STICHTING BIO-KINDERREVALIDATIE <t? Nieuws van Bio Kinderrevalidatie De viering van de joe verjaardag van BIO werd afgesloten op 21 maart. Ondanks het feit dat een 70-jarig jubileum eigenlijk geen echt kroonjaar is, geven de reacties en vooral de resulta ten het beeld van een echt feestelijke gebeurtenis. Ondanks de hoge leeftijd van BIO blijkt deze bejaarde meer dan springle vend en nog midden in het volle leven te staan. De reacties op de verjaardag uit het Bioscoop- en Filmbedrijf bevestigen de plaats die Bio nog steeds inneemt in de harten van haar grond leggers; Bio is Bio - scoop. Om u een indruk te geven van de activiteiten die in dit jaar wer den georganiseerd in het Bioscoop- en Filmbedrijf hebben wij de acties eens, samen met de opbrengsten, op een rijtje gezet. Deze lijst is nog niet eens volledig want er zijn nog een paar activiteiten die doorlopen, zoals bijvoorbeeld de Verkiezing van de Beste Bioscoopfilms '97. De Jubileum Gouden Harten-actie (loopt nog steeds) 55.000,00 NFC Marketing (Ned. Filmfestival on Tour) 3.841,00 Filmsportspektakel NFC Marketing (inmiddels een jaarlijkse traditie) 4.000,00 Sluiting Alhambra A'dam (Film Events en Pathé Cinemas) 9.000,00 HERCULES hotline (voorlopige opbrengst) 10.000,00 Buena Vista Internationaal Golftoernooi (winnaars R Zonderland, W. Ruyters en L. Nielsen schonken hun gewonnen prijs) 6.138,75 Pathé Cinemas - Michael Jackson clip (opbrengst vertoning van de clip in de bioscoop) 2.980,00 Voorpremières Hercules: Molenstraat Theater/Wageningen Nieuwe Buiten Sociëteit/Zwolle Jogchem's Theaters 1.250,00 500,00 1.106,00 Speciale Première James Bond: Pathé Maastricht 2.500,00 Koninklijke Première: "When the Light Comes" 25.000,00 UIP: Cheque van $10.000,- Euro Dordrecht (opbrengst verkoop oude bioscoopstoelen) 18.797,50 736,00 Zomercollecte 1997 Kerstcollecte 1997 (nog niet helemaal compleet) 228.701,25 193.957,70 Totale opbrengst uit het Bioscoop- en Filmbedrijf 563.507,70 De definitieve opbrengsten zullen in het jaarverslag 1997 wor den gepubliceerd. Deze opbrengsten betreffen alleen de activi teiten die in het Bioscoop- en Filmbedrijf werden ondernomen, Bio heeft daarnaast ook nog een aantal schenkingen en de resultaten van activiteiten van derden mogen ontvangen. Het was me het jaartje wel, namens het bestuur: "Hartelijk Bedankt voor uw inzet en betrokkenheid." F. de Haas Als het licht komt Op 17 december 1997 vond in het Tuschinski Theater in Amsterdam de Koninklijke Première plaats van de nieuwe Nederlandse co-productie "When the Light Comes". In aanwezigheid van Hare Majesteit de Koningin presenteerden producent Paul Voorthuysen Added Film International) en dis tributeur Robbert Wijsmuller Concorde Film) de film ten bate van de Stichting Bio-Kinderrevalidatie. Ondanks de plotseling extreme weersomstandigheden, onver wachte ijzel tijdens de avondspits, was de zaal goed bezet en hadden de premièregasten samen met de Koningin een aan gename avond. De opbrengst, een cheque van 25.000,-, van deze avond werd door presentator Bas Westerweel aangeboden aan Bio-bestuurslid Jeltje van Nieuwenhoven. Willem van Tuyll van Serooskerken, directeur van BIO, biedt Hare Majesteit een Gouden Bio Hart aan. Hans Tijssen, Algemeen Secretaris NFC, en pro ducent Paul Voorthuysen ondersteunen deze gift van harte. Koningin Beatrix is kennelijk aangenaam verrast door deze geste van Bio. IN MEMORIAM KOR KLAZES Op 2 februari werden wij opgeschrikt door het bericht dat de dag daarvoor bestuurslid Kor Klazes plotseling was overleden. Kor was jarenlang directeur van de BIO- Mytylschool en uit dien hoofde uitermate betrokken bij de ontwikkelingen rond de Stichting Bio-Kinderrevalida tie. Na zijn pensionering werd hem verzocht om toe te treden tot het algemeen bestuur van de stichting. Kor heeft zijn functie in het bestuur van Bio altijd met over gave en ongelooflijke inzet vervuld, waarbij hij telkens opnieuw de belangen van de traditionele achterban van Bio, de bioscopen, met hand en tand verdedigde. Bij iedere beleidsbeslissing zorgde hij voor het soms nood zakelijke weerwerk om de betrokkenheid van het Bioscoop- en Filmbedrijf met Bio te benadrukken. Als zeer praktisch bestuurslid stond hij altijd klaar om direc tie en staf te ondersteunen met zijn grote ervaring en kennis van zaken op het vlak van het gehandicapte kind. Naast deze activiteiten was hij op een breder vlak ook nog actief voor het gehandicapte kind. Dit ging van betrokkenheid bij paardrijden voor gehandicapten tot het gehandicaptenvervoer in de regio Arnhem. Kor wordt door een groot aantal instellingen gemist, en zal bij velen voortleven als de grote voorvechter voor de belangen van het gehandicapte kind. Bestuur Stichting Bio-Kinderrevalidatie MO

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 23