H-J !W' De Hercules Hotline - voor grote en kleine helden Ter gelegenheid van het uitbrengen van Disney's 34e animatiefilm, 'Hercules', sloegen de Stichting Bio-Kinderrevali- datie en Buena Vista International Neder land afgelopen najaar de handen ineen voor een speciaal fondsenwervingspro ject. De opbrengsten van dit project kwamen ten goede aan het 'Werkerva ringsproject' van de Stichting Bio-Kinder- revalidatie. Een van de doelstellingen van de Stich ting Bio-Kinderrevalidatie, een van ouds her aan het bioscoopwezen gelieerde liefdadigheidsinstelling, is het welsla gen van (jeugdige) lichamelijk gehandi capten op de Nederlandse arbeids markt zoveel mogelijk te ondersteunen. Een van de initiatieven daartoe is het zogenaamde Werkervaringsproject. Schoolverlaters met een lichamelijke handicap kunnen daar de nodige werk ervaring opdoen en daarmee hun kan sen op succesvolle doorstroming in het arbeidsproces vergroten. Aangezien de telecommunicatiebranche goede aan- passingsmogelijkheden biedt voor werknemers met een lichamelijke han dicap, wil de Stichting Bio- Kinderrevalidatie in Arnhem een zoge naamd call-center equiperen. De Stichting Bio-Kinderrevalidatie heeft uiteraard extra middelen nodig om dit call-center op poten te zetten. In een samenwerkingsverband tussen de Stich ting Bio-Kinderrevalidatie en Buena Vista International Nederland is rond de release van 'Hercules' een speciale fondsenwerfactie voor dit doel ont staan. De actie behelsde een speciale tele foonlijn, de Hercules Hotline, die tij dens de première van 'Hercules' offi cieel geopend werd en van 19 novem ber tot en met 12 december operatio neel was. Via kranten (Utrechts Nieuws blad), televisie (SBS6) en radio (Radio 538) werd het openen en daarna het bestaan van de Hercules Hotline bekend gemaakt. Verder werd geduren de de actieperiode, voorafgaand aan alle filmvoorstellingen in alle biosco pen in Nederland, een speciaal voor filmpje vertoond waarin Hans van Willigenburg het verhaal van de Her cules Hotline uit de doeken deed. Bellers konden via de Hotline niet alleen allerlei prijzen winnen, maar ook per fax een kleurplaat opvragen, tal van leuke spelletjes doen en meer informatie verkrijgen over de Stichting Bio-Kinderrevalidatie, de film 'Hercules' en/of bioscoopkaartjes bestellen. Bovenal leverden zij op deze wijze een bijdrage aan het Werkervaringsproject, want de opbrengst van de belminuten kwamen ten goede aan het Werkerva ringsproject. Dankzij de welwillende medewerking van de verscheidene mediapartners en ook danzkij de steun en inzet PCS, het computerbedrijf achter de Belbios, werd de actie een groot succes - niet in de laatste plaats dankzij de genereuze afdracht van de Belbios die speciaal voor deze actie afzag van haar norma le inkomsten via de gegenereerde bel minuten. Na afloop van de drie actieweken kon de stand worden opgemaakt en werd duidelijk dat er uit naam van duizen den bellers een groot bedrag zal kun nen worden overgemaakt naar het Werk ervaringsproject van de Stichting Bio- Kinderrevalidatie. Voor alle betrokke nen een bijzonder prettige ervaring die volgens ons maar een tipje van de slui er van de mogelijkheden van een der gelijke telefoonlijn oplichtte... Column: 1998 het jaar van de BelBios? Dat 1997 met circa 19 miljoen bios coopbezoekers een goed bioscoopjaar was is bij iedereen wel bekend. Net zo bekend zijn de factoren die dat succes hebben veroorzaakt: renovatie, uitbrei ding en nieuwbouw van bioscopen, vooral grote publieksfilms en collectie ve initiatieven als de 2 voor 1 zomerac- tie. Merkwaardig genoeg wordt de BelBios in dat rijtje van succesfactoren zelden of nooit genoemd als instru ment waardoor meer mensen de weg naar de bioscoop weten te vinden. Wie de cijfers van de BelBios bestu deert ziet dat de nu bijna vier jaar bestaande informatie- en reserverings lijn van het film- en bioscoopbedrijf een niet meer weg te denken onder deel uitmaakt van de bioscoopmarkt. Ik hoor sommigen van u al denken, "Ja, hoor! Die BelBios is niets anders dan geldklopperij en een technisch monster waar ik als exploitant geen controle over heb". Het tegendeel is waar, BelBios is een herkenbare, functionele service waar de consument 24 uur per dag kan aankloppen en waarbij de bios coopexploitant zelf bepaalt hoeveel kaarten hij beschikbaar stelt aan de reserveringscomputer. BelBios moet niet gezien worden als een nummer dat elke vorm van kassa verkoop of telefonische dienstverlening wegvaagt. Het is bedoeld als aanvul ling. Het is bedoeld als een alternatie ve kassa die de exploitant zelf eenvou digweg niet kan bemannen. Om u een idee te geven: om alle BelBios-tele- foontjes in 1997 te kunnen behandelen zouden er 14 telefonisten tien uur per dag nodig zijn geweest. Moet u eens uitrekenen hoeveel dat alleen al aan personeelskosten zou hebben gekost. BelBios heeft te maken met vooroorde len, vooroordelen die verdere uitbrei ding bemoeilijken. Groeien doet de BelBios wel (en niet zo'n klein beetje ook), maar alleen bij die exploitanten die nu zijn aangesloten op het reserve- ringsdeel. Samen zagen zij in de eerste vier dagen van '98 al 40.000 kaarten gereserveerd via de BelBios. U begrijpt het al, de BelBios staat in '98 voor de schone taak vooroordelen weg te nemen en een reserveringsnummer te worden voor een groeiend aantal bios copen in ons land. Jeroen Huijsdens Colofon Deze speciale bijdrage werd mogelijk gemaakt door NFC Marketing Redactie: Kyra Heitlager Paula Kleisen Ditte Papousek Jan Ott Eindredactie Jeroen Huijsdens Drukwerk: Jumbo Offset in Goes

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 21