VOORJAARSEXAMEN BIOSDISK NR. 3 IS SINDS 6 JUNI UIT Op dinsdag 16 april 1996 werd door de stichting, in het Grand Théatre te Amersfoort het voor jaarsexamen afgenomen ter ver- Het examen voor het A-diploma werd, net als in het voorgaande jaar, voor drie kwart schriftelijk afgenomen. Er hadden zich 33 kandidaten aangemeld om een volledig examen af te gaan leggen voor het A-diploma. Van deze 33 kandida ten slaagden er 13 in één keer, wat inhoudt dat bijna 40% in één keer is geslaagd. Dit percentage is hoger dan het percentage van het voor- en najaarsexamen van 1995. Dat dit percentage hoger uitvalt kan als oorzaak hebben dat een aantal kandidaten, die tijdens het voor- of najaarsexamen van 1995 volledig zakken, nu wederom een volledig examen aflegden. De 4 kandidaten die een herexamen moes ten afleggen in één vak, zijn allen geslaagd. krijging van het operateursdiplo ma A of B. In totaal hadden zich voor dit examen 41 kandidaten aangemeld. Er had zich één kandidaat ruim van te voren afgemeld. De overige kandidaten zijn alle maal verschenen. De kandidaten die in één keer slaagden zijn: De dames S.M. Bish uit Tilburg en J.J. Visser uit Amsterdam. De heren H.E. Bakker uit Amsterdam, M.J. Bentem uit Groningen, P. Bos uit 's-Hertogenbosch, R.J. Coumans uit Maastricht, R.L. de Hond uit Vlissingen, G.E. Pielanen uit Leiden, F.M.J. Pilon uit Veenendaal, M. Sikkens uit Groningen, P.R. van Tol uit Maastricht, J. Werkman uit Alkmaar en B.F.Yntema uit Hoogeveen. Een herexamen, binnen 1 jaar, mocht afge legd worden door 12 kandidaten. Van deze 12 kandidaten haalden er 5 een onvol doende voor het vak "Cabinepraktijk", dit bevreemdt het bestuur: een onvoldoende voor dit vak komt zelden voor. Van de 33 kandidaten die een volledig examen moesten afleggen bleek na afloop van het examen dat er 8 hun lessen niet goed hadden bestudeerd. Zij werden volle dig afgewezen. Voor het B-diploma hadden zich 4 kandi daten aangemeld, waarvan er één een her examen moest afleggen in één vak. Deze kandidaat is geslaagd. De overige 3 kandi daten moesten een volledig examen afleg gen. Eén van deze kandidaten had zich, zoals al eerder is gememoreerd, ruim van te voren afgemeld. Van de andere 2 kandidaten slaagde er één direkt voor het diploma B, de andere kandidaat werd afgewezen omdat zijn kennis voor alle 4 vakken onvoldoende was. De kandidaat die in één keer slaagde is de heer P.M. Baten uit Veenendaal Het volgende examen staat gepland in het najaar van 1996, te weten dinsdag 22 okto ber 1996. De plaats van handeling is dan Pathé Cinema aan het Schouwburgplein in Rotterdam. De examenkandidaten zullen tijdens deze dag in de gelegenheid worden gesteld om een kijkje achter de schermen te nemen van dit modernste theater in ons land. Opmerkingen Het aanbod van kandidaten was dit jaar, met name voor het A-diploma, groot. Het bestuur kan zich niet aan de indruk onttrekken dat na het behalen van het A- diploma een groot aantal operateurs het studeren voor gezien houdt. Het gevolg hiervan is dat het aantal kandi daten dat op wil gaan voor het B-diploma met het jaar kleiner wordt. Het zou misschien goed zijn om eens te inventariseren hoeveel operateurs in het bezit zijn van het A-diploma en hoeveel van het B-diploma. Ook de personen die niet in het bezit zijn van een diploma dienen hierin betrokken te worden. Een taak die in de komende tijd ter hand dient te worden genomen, in overleg met de werkgevers, is het stimuleren van ope rateurs om het B-diploma te gaan behalen. Het bestuur De BIOSDISK heeft wederom iets extra's in petto voor CD-Rom gebrui kers. De producent, Admission, heeft het hoofdmenu van de BIOSDISK uit gebreid met een 'settings'menu. Met dit menu kan de CD-Rom gebruiker een voudig aangeven hoe hij/zij de frag menten wil bekijken. Vanuit het set tings menu kan een decodeerkaart of een softwarematige MPEG player direkt aangeroepen worden. Daar veel Windows-gebruikers over een soft warematige MPEG player beschikken, kan bijna iedere gebruiker van een moderne computer de BIOSDISK nu moeiteloos afspelen. Er is ook gewerkt aan de compatibiliteit van de BIOS DISK ten opzichte van de diverse deco- deerkaarten. De BIOSDISK kan nu via de meeste MPEG decodeerkaarten bekeken worden. De inhoud van de BIOSDISK is ook weer heel sterk: Specials van "Crying Freeman", "Nick Of Time", "Beautiful Girls" en "Richard III", The Making of "Barb Wire" (met Pamela Anderson) en trail ers van o.a. "Mission Impossible" (met Tom Cruise in de hoofdrol) en "The Rock". Verder een vijftal music clips w.o. Suzanne Vega, ZZ Top en Coolio. De BIOSBAND (editie 14) is al vanaf 30 mei in de verkoop. Bij de BIOS BAND ontvangt iedere koper een gratis poster van "Barb Wire".

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 32