Dolby dag groot succes Presentatie van Dolby Digitaal in Grand Théatre oogst veel waardering De opluchting bij de leden Werkgroep Techniek van De Leo Claassen Stichting is groot. Met een machtig gevoel verlaten zij zaal 1 van het Grand Théatre in Amersfoort. De Dolby demonstratie was een succes! Ruim honderdtachtig in de tech niek geïnteresseerde bioscoop medewerkers verlaten de zaal nadat zij vanaf tien uur 's mor gens tot half vijf 's middags zijn bezig gehouden met demonstra ties die werden gegeven door Peter Seagger en Dion Hanson van Dolby Laboratories Inc. uit Engeland. Diana Stobbe zet Albert Jan Vos (Luxor Hoogeveen) op de presentielijst Na ontvangst met koffie werd als eerste onderwerp de historie behandeld. Het produceren van de print en het afspeelgedeelte van het Dolby Digitaal systeem kwamen daarna aan de orde, waarbij onder andere naar voren kwam dat elk digitale filmweer- gavesysteem, anders dan van Dolby, steeds een analoge Dolby Spectral Recording opname als basis gebruikt. Dion Hanson wist met humoristi sche opmerkingen en met een voor ingewijden begrijpelijke woordkeus de belangstellenden te boeien. Het viel op dat de Engelse taal geen belemmering was voor de geïnteresseerden in de zaal. Na de koffiepauze behandelde Hanson onder ande re de Dolby DA20 Digital Cinema Processor en het afstellen van de digitale lezers. Rond twee uur, na de lunch, wer den de demonstraties voortgezet. Opnieuw was het Dion Hanson die ditmaal het inlezen van de digita le software van de Dolby CP500 uiteen zette en het eenvoudig onderhoud besprak. Daarna werd er gelegenheid tot het stellen van vragen gegeven. Deze werden uiteraard op vakkundige wijze werden beantwoord. Dirk Swart, lid van de Werkgroep Techniek van De Leo Claassen Stichting kan tevreden zijn over de resultaten van zijn inspanning om de afgevaardigden van de Dolby Laboratories Inc. naar Nederland te krijgen alsmede over de organisatie van deze voorlichtingsdag, waarbij de ove rige leden van de werkgroep overigens ook behulpzaam zijn geweest. Maar ook de directie van Jogchem's Theaters B.V. is de werkgroep terwille geweest door haar Grand Théatre voor deze dag beschikbaar te stellen. Daarom, een welgemeend 'dank u' van de leden van de werk groep aan de directie en mede werkers van het theater! Het bestuur van De Leo Claassen Stichting heeft de werkgroep gecomplimenteerd met de orga nisatie van de Dolby dag in Amersfoort. Een dag die perfect is verlopen en bij de aanwezigen veel waar dering heeft geoogst, hetgeen op een enquêteformulier in waarderingscijfers werd uitge drukt: 1 maal werd het cijfer 6.5 gegeven; 11 maal het cijfer 7; 53 maal het cijfer 8; 18 maal het cij fer 9; 11 maal het cijfer 10 en zelfs 1 maal het cijfer 11. Op ditzelfde enquêteformulier werd tevens gevraagd: 'Als u deze dag als positief heeft erva ren, wilt u dan dat de stichting meer van dit soort dagen organi seert? Heeft u ideeën over bepaalde onderwerpen?' Over belangstelling viel zeker niet te klagen Peter Seagger van Dolby Digital is blijk baar verrast door alle aandacht De antwoorden liegen er niet om. Uit de 102 terugontvangen antwoorden selecteerden wij: onderhoud projectoren; beeld technieken; objectieven; prak tijkbegeleiding; afstellen projec tielampen; filmbehandeling door operateurs en depots; excursies; kwaliteitsverbetering van de pro jectie en de vertoningen; het Chef Operateur j. Bos (links) en Opera teur j. Kuyt van Arcade uit Gouda. inwendige der projectoren; andere digitale geluidssystemen; ondertiteling. Met de organisatie van dergelijke evenementen blijft De Leo Claassen Stichting ook voor wat betreft de bioscooptechniek een sterk service gericht instituut dat actief werkt aan verbetering van de technische know-how en dus ook aan optimalisering van het product 'bioscoop'. Henk Berg

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 23