Personalia Brancheberichten Rudi Bakker in het zonnetje gezet „bï- Met ingang van 18 mei jl. is Ruben Schenk in dienst getreden als bedrijfs leider van Euro Cinema in 's-Hertogen- bosch. Hiermee heeft hij Fons Latour vervangen die vanaf mei 1996 als bedrijfsleider werkzaam was in Euro Ci nema. Ruben Schenk is opgegroeid in Nijme gen, woonachtig in Amsterdam en tot voor kort werkzaam als bedrijfsleider bij "Het Station" in Den Haag. 2 mei jl. is Buena Vista International employé James Ali voor de tweede keer vader geworden. De familie Ali werd ver blijd met de geboorte van een zoon die de naam Georgio heeft meegekregen. Holland Film Nieuws wil de familie Ali langs deze weg van harte feliciteren. Vernomen is dat heer L van Praag, directeur van Lido Theater B.V. is overle den. Naast zijn functie van directielid bekleedde de heer Van Praag tijdens zijn carrière ook tal van functies bij de voor malige N.B.B. Zo was hij gedurende een lange periode lid van de Exploitan- tenraad en nam hij lange tijd zitting in de Commissie Nieuwe Zaken. In 1984 ging de NBB op initiatief van de heer Van Praag over tot het regelmatig uitge ven van een nieuwsbrief. De heer Van Praag was tevens Lid van Verdienste van de NFC. Een maand geleden is de heer R. Bout aangesteld als directeur binnen het directieteam van RMB Nederland. De heer Bout zal zich in zeer belangrijke mate bezighouden met de prestaties van het medium in brede zin. Dit heeft betrekking op zowel de kwalitatieve aspecten (vertoningsomstandigheden van het voorprogramma, geluid- en lichtsituatie) als de kwantitatieve aspec ten (ontwikkeling van alternatieve vor men van "off-screen" reclame). Wout Soute van Jogchem's Theaters is sinds 1 mei jl. 25 jaar in het operateurs vak werkzaam, waarvan de langste periode bij Euro Cinema Eindhoven. Euro Cinema Eindhoven bestaat dit jaar zelf overigens 20 jaar. Wout Soute ontvangt de Gouden NFC speld van Gerard Vunderink van Jogchem's Theaters. Recentelijk is er een nieuwe Neder landse filmdistributiemaatschappij opge richt. De onderneming heeft de naam Upstream Pictures meegekregen. Upstream Pictures is een samenwer kingsverband tussen het Nederlandse productiebedrijf Argus Film Productie en de theaterexploitant Maatschappij voor de Cinegrafie, die is verbonden aan de filmtheaters Kriterion, The Movies en de Uitkijk in Amsterdam en filmtheater Ba byion in Den Haag. Het filmverhuurkantoor is gevestigd in de Uitkijk in Amsterdam. De directie is in handen van Krijn Meerburg. Juliette Jansen is verantwoordelijk voor de publiciteit en is te bereiken bij Argus Film Productie, tel: 020-5974417, fax: 020-5974412. De uitreiking van de "penning van ver dienste jegens het film- en bioscoopbe drijf" door het NFC Bestuur is een niet veel voorkomende gebeurtenis. Toch mocht Rudi Bakker, voormalig mede werker van Bioscooponderneming A.F. Wolff B.V, de penning op woensdag 29 april jl. op het bureau van de NFC in ontvangst nemen voor zijn jarenlange betrokkenheid en inspanning ten behoe ve van het bioscoopbedrijf. Het e.e.a. gebeurde in aanwezigheid van zijn vrouw J. Bakker-De Nijs, de directieleden van bioscooponderneming Wolff, dr. J.Ph. Wolff en drs. M. Wolff en enkele leden van het NFC Bestuur. Rudi Bakker ontving op 24 april jl. uit handen van NFC Voorzitter Robbert Wijsmuller de penning die hoort bij het lidmaatschap van Verdienste van de NFC NFC Marketing Verkiezing Beste Bioscoopfilms 1997 Aan de vooravond van de Nationale Bioscoopdag 1998, op dinsdag 21 april jl. vond in het City Theater in Amster dam de feestelijke bekendmaking plaats van de winnende films van de Verkiezing Beste Bioscoopfilms 1997. Jac. Goderie en Linda van Dyck maakten tijdens deze avond niet alleen bekend welke films bekroond werden in de diverse categorieën, tevens vertelden ze wie de winnaar was van de fabuleuze, nationale superhoofdprijs, bestaande uit een jaar gratis bioscoopbezoek voor twee personen en uitnodigingen voor alle feestelijke premières van dit jaar. Irma Hermans uit Breda bleek uiteinde lijk de gelukkige winnaar.

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 4