Opleiding Bedrijfshulpverlening van start gegaan Met de inwerkingtreding van het Besluit Bedrijfshulpverlening Arbeids omstandighedenwet op 1 januari 1994 is er voor de werkgevers, naast organisatorische voorzieningen, zoals het samenstellen van een ont ruimingsplan, de verplichting ontstaan één of meerdere werknemers aan te wijzen die de bedrijfshulpverlening op zich nemen en daarvoor dienen te worden opgeleid. De taak van de bedrijfshulpverlener bestaat uit het verlenen van eerste hulp, beperking en bestrijding van een beginnende brand, ontruiming van het gebouw en de communica tie onderling en met de betreffende instanties. PK d Leo Claassen Stichting Vanaf de inwerkingtreding van dit besluit heeft de Leo Claassen Stichting contact gehad met het Ministerie van Binnenlandse Zaken en met het NIBRA te Arnhem. Het NIBRA houdt zich als opleidingsinstituut in ons land bezig met de opleidingen tot Bedrijfshulp verlener. Er zijn weliswaar meerdere opleidingsinstituten, o.a. de Arbo- diensten, maar men gebruikt allemaal als basis de cursus die door het NIBRA is/ontworpen. Op basis van de gevoer de gesprekken en het gegeven dat de cursus van het NIBRA als leidraad voor de overige cursussen wordt gebruikt, heeft het bestuur van de Leo Claassen Stichting besloten om de cursus bedrijfshulpverlener via het NIBRA te laten lopen. In november 1997 werden bij onze stichting de eerste cursisten aange meld welke direct, i.v.m. het spoedeis ende karakter, door ons bij het NIBRA werden aangemeld. De procedure die wij als stichting hanteren om deel te kunnen nemen aan de cursus bedrijfs hulpverlener is als volgt: ie De cursisten worden aangemeld bij onze stichting middels een door de stichting verstrekt inschrijfformulier. 2e Als het inschrijfformulier in het bezit is van de stichting, dan stuurt de stichting de werkgever een nota voor de verschuldigde cursusgelden. Het geld dient te worden overge maakt op de postbankrekening van de stichting. 3e Zodra de betaling is bijgeschreven op de rekening van de stichting, zal de stichting de cursist aanmel den bij het NIBRA. 4e Het NIBRA brengt de cursist op de hoogte van het feit dat deze bij hun is aangemeld en geeft aan dat de cursist op termijn een op roep kan ontvangen van het oplei dingsinstituut waar het NIBRA de cursist heeft ondergebracht en wijst de cursist erop, zodra deze het cursusmateriaal ontvangt, dat hij of zij de lesstof goed dient door te nemen, voordat men op cursus gaat. 5e De cursist wordt vervolgens door het opleidingsinstituut opgeroep en met de mededelingen van de dagen en de tijd dat men wordt verwacht. 6e Een tweedaagse cursus wordt afgesloten met het afleggen van een proeve van bekwaamheid. je Mochten er zich onverhoopt pro blemen voordoen, dan dient er contact te worden opgenomen met het secretariaat van de stichting, tel: 020-6799261, en niet met het NIBRA of het opleidingsinstituut. De verschuldigde cursusgelden zijn inclusief administratiekosten, verblijfkosten en de kosten voor het afleggen van de proeve van bekwaamheid. De kosten voor de gehele cursus bedragen ƒ1. 600,- Brandweergedeelte ƒ1. 350,- EHBO-gedeelte ƒ1. 275,-. Cursisten die in het bezit zijn van het EHBO-diploma, met de aantekening reanimatie, kunnen, mits men regel matig een herhalingscursus heeft gevolgd, in aanmerking komen voor vrijstelling van deelname aan het EHBO-gedeelte. Tot op heden hebben zich binnen het bioscoopbedrijf, voor deze tweedaag se cursus, 160 personen aangemeld. Van die cursisten hebben er 43 met succes een proeve van bekwaamheid afgelegd. Van de cursisten die werden afgewezen zijn er 5 afgewezen op het deel brandbestrijding en 5 op het deel eerste hulp (EHBO). Het percentage gfU dat in één keer is geslaagd, ligt in het ^■5' bioscoopbedrijf op iets meer dan 81%, terwijl het landelijk gemiddelde, gere kend over alle bedrijfstakken op iets meer dan 90% ligt. Tot slot willen wij de werkgevers, die tot op heden nog geen actie hebben ondernomen om personen aan te gaan melden voor de cursus bedrijfshulp verlener, er wel op wijzen dat men ver plicht is, sinds de inwerkingtreding van de wet op 1 januari 1994, om op de tijden dat men geopend is voor het publiek of op het moment dat er werk zaamheden door het personeel of door derden worden uitgevoerd, er een persoon in het gebouw aanwezig dient te zijn die in het bezit is van het certificaat bedrijfshulpverlener. Mocht u over de opleiding bedrijfs hulpverlener nog vragen hebben of wilt u inlichtingen over de opleiding, dan kunt u contact opnemen met het secretariaat van de stichting, tel: 020- 6799261. Het bestuur

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 22