo900CD a a BIOSMAN APRIL96 2E INTERNATIONALE FILMBEURS IN HEERLEN Filmed Entertainment DISTRIBUTION Iedereen kent hem bij Jogchem's; met zijn versierde auto trekt hij al 21 jaar rond langs de theaters. Voorgedragen door zijn collega's van het Grand Théatre in Amersfoort is afgelopen maand de heer Henny Majoor uitgeroepen tot Biosman van de maand april. En terecht, bij alleen al het noemen van de naam Henny Majoor kregen wij te horen dat hij deze waarde ring dubbel en dwars verdient. Zijn colle gialiteit, zijn enthousiasme, zijn jarenlan ge inzet, zijn ludieke promoties, zijn ver- nufte decoraties en zijn wervende 'reclame auto' is maar een paar van de redenen waarom Henny Majoor zo gewaardeerd wordt. Bepakt en beladen met de oorkon de, de top 10 Polygram video's en -cd's gingen wij op een vrijdagmiddag Henny Majoor verrassen in het Grand Théatre in Amersfoort. Wij werden daar hartelijk ontvangen door mevrouw Storm die al klaar stond met haar fototoestel. Zij fluis terde ons menigmaal toe dat men erg blij was dat Henny Majoor was uitgekozen. Deze was aangenaam verrast en liet ons meteen zijn beroemde auto zien. Henny Majoor dingt nu naast Bas Bastiaans mee naar de hoofdprijs: een totaal verzorgde vakantie voor twee personen naar Florida. Maar voordat het zover is zullen wij bin nenkort weer ergens anders onverwacht bin nenvallen, want de volgende kandidaat is... Esther Kollmann Henny Majoor wordt gehuldigd door Martin Ruitenberg en Esther Kollmann van PEE. Het medium "film" telt een groot aantal verschillende liefhebbers. Dat bleek wel tijdens de opkomst voor de 2e Internationale Filmbeurs die op zondag 19 mei jl. in de Stadsschouwburg van Heerlen werd gehouden. Om 10 uur openden de deuren en toen deze om 17.00 uur weer sloten waren er meer dan 1300 bezoekers geteld. De bezoekers kwamen uit geheel Nederland, van Castricum tot Middelburg. Er was zelfs een dame uit Groningen die 's morgens om 4 uur al vertrokken was. Daarnaast waren er veel bezoekers uit Frankrijk, België en Duitsland. In deze landen zijn dit soort filmbeurzen gewoon gemeengoed en hier vandaan kwamen dan ook de meeste van de ca. 120 standhou ders. Voor de bezoekers was het wel zo handig als ze een paar talen spraken en in de verschillende muntsoorten konden rekenen. Echt nodig was dit echter niet; er was altijd wel een buurman standhouder die hielp bij vertaalwerk. Zo internatio naal is film. In noodgevallen verleende de kassa in wisselkwesties desgewenst bij stand. Het aanbod omspande het gehele spec trum van de film en aanverwante zaken zoals etalagefoto's, posters, handtekenin gen, projectoren, camera's, plakpersen, spoelen en filmblikken. Opvallend was de grote belangstelling voor Star Trek en de Star Wars-trilogie. De handel verliep vlot. Twintig minuten na het openen van de beurs verliet een persoon met een twee meter hoge stapel filmblikken het gebouw. Hopelijk pasten ze in zijn auto. Een handtekening van Marilyn Monroe wisselde voor 4500 Mark van eigenaar. De dame uit Groningen had aan het eind van de dag voor ruim 700 gulden soundtrack LP's gekocht waaronder de zeer unieke LP "Bullifmet Steve McQueen. Het enorme aanbod was er de oorzaak van dat een aantal bezoekers tot drie maal toe moest gaan pinnen. Voor hen moet, om aan te sterken, de volgende beurs niet al te vlot komen, maar mag ook niet te lang op zich laten wachten. 's Middags vertoonde Thijs Ockersen zijn film "Roy Rogers, King of the Cowboys", met veel materiaal uit de films van de ver maarde zingende cowboy. De Heerlense H5 bioscoop en het Royal Theater ver toonden trailers van het komende pro gramma. De foyer hing vol met posterma teriaal van die films. Na afloop bleek het niet nodig deze weer allemaal van de muren af te halen, daar had een aantal bezoekers al een handje bij geholpen. Er is nog steeds veel belangstelling voor het medium film! Kees Blokker organisatie

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 20