BIOSCOOP IN BEELD: Spectaculaire opening van Pathé Eindhoven u 24 juni jongstleden werd Pathé Eindhoven met een spectaculair pro gramma officieel geopend. Pathé Cine- mas zet haar jongste aanwinst in de schijnwerpers van Holland Film Nieuws. Het ontwikkelen van de moderne bios coop in Eindhoven begon achter de schermen al ver voor het slaan van de eerste paal. Pathé Cinemas was een nieuwkomer in het Brabantse land. Duidelijk was dat de naam geen asso ciaties bij de Eindhovense bevolking opriep. De publici teitscampagne is daarom reeds bij aanvang van de bouw in februari 1997 van start gegaan. Het bereiken van het hoogste punt werd aange grepen om een opzienbarend feest te organiseren. Het doel was de Eindhovenaren kennis te laten maken met Pathé Cinemas en hen te attenderen op de komst van een nieuw type bioscoop in hun stad. Een moderne bioscoop voorzien van 8 zalen, 1956 luxe fau teuils, digitaal geluid en wand tot wand projectie; met een gevarieerde programmering, kwaliteit, comfort en service van hoog niveau. Het vervolg van de campagne heeft dan ook geheel in het teken gestaan van de naderende opening en het bekend maken van naam en product. Feestelijke Opening Op woensdagavond 24 juni 1998 was het dan zover; de rode loper lag uit om ongeveer 2.000 gasten te verwelkomen in Pathé Eindhoven. De feestelijke opening was gecombineerd met een Grolsch Master Première. Pathé Cinemas had in nauwe samenwerking met RCV en Joop van den Ende Productions Veronica een spectaculair programma voor de genodigden in petto. Het optreden van Gordon zorg de voor een muzikaal onthaal en bekende Nederlanders werden door René Mioch en de televisiecamera's verwelkomd. Zo was het mogelijk dat in de uitzending van "Films Sterren" op 2 juli heel Nederland kennis kon maken met Pathé Eindhoven. De gloednieuwe bioscoop was a la Christo ingepakt. Voorafgegaan door speeches van de chairman van Pathé, Jérome Seydoux, en Regiomanager Nico Vertommen, gaf burgemeester Welschen het startschot voor de ope ningsceremonie. Met knallend vuur werk werd de gevel ontdaan van zijn verpakking en was de officiële opening van het gebouw een feit. Futuristisch uitgedoste trommelaars, de Italiaanse groep DaDaDang, begeleidden de gas ten vervolgens tot aan de entree van de bioscoop. Pathé Eindhoven blijkt een ruimtelijke en sfeervolle vormgeving te hebben. De lobby is voorzien van een ronde koepel met open loketten voor de kas sa's en een buffet in de vorm van een halve maan. Aangevuld met de gekleurde verlichting in de gla zen wanden, werd er een warme atmosfeer gecreëerd. De nieuwe "movie going expe- rience" kon beginnen. Speciaal ter gelegenheid van de opening gingen twee films van RCV in première: "Lost In Space" en "Primary Colors". In de ruime zalen die Pathé Eindhoven rijk is, spraken de eregasten; regisseur Stephen Hopkins ("Lost In Space") en acteur Adrian Lester ("Primary Colors") het publiek na afloop van de voorstellingen toe. De avond werd besloten met een uitgebreid buffet in de foyers van Pathé Eindhoven en een feest in de Danssalon, de disco tegenover de bioscoop. Al met al een spectaculair programma. Dat de komst van Pathé Cinemas en de opening van Pathé Eindhoven in het bijzon der niet onopgemerkt is geble ven, wijzen de bezoekersaan tallen van de eerste twee maanden inmiddels uit. Anne-Marie van der Meer, Pathé Cinemas Fotografie: Raoul Somers k'tjy mui" trf»<i» 'ostbus o o o Renovo Film bv Postbus 3207 2220 CE Katwijk Tel. 071 - 402 81 44 Fax 071 - 403 20 89

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 17