r" ii der Schilden aangetrokken om eerst als coördinator en inmiddels als direc teur deze stichting te leiden. Met een groot verleden bij Hare Majesteit's Cavalerie had hij de juiste achtergrond en instelling om de zware taak van de oprichting van de Stichting en de bouw van de manege op zich te nemen. De nieuwe manege is een parel op de Bio- kroon geworden en werd terecht fees telijk geopend in juni '98 door Prinses Margriet. Tysk is getrouwd en heeft drie kinderen. Hij werkt eigenlijk part time, hetgeen in de praktijk vaak neer komt op fulltime. Hij is een liefhebber van de regelmatige filmpremières die ten bate van Bio worden georgani seerd. De première van "Pocahontas" vond hij een van de beste. Daarnaast gaat hij regelmatig ook zelf naar de bioscoop met als favoriet "James Bond". Brad Pitt en Margareth Ruther- ford zijn zijn geliefde acteur en actrice. Tysk is, ondanks zijn derde deel Bio toch een volwaardig lid geworden van het Bio-team en enthousiast voor alle Bio-activiteiten. Veel van de Bio-activiteiten worden gecoördineerd door Fred de Haas, die naast zijn activiteiten in het filmdistri- butiebedrijf al een aantal jaren bij Bio betrokken is. "Toen ik in 1987 voor Columbia Pictures de film "Gaby" moest uitbreng en kwam ik op het idee om een spe ciale première te organiseren ten bate van Bio. Dat was mijn eerste echte contact met Bio. In 1992 werd ik gevraagd om in het bestuur van Bio zitting te nemen, hetgeen ik graag deed. In 1994 deed zich een probleem voor op het vlak van de P.R. en ver zocht Willem van Tuyll mij, om als bestuurslid, te willen helpen met het oplossen van dat probleem. Aangezien ik echter juist op dat moment besloten had om zelfstandig te gaan werken, verliet ik het bestuur en start te met het echte werk voor Bio. Op basis van één dag per week verzorg ik nu al weer ruim vier jaar de P.R. en com municatie voor alle activiteiten van Bio. Het samenwerken met het redelijk klei ne team heeft tot voordeel dat je min of meer overal bij betrokken bent en daardoor ook nog wel eens kan bij springen als er problemen zijn. Er gebeurt op het moment zoveel bij Bio, met nieuwe projecten en een profes sionalisering van de activiteiten, dat het erg interessant is om erbij betrok ken te blijven. Mijn grootste voldoe ning is trouwens dat er in het bios coop- en filmbedrijf de laatste jaren een duidelijker betrokkenheid bij Bio is dan daarvoor. Ik zie door mijn werk in het filmbedrijf zoveel films, goede en slechte, dat het moeilijk is om een favoriet aan te wij zen, maar films als "One Flew over The Cuckoo's Nest", "Once Upon a Time in The West", "Schindler's List" en "Trainspotting" behoren tot mijn top pers." Tenslotte mag in dit portret Willem van Tuyll van Seroosker- ken, directeur van Bio, niet ontbreken. Willem van Tuyll is waarschijnlijk de enige Baron in Ne derland die er niet van houdt om zijn adellijke titel te af ficheren. Het is ech ter voor Bio soms belangrijk dat hij zijn titel wel in de strijd gooit, (en dat doet hij dan, denk aan het zojuist ge houden en succes volle Bio-Kunstgala) Hij begon in 1985, midden in de fusie discussies, bij Bio op basis van een parttime contract. Inmiddels werkt hij al weer dertien jaar voor Bio en staat hij aan de basis van vele nieuwe ont wikkelingen, waardoor de stichting in staat is geweest om met de tijd mee te gaan door het ontwikkelen van nieuwe projecten ten bate van kinderen met een handicap. Na de geslaagde start van Bio-Amhem (vakanties) ging hij door met de opzet en ontwikkeling van het NCPG en nu recent met de start van het werkerva ringsproject voor gehandicapte jonge ren het Call Center Bio Communica tions) Daarnaast houdt hij een open oog voor de relatie met het bioscoop- en filmbedrijf en staat hij altijd klaar om Bio nog eens extra onder de aandacht te brengen. Hij is altijd weer opgeto gen over het feit dat zoveel mensen zich met zoveel positief resultaat wil len inzetten voor Bio. Door zijn druk ke werkzaamheden (hij is ook nog organisatie-adviseur en beroepsbe stuurder) heeft hij, buiten de speciale premières voor Bio, niet zoveel tijd om naar de film te gaan. Hij vond "Microcosmos" de mooiste, "As Good as it Gets" de leukste en "Mrs Doubtfire" de gekste film van de laat ste tijd. Willem heeft veel vertrouwen in de toekomst van Bio en vindt dat deze 71- jarige stichting nog zo jeugdig en actief is dat leeftijd geen rol speelt.

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 12