Festivalkalender FfüAL Filmjaarboek 1997 Zo aan het begin van het najaar vinden er weer enkele filmfestivals plaats die Holland Film Nieuws u niet wil onthou den. Pak de agenda erbij en schrijf de festivals er in. 25e Internationaal Filmfestival van Vlaanderen in Gent 6/10/98 - 17/10/98 140 speelfilms en 40 korte films die goed zijn voor 500 voorstellingen, dat staat er o.a. op het programma tijdens de 25e editie van het inmiddels wel bekende -zo niet beroemde- Interna tionaal Filmfestival in Gent. Bekende gasten die het festival dit jaar zullen opluisteren zijn o.a. regisseur Robert Wise ("West Side Story"), de Franse regisseur Alain Resnais en de Britse acteur Peter Ustinov. Van de vele evenementen en vertonin gen die tijdens het festival plaatsvin den is er een die een bezoek aan het Half juni verscheen het Filmjaarboek 1997 met korte beschrijvingen en uitgebreide cast- en creditgegevens van alle in 1997 in Nederland uitge brachte bioscoopfilms. Het is de nieuwste aflevering in een serie die nu al loopt sinds het Nederlands Jaarboek Film van 1981. Het eerste exemplaar werd door PR Directeur van de hoofdsponsor Citroen Neder land overhandigd aan regisseur Mike van Diem. v.l.n.r. Hans Beerenkamp en hoofdredac- Verhaest (PlSpirecteur van hoofdsponsor Citroënwderland), Mike van Diem (zonder Oscar, maar met boek) en Jan Heijs (bestuurslid Stichting Filmuitaaven. festival meer dan waard maakt. Dat is het filmmuziekconcert "Birth Of A Score". Gerenommeerde filmmuziek- componisten als Michael Kamen, Elmer Bernstein en Loek Dikker zullen zelf een aantal van hun scores dirigeren. Het concert zal plaatsvinden op don derdag 8 oktober. Meer informatie over het festival is te vinden op de website: http://www.film- festival.be Cinekid; Internationaal Film en Televisiefestival voor de jeugd 17/10/98 - 25/10/98 Het jaarlijkse Cinekid Film- en Televisiefestival voor de jeugd van 4 tot 16 jaar vindt dit jaar voor de twaalfde keer plaats. Van zaterdag 17 tot en met zondag 25 oktober a.s. ver toont Cinekid in het centrum van Amsterdam negen dagen lang de nieuwste jeugdfilms uit de hele wereld en een selectie van televisieprogram ma's. Cinekid '98 speelt zich af in de Balie en in vier zalen van het City Theater. De Balie vormt tevens het decor van work shops, talkshows, een presentatie van nieuwe media, de informatiebalie en de kaartverkoop. Films die dit jaar meedingen naar de festivalprijzen zijn o.a. "Truth Or Dare" uit Zweden, "The Girl With Brains In Her Feet" van Roberto Bangura en de IJslandse film "Mij Niet Gezien". De prijsuitreiking zal plaatsvinden op zaterdag 24 oktober vanuit het Trusttheater in Amsterdam en zal live te volgen zijn via Nederland 3. Noordelijk Film Festival 12/11/98 - 15/11/98 Het Noordelijk Film Festival in Leeuwarden zal dit jaar de 20e editie vieren. Het vierdaagse festival vindt plaats van 12 tot en met 15 november. De opzet van het festival blijft grotendeels gelijk aan vorig jaar. Er zijn voorpre mières, Nieuwe Friese Oogst brengt Friese films, het Fries Film Archief pre senteert unieke historische films en 'Blik op zolder', waarin lang vergeten films opnieuw bekeken en beoordeeld worden. Ook zal dit jaar de amateurvideowed- strijd herhaald worden en tevens zal het festival verschillende prijzen aan bieden. Nieuw binnen het Noordelijk Filmfestival is het koppelen van film aan een bijzonder onderwerp. Dit jaar is er gekozen voor het thema Film Muziek. UWfWtl*IilÏ!

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 27