L~ J den tot het beheerdersteam. Het vakantieproject vereist nu eenmaal dat er 24 uur per dag iemand aanwezig is om vragen van gasten te beantwoor den en in te springen bij calamiteiten die nu eenmaal kunnen voorkomen met gehandicapte kinderen. Nadat hij als vaste beheerder was aangesteld bleek hij verder te willen gaan, zoals blijkt uit zijn interesse in het projecte ren van films en het organiseren van de wekelijkse Bingo en incidentele Disco, samen met Peter Lammerinks. Hij bleek ook nog een verborgen talent te bezitten; de fotografie. Sinds kort maakt hij alle foto's van activiteiten bij Bio en hij doet dit behoorlijk profes sioneel. Herman Teeuwsen is beheerder voor het vakantieproject, maar ook de coör dinator van de vrijwilligers die werken voor Bio en voor de NCPG (paardrij den/manege): "Mijn werkrelatie met Bio dateert al van 1980. In dat jaar ben ik in dienst getreden als hoofd van de Bio Orthopedische Werkplaats. Door de verzelfstandiging van deze Bio-dochter ben ik in 1989 tijdelijk vertrokken om in 1994 weer op het Bio-nest terug te keren. In eerste instantie als vrijwilli ger, maar al snel daarna als plaatsver vangend beheerder bij Bio Arnhem. Op dit moment vervul ik een coördi nerende taak, die in feite meegroeit met de ontwikkelin gen binnen Bio- Arnhem. Een van de leuke kanten van deze taak is dat je met allerlei activitei ten van Bio te maken krijgt. Het ene mo ment moet je de Bio- bus "regelen" voor een uitje van het lo geerproject; het vol gende moment heb je een intake-gesprek met een nieuwe vrij williger voor de ma nege. Sinds enige tijd coördineer ik ook het beheerdersteam. Onze uitdaging is om met dit kleine team de extra zorg die Bio bij haar bungalows aanbiedt, te realiseren. Behalve de zorg voor de gasten heb ben we als beheerders ook de zorg voor het terrein en de gebouwen. Ik ben getrouwd en we hebben twee zonen van 12 en 10 jaar oud, die zich af en toe goed vermaken bij Bio tij dens de lange weekenddiensten, bij voorbeeld met onze nieuwe skelters. Ik ga niet zo vaak naar de bioscoop, maar voor een echte goede film maak ik graag een uitzondering. Een daar van was "Dances with Wolves" met Kevin Costner in de hoofdrol. Persoonlijk vind ik hem een van de betere acteurs die in staat is uiteenlo pende karakters op een natuurlijke wijze neer te zetten. Zeer recentelijk ben ik naar "Saving Private Ryan" geweest waarvan ik zeer onder de indruk was. Een van de dingen die mij in dit werk aantrekt is de doelgroep, waarmee ik van jongs af aan affiniteit heb door de situatie in mijn ouderlijk gezin. Ik zie veel mensen genieten van hun eerste gezinsvakan tie in jaren. Voor mij is dat dé bevesti ging van de zin van ons werk." Het terrein van Bio is behoorlijk groot (bijna 20 ha), maar ziet er altijd zeer goed onderhouden uit dankzij de in spanningen van een werkelijk "oudge diende" van Bio, die trouwens nog helemaal niet zo oud is. Wim Marsen begon op 15 april 1980 bij Bio als verantwoordelijke voor het onderhoud van het terrein. "Ik beheer en onderhoud de groen voorziening op het hele terrein, van plantjes zetten tot het vernieuwen van hele gazons. Ik kan beschikken over twee tractoren en al het nodige mate riaal om zo'n groot terrein te kunnen onderhouden. Daarnaast ben ik ook verantwoordelijk voor een deel van de werkzaamheden in de manege, zoals het afvoeren van de mest e.d. Ik ben inmiddels al 24 jaar getrouwd en heb twee jongens van 15 en 17 jaar. Ik ga regelmatig met ze naar de bioscoop en vind dat toch altijd weer een leuk uitje. "Jurassic Park" en "Titanic" vond en wij goeie films. Ik ben een groot bewonderaar van Steven Spielberg. Ik heb het nog steeds erg naar mijn zin bij Bio en hoop nog lang door te kun nen gaan met dit kleine, maar erg gemotiveerde team. Er is al enige keren gesproken over het NCPG, het nieuwe Nationaal Centrum voor Paardrijden voor Gehandicapten, dat een tweeledig doel dient namelijk enerzijds het landelijk opleiden van instructeurs voor paardrijden met gehandicapten en anderzijds het echte paardrijden met gehandicapten. Bio is voor eenderde partner in deze Stichting en levert naast een jaarlijkse bijdrage aan de exploitatiekosten ook de grond waarop een nieuwe manege werd gebouwd. Vanaf november 1995 werd Tysk van

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 11