O Fimnet Oscargala 1997 ïm>:r Het Amsterdamse Lido was in de nacht van 24 op 25 maart jl. opnieuw het decor van de door Filmnet georganiseerde live uit zending van de 69e uitreiking van The Academy Awards. Net als vorig jaar verzamelde de grote groep genodigden zich rond midder nacht in de bar van de bekende Am sterdamse uitgaansgelegenheid om al daar een beetje in de stemming te komen. Meningen over ontbrekende nomina ties en persoonlijke voorkeuren werden volop uitgewisseld. Om circa 24.00 uur verhuisde de groep naar de grote zaal waar op het grote scherm van de tradi tionele inloop van de Hollywoodsterren in L.A. kon worden genoten. Omdat worden dat de 69e uitrei king van de Oscars weer een vrij traditioneel karak ter had. De uitreiking zelf kende eigenlijk maar één echt hoogtepunt en dat was de dolenthousiaste speech van Cuba Gooding Junior nadat hij de Oscar voor "Beste Mannelijk Bijrol" van "jerry Maguire" in ontvangst had mogen nemen. Intrigerend was de Willeke van Ammelrooy en Marco Bakker kregen natuurlijk de nodige aandacht van de media. Ook dit jaar genoten weer zo'n kleine 300 genodigden van het FilmNet Oscar Gala. de en het buiten alweer licht begon te worden, vertrokken er steeds meer mensen uit het Lido. De gedachte dat hun werk enkele uurtjes later alweer op ze lag te wachten, deed een groot aan tal besluiten de uitrei king van de Beste Film niet af te wachten en alvast naar huis te vertrekken. Voor wat betreft de feestelijkheden in het Amsterdamse Lido, Filmnet (en de overige sponsors) toonde opnieuw aan dat hun er veel aan gelegen is het (Oscar)filmgevoel in Nederland levend te houden en liefst zelfs flink te vergroten. Dat streven kan alleen maar worden gesteund. een niet onaanzienlijk deel van de genomineerden afkomstig was uit inde pendent films als "The English Patiënt", "Secrets Lies", "Fargo" en "Shine" kon een aantal van hen, bij degene die wat minder thuiszijn in filmland, niet echt op gezichtsherkenning rekenen. Zes uur 's avonds Los Angeles tijd en 3 uur 's nachts Amsterdam tijd werd de uitreiking geopend door de altijd saai ogende Arthur Hiller, President van The Academy of Motion Picture Arts and Science. Tot genoegen van ook het Amsterdamse Oscarpubliek werd het optreden van Hiller gevolgd door een wervelende act van gastheer Billy Crystal, die weer als vanouds op dreef was en gedurende de gehele avond een groot aantal grappen op het publiek afvuurde. Over het algemeen kan geconcludeerd verovering van "The Eng lish Patiënt". Gedurende de eerste helft van de avond won de film alle Oscars in elke catego rie waar ze in genomineerd was en daarmee leek de film af te stevenen op een historisch record. De Os cars voor Geoffrey Rush voor "Shine", Frances McDormand voor "Fargo" en Billy Bob Thomton voor "Sling Blade "(Beste Script) maakten dat "The English Patiënt" uiteindelijk genoe gen moest nemen met 9 Oscars. Het kan slechter, of niet? Naarmate de nacht vorder- RCV's Carolyn Liefland en exploitant Harm Lamberigts uit Weert vullen hun voorspellingen in.

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 11