FHiS Een filmpaleis voor Zoetermeer Q O co cü RUIME KEUZE IN ZITCOMFORT ROMA WW: In november 1998 opent Movie Palace in Zoetermeer haar deuren voor het publiek. Net op tijd om de kerstdrukte van dit jaar nog mee te maken. Voor Polyfilm komt dan een einde aan een jarenlang pro ces van overleg over de locatie, het ontwerp en de uitvoering van dit multiplex. Boxmeer Roma Boxmeer Movie Patace ligt in het centrum van Zoetermeer, vlakbij het N.S.-station, aan brede toegangswegen en een fietsroute en heeft een (gratis!) parkeergarage als buurman op hetzelfde perceel. De nieuwe bioscoop in het hart van de stad is daar mee ideaal bereikbaar voor het publiek. Als bouwterrein was een betrekkelijk smalle strook grond beschikbaar waardoor nogal wat creativiteit van Polyfilm- bestuurder Van Willigen en, later, van architect Swiers werd verlangd om met een bruikbaar en mooi ontwerp voor de dag te komen. Maar het resultaat mag er zijn! Movie Palace heeft een karakteristieke vorm gekregen met gebogen gevels, een forse hoogte (26 m!) en speelse ele menten in de detaillering. Op de begane grond komt een ruime ingangspartij met 4 kassa's en een buffet. Daarboven worden in twee verdiepin gen 5 en 3 zalen gebouwd met in totaal 1200 stoelen en met een foyer op elke verdieping. Veel meer keuze en veel meer capaciteit dus dan de huidige Promenade bioscoop kan bie den. Movie Palace is toegesneden op de omvang van Zoetermeer en omgeving en er kan een compleet filmaanbod vertoond worden. Interieurarchitect Nowotny (Groep 5) heeft de sfeer binnen het gebouw verrijkt met moderne kleurencombinaties, gezel lige zitjes en prachtig gedetailleerd meubilair in de foyers. Vriendelijk, sjiek en efficiënt. De technische installaties voor beeld en geluid worden ver zorgd door Film-Ton-Technik dat kan bogen op een ruime ervaring met de inrichting van multiplexen. Zij doet dat in nauwe samenwerking met installatiebedrijf Koldijk dat ook de andere elektrotechnische voorzieningen aanlegt, zoals de uitgebreide veiligheidsvoor zieningen die momenteel (helaas) nodig zijn. In zowel de kleinere als de grote zalen komen maximale schermen, het best moge lijke geluid en comfortabele stoelen met veel beenruimte en met tafeltjes om de drankjes en de popcorn een plaatsje te geven. In tegenstelling tot de Promenade bioscoop zal er in Movie Palace niet in de zalen bediend worden. Overigens zal de service op het hoge peil blijven dat de bezoekers nu gewend zijn. Nu het gebouw snel zijn contouren krijgt, begint zich langzamerhand wat spanning op te bouwen bij de Polyfilm-crew in Zoetermeer. Want er moet nog ontzettend veel geregeld wor den voordat de deuren open kunnen en dan moet alles wel tot in de puntjes verzorgd zijn. Gelukkig heeft Polyfilm dit meer bij de hand gehad, zoals een paar jaar geleden met Cinemare in Almere. Met de inzet van alle betrokkenen zal het ook deze keer lukken. En dan is het hoog tijd voor een volgend project! A. de Moei Groot assortiment bioscoopstoelen in diverse uitvoeringen. Roma verzorgt de gehele inrichting ook de foyer. Postbus 197, 5830 AD Boxmeer Tel. 0485-574154. Fax 0485-576035. o o o o

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 9