Tuschinshi PERSONALIA 1921-1996 In 1921 werd het Tuschinski Theater te Amsterdam geopend. De periode van 28 april t/m 28 oktober zal geheel in het teken staan van het 75- jarig jubileum van het Tuschinski theater. De volgende acties en activiteiten staan op het programma: Actie 75 jarigen: Iedereen die aan de kassa kan tonen dat hij/zij in 1921 geboren is, kan van 28 april t/m 28 oktober gratis naar de film in het Tuschinski Theater (m.u.v. logeplaat- sen). Expositie: Van 28 april t/m 28 oktober zal een expo sitie van de historie van Tuschinski te bezichtigen zijn op de tweede verdieping van het theater (gratis toegankelijk tijdens de openingsuren van het theater). Rondleiding: In het Tuschinski Theater is meer te zien dan alleen 6 bioscoopzalen. In de maan den juli en augustus is er elke zondag- en maandagochtend een uitgebreide rondlei ding te volgen door het gebouw, waarbij ook de minder bekende plekken in het theater te zien zijn, zoals de Moorse kamer en de VIP-room. Theatrale rondleiding "Tuschinski in Maanlicht": Naast de rondleidingen die al sinds jaren plaatsvinden in de zomermaanden, is er speciaal voor het jubileum een theatrale rondleiding. Tijdens deze rondleiding wordt u door portier Fritz teruggevoerd in de tijd en ontmoet daarbij personen die een belangrijke rol hebben gespeeld tij dens de afgelopen 75 jaar. Max Tak - voorstellingen: Het film- en dansorkest Max Tak is ver noemd naar de legendarische dirigent van het Tuschinski Theaterorkest, dat in de tijd van de stomme films voor de begelei ding zorgde. Het orkest zal vier optredens verzorgen op zondagochtend in de grote zaal van Tuschinski. Jiddisch cabaret "LiLaLo": Tot de Tweede Wereldoorlog heeft cabaret een grote rol gespeeld in het theater. Vooral Joodse artiesten maakten furore in die tijd. Om de oude tijden te laten herle ven zal het nieuw Jiddisch theater cabaret "LiLaLo" op 5 zondagavonden een kort optreden verzorgen voor aanvang van de eerste avondvoorstelling, op het podium van zaal 1 Jubileumboekje: In het kader van het 75-jarig jubileum verschijnt een rijk geïllustreerde jubi- leumuitgave over de geschiedenis van het filmpaleis en zijn schepper Abraham Tuschinski (uitgave is te koop voor Fl. 10,- in de Pathé theaters). Tuschinski nieuws: Speciaal voor het jubileum verschijnt het "Tuschinski Nieuws", een krantje met informatie over alle activiteiten, gratis te verkrijgen in alle Pathé theaters. Het Max Tak-orkest Tuschinski aan de Maas: Met een filmprogramma rondom het thema 'aankomst en vertrek' wil Hotel New York (zelf ook doordrenkt met "ver- trekgeschiedenis") Abraham Tuschinski, die ooit als emigrant in Rotterdam aan kwam, eren. Van 1 t/m 10 augustus is er een aantal films te bekijken in een bios cooptent naast Hotel New York. (Voor meer informatie: Hotel New York, 010 - 4390500.) Het project komt tot stand in nauwe samenwerking met Pathé Cinemas en het Nederlands Filmmuseum. Nederlands Film Festival: Van 25 september t/m 4 oktober vindt het Nederlands Film Festival plaats te Utrecht. Tijdens dit festival zal ook aan dacht worden besteed aan het jubileum. Uitbreiding Tuschinski: Binnen afzienbare tijd zal een begin gemaakt worden met de uitbreiding van het Tuschinski Theater. Het oude gedeelte en de nieuwbouw zullen in totaal 19 zalen en ruim 4.000 stoelen omvatten. Het theater zal een face-lift ondergaan, waar bij de oorspronkelijke staat van het theater het uitgangspunt blijft. Peter van Vogelpoel heeft per 15 april jl. zijn werkzaamheden voor de distri butietak van Argus Film neergelegd om zich volledig te kunnen gaan inzet ten ten behoeve van Argus Film Produktie. De betrokkenheid van Peter bij de acquisitie van Argus Film zal blijven bestaan, net als zijn inzet voor het zomerprogramma Filmzomer/Les Vacances du Cinema. De verantwoor delijkheid voor de uitbreng is overge nomen door Juliette Jansen. Voor de booking is een nieuwe kracht aangetrokken. Zijn naam is Martin Dales. Hij was voorheen werkzaam bij het Amsterdams Uitburo. Hans Pos (Shooting Star B.V en zijn partner Caroline Weenink werden onlangs verblijd met de geboorte van dochter Valerie. Wij wensen beide ouders veel geluk met hun nieuwe aanwinst! BIÜSCÜÖP

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 6