FILMJAARBOEK INHOUDSOPGAVE UNTIL JANUARY 97. CITAAT Terwijl de temperatuur met steeds grotere regelmaat weer naar het vriespunt kruipt en de winterse buien weer echt van zich doen spreken, lijken ook de traditionele depressies die menig Nederlander aan het einde van het jaar lastig vallen, weer toe te nemen. Kortom, kommer en kwel lijken weer volop over ons land te zijn uitgestrooid. Toch is er ook voldoende reden tot optimisme: het Nederlandse bioscoopbedrijf is weer aangeland in de druktste maand van het jaar (kassa!) én we zijn weer in het bezit van een Filmjaarboek. Nadat in 1990 een sterk uitgeklede editie van het Filmjaarboek op de markt werd gebracht, werd duidelijk dat dit voorlopig de laatste editie zou zijn. Een gebrek aan inkomsten was er de oor zaak van dat het Filmjaarboek ter ziele ging. Met de jaren werd duidelijk hoe groot de behoefte aan een goed naslagwerk was. Dat was reden voor een kleine groep liefhebbers om de koppen bij elkaar te steken en te werken aan een nieuw Filmjaarboek. Eenvoudig is de klus niet geweest want er moest een achterstand van inmiddels vijfjaren worden ingehaald. Dat het toch gelukt is, is te danken aan de bereidheid van enkele sponsors om het project te ondersteunen en aan de kleine groep fanatiekelingen die altijd vertrouwen zijn blijven houden in het onmisbare Filmjaarboek. Als fervent gebruiker en namens alle anderen die dezelfde mening zijn toegedaan: bedankt! Rest mij nog u namens de redactie van Holland Film Nieuws Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar toe te wensen. J. Huijsdens Eindredacteur ■V.*WiW*(,\\ Personalia Nationale Bioscoopbon Planet Hollywood Amsterdam Bedrijfsportret: NFC Top 20 en Kopieënoverzicht Film Festival Rotterdam 1997 Dreamworks S.K.G. Concorde Film 25 jaar Bioscoop in beeld: - Tuschinski Theaters 75 jaar - Rembrandt Theater Arnhem Op de set bij "All Stars" De Biosman vrouw van het Jaar De Klokkenluider van de Notre Dame regionale premières en promoties De Pen door Jan Heijs Uitreiking van De Gouden Mickeys Stichting Bio Kinderrevalidatie Tipje van de sluier door Jac. Goderie De Leo Claassen Stichting Kerstpuzzelen Nieuws Nieuws Nieuws 4 4 6 9 10 12 13 16 18 20 23 26 31 36 37 39 40 42 43 Vragend naar de reden waarom Gary Gero dierentrainer is gewor den antwoordde de man die op de set van "101 Dalmatians" de die ren in bedwang moest houden: "Ik groeide op op een ranch in Noord Californië en er waren daar altijd wel weesdieren aanwezig. En het eerste meisje in de omtrek woonde op 56 mijlen afstand." fpsa MA1YS WORLD ^*^mm^m

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 3