In productie: "B" VAN ABELTJE i ms'j: door Michiel Schenkius Het gaat goed met de productie van ABELTJE, de familiefilm die gebaseerd is op het door genera ties gelezen boek van Annie M.G. Schmidt. De draaidagen zitten er op, de montage van de beelden is in volle gang, Henny Vrienten en Bolland en Bolland werken aan de muziek en Bos Bros. gaat in samenwerking met Warner Music een Abeltje-cd uitbrengen, waarop bekende artiesten als Herman Brood en Mathilde Santing te horen zijn. Producent Burny Bos over "de duurste en meest ambiti euze jeugdfilm die ooit in Nederland gemaakt is". Een gesprek met de "Bvan Abeltje. Waar komt jouw fascinatie voor specifiek voor kinderen gemaakte TV-series en -films vandaan? "Dat kwam door omstandigheden. Vroeger wist ik niet zo goed wat ik moest en trad in mijn vaders voet sporen door naar de Kweekschool te gaan, waar ik onderwijzer werd. Dat ben ik twee jaar geweest, maar ik had toch niet zo'n zin om mijn leven voor de klas te slijten. Toen ben ik via-via bij de radio terecht gekomen in het segment jeugdprogramma's bij de AVRO. Toen ik dat redelijk succesvol deed, dacht ik: "De televisie is nu zo dicht bij, waarom doe ik nu niet eens wat op televisie?" Omdat ik jeugdradio deed, was jeugdtelevisie de volgende logische stap. Dat heeft tot een aantal programma's geleid, waarna de VPRO mij vroeg om een nieuwe jeugdafdeling op te zetten. Ondertussen waren er ongeveer tien jaar gepasseerd, waarin ik vooral met jeugd bezig was geweest. Ik kreeg een soort "jeugdstempel" en als je dat dan goed doet krijg je een imago waar je niet meer van afkomt. Nadat ik bij de VPRO was weg gegaan, was 'jeugd' datgene waar men mij ook internationaal van kende en ben ik daarmee verder gegaan. Omdat we succes vol waren is jeugd nog steeds een belang rijke prioriteit, ondanks het feit dat we steeds meer producties voor volwassenen maken." Probeer je een bepaalde boodschap over te brengen op je publiek? "Als je kiest voor het maken van kinder programma's betekent het dat je kinderen op een bepaalde manier in hun wereld seri-

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 18