Regiedebuut Jeroen Krabbé bekroond PJ P :s* Op het Internationale Filmfestival van Berlijn is de Neder landse film LEF LUGGAGE viermaal in de prijzen gevallen. "Left Luggage" is het regiedebuut van acteur Jeroen Krabbé en is onderscheiden met een prijs van de Europese Film-en Televisie Academie, "Der Blaue Engel" ter waarde van DM 50.000. Hoofdrolspeelster Isabella Rossellini kreeg voor haar rol een eervolle vermelding van de jury. Bovendien eindigde "Left Luggage" op een tweede plaats in de publieksenquête van de Berlijnse krant "Der Morgenpost" en mocht men de onderscheiding "Preis der Gilde Deutcher Filmkunsttheater" in ontvangst nemen. "Left Luggage" is gebaseerd op de roman Twee Koffers Vol van Carl Friedman. Edwin de Vries was verantwoordelijk voor de scenariobewerking. "Left Luggage" zal vanaf 2 april in de Nederlandse biosco pen te zien zijn en wordt uitgebracht door PolyGram Filmed Entertainment. Regisseur Jeroen Krabbé en zijn vrouw Herma, producent Hans Pos, actrice Marianne Sagebrecht, producent Ate de Jong en hoofdrolspeelster Laura Fraser arriveren bij het Zoo Palast in Berlijn. Jeroen Krabbé neemt de staande ovatie glunderend in ont vangst. Links naast hem Laura Fraser, rechts Heather Weeks en Marianne Sagebrecht. Staatssecretaris van OCenWde heer A. Nuis was speciaal voor de première van "Left Luggage" naar Berlijn gekomen en feli citeerde Jeroen Krabbé met zijn ontroerende regiedebuut. Frans Afman en Jeroen Krabbé waren blij elkaar te zien bij de borrel na afloop van de film. René Mioch vertelde producenten Hans Pos en Ate de Jong dat hij, op een paar kleine kritiekpuntjes na, zeer te spreken was over "Left Luggage". foto's: Christian Schulz I ppp

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 19