kosten voor de bioscoop en de filmverhuurder: 0,00 Winnende Films Verkiezing Beste Bioscoopfilms 1997 Beste Bioscoopfilm 1997: "Seven Years In Tibet" Beste Komedie 1997: "Bean" Beste Actiefilm 1997: "Face/Off" Beste Familiefilm 1997: "101 Dalmatians LA" Beste Film in de categorie ontroering: "The English Patiënt" Nationale Bioscoopdag 1998 groot succes De Nationale Bioscoopdag 1998 van woensdag 22 april jl. kan met 240.000 bezoekers in de geschiedenisboekjes worden bijgeschreven als de meest succesvolle bioscoopdag ooit. In 1997 trok de bioscoopdag, die toen eveneens in april plaatsvond, 150.000 bezoekers. NFC Onderzoek maakt in opdracht van NFC Marketing wederom een onder zoeksverslag waarin uitgebreid aan dacht zal worden besteed aan de reac ties van exploitanten en hun bedrijfs leiders. Easy Blue actie Eind april is de Easy Blue actie van start gegaan, ledere tiener die bij de Postbank een Easy Blue rekening opent, ontvangt vier gratis bioscoopkaartjes die alleen geldig zijn op een maandag, dinsdag, woensdag of donderdag. Hoewel nu nog niet kan worden opge maakt hoeveel nieuwe rekeninghou ders er zijn bijgekomen, heeft de Postbank al wel laten weten dat het aantal informatie-aanvragen sterk is toegenomen. Werd er voorheen ongeveer 100 keer per dag met de Postbank gebeld voor informatie over de Easy Blue rekening, sinds het begin van de actie is de Postbank maar liefst 800 per dag gebeld. Winnares Hoofdprijs Verkiezing Beste Bioscoopfilms 1997 wordt bekende inwoner van Breda De dag voor de Nationale Bioscoopdag werd Irma Hermans in een vol City Theater overrompeld toen zij door Jac. Goderie en Linda van Dyck genoemd werd als de winnaar van de Verkiezing Beste Bioscoopfilms 1997. In eerste instantie had Irma Hermans uit Breda al een half jaar gratis bios coopbezoek gewonnen met de Verkiezing in het regionale dagblad 'De Stem'. Ze werd helemaal verrast toen zij de superhoofdprijs van de Verkiezing, 'Het Gouden Bioscoopkaar tje', in ontvangst mocht nemen. Dat betekent een heel jaar gratis bioscoop bezoek voor twee per sonen en uitnodigingen voor alle premières die gedurende het jaar wor den georganiseerd. In haar woonplaats Bre da is 'Het Gouden Bios coopkaartje' al veelvuldig gebruikt en wordt de win nares dan ook al door het bioscooppersoneel herkend als de 'mevrouw met het gouden kaartje'. Inmiddels heeft Irma de films "Left Luggage", "The Winter Guest", "Mer- cury Rising" en "U.S. Marshals" al op het grote witte doek gezien. Van deze vier films heeft "Left Luggage" van Jeroen Krabbé het meeste bij haar teweegge bracht. "De film was erg indrukwek kend en zat vol met schitterend film- werk en prachtige beelden. Bovendien was het een mooi verhaal. Ongemerkt leer je iets over de Joodse tradities." Voorheen was Irma Hermans met haar bioscoopbezoek van eenmaal per maand al een frequente bezoeker, maar door de - zoals zij het zelf noemt - "zeer dankbare prijs" bezoekt ze ook de minder bekende films waarvan ze voorheen alleen de recensies in de krant las. Vanwege het grote filmaan- bod gaat zij voor de Amerikaanse film voornamelijk naar het Casino Theater in Breda. Daarnaast vindt zij het film theater Chassé Cinema een prettig theater om te bezoeken. "Het is een gezellig theater met een prettige sfeer en men vertoont bovendien films van een hoge kwaliteit", aldus de gelukkige prijswinnares. De plannen voor het volgende filmbe- Jac. Goderie geeft Linda van Dyck alle ruimte om bekend te maken wie de winnaar is van de super hoofdprijs van de Verkiezing Beste Bioscoopfilms 1997. zoek zijn inmiddels ook al gemaakt. Zeer binnenkort wil zij de met een Oscar bekroonde film "Karakter" nog maals gaan zien en heeft zij plannen om met haar zoon "The Edge" en "Jackie Brown" te gaan kijken. mm

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 5