Internet De Klant van de Maand AUDIOVISUEEL PLATFORM 3 f Desk Nederland Media Multimedia Tijdens het Holland Animation Film Festival, zal de Desk op 20 november a.s. een hele dag wijden aan 'alles wat op het gebied van nieuwe technolo gieën' binnen het MEDIA-Programma wordt aangeboden. Centraal staan de ondersteuningsmaatregelen voor Ont wikkeling en Distributie van multime dia projecten. Verantwoordelijken voor het Programma zullen de richtlijnen toelichten en een reactie geven op de resultaten van de eerste aanvraagron- de. Als u deze bijeenkomst wilt bijwo nen, kunt u zich wenden tot de MEDIA Desk. Uitbreiding Europa Cinemas zet gestadig door Het netwerk van Europese bioscopen, Europa Cinemas, breidt zich uit. Het aantal leden binnen de Europese Unie (EU) is onlangs verhoogd tot een totaal van 307 bioscopen in de 17 lid staten. Leden dienen tenminste 50% van de programmering te wijden aan Europese vertoningen. Over de eerste helft van dit jaar is het netwerk goed voor 7,2 miljoen ver kochte toegangskaarten voor Europese films in de EU-lidstaten. Europa Cinemas website: www.europa-cine- mas.org. "European Video Perspective" Conference Van 3 tot 5 december vindt in Straats burg voor de zevende maal de "Europe an Video Perspective" Conference plaats. Dit evenement voorziet in de behoefte van de video-industrie om stil te staan bij de snelle marktontwikkelingen en technologische veranderingen. Het doel van de European Video Perspective is divers: Europese professionals in staat stellen hun kennis op het gebied van technologie en omroepwezen uit te brei den en vervolgens om hun strategie daarop aan te passen; stimulering van de distributie en promotie van Europese producties; netwerken en het stimuleren van samenwerkingsverbanden. Een drie tal studies zal tijdens deze conferentie worden gepresenteerd: Een vergelijkende analyse van de filmindustrie versus de videomarkt. Daarnaast worden de laatste ontwikkelingen op het gebied van DVD toegelicht. Ook op de agenda staat de presentatie van een onderzoek naar de opkomende 'pay-per-view' markt. Meer informatie: telefoon +32-2-2482400. Europese publicatie De volledige 1997 editie van het European Cinema Yearbook is onlangs door Media Salles uitgebracht. Deze zesde uitgave beslaat in totaal 581 pagi na's die een overzicht geven van het bioscoopbezoek tussen 1989 en 1996 in 27 Europese landen. Dit jaarboek kan in zijn geheel van internet worden ge- download, website: www.mediasalles.it. Het kan ook besteld worden bij Media Salles, telefoon +39-2-66984405. Meer informatie: Audiovisueel Platform/MED IA Desk Postbus 256 1200 AG Hilversum telefoon 035 623 86 41 fax 035 621 85 41 e-mail: avpmedia@euronet.nl website: www.avp-mediadesk.nl Een overzicht van interessante, specta culaire en/of informatieve Internetsites al dan niet aangeraden door de lezers van Holland Film Nieuws: Trojka maakt sinds een jaar de geair- brushte filmaankondigingen voor het City Theater en de Calypso/Bellevue bioscoop in Amsterdam. Volgens Rudiger van Oppens wellicht interes sant om eens te bezoeken. http://wwwjcs4all.nl/~trojka3 De website van Goforit is volgens de afzender van het E-mail berichtje - Ad van Ree van Indoor Media - niet nieuw, maar misschien wel voor de lezers van Holland Film Nieuws. Goforit is een filmsite met een eigen identiteit die samenwerkt met www.pauze.nl, een van de grotere jongerensites op het Web. Filmtips, prijsvragen en kaartjes voor avant-premières, het is allemaal te vinden op: http://www.goforit.com Tot slot nog enkele sites van films die nog in première moeten gaan en waar alles over de betreffende film te vinden is. Op de website van 'There's Something About Mary" vind je o.a. de trailer, enkele spelletjes en kun je meedoen aan een wedstrijd. http://www.aboutmary.com De site van "Practical Magie" met Sandra Bullock en Nicole Kidman. http://www.praticalmagic.com De site van The Prince Of Egypt" http:///www.prince-of-egypt.com Mocht u zelf weer een site hebben ont dekt die de moeite van het bezoeken waard is, laat het ons dan weten: HOLLAND FILM NIEUWS Van Eeghenstraat 38 1071 GH AMSTERDAM Natuurlijk kunt u deze informatie ook via het E-mail adres van NFC Marketing doorgeven: bios@globalxs.nl Op de nieuwe rubriek "De Klant van de Maand" kwamen - geloof het of niet - direct reacties binnen. Uit de inzendin gen hebben we de meest charmante gekozen. Die was afkomstig van L. van der Sar, zaalchef bij het Grand Théatre in Amersfoort. Van harte gefeliciteerd. De CD-bon van f 25 komt snel naar je toe, "Ik stond laatst bij 'de deur' de kaartjes van de klanten af te scheuren - ik werk als zaalchef bij het Grand Théatre in Amersfoort - toen mij het volgende overkwam. Ik kan er overigens achteraf wel om lachen." "Goedenavond dames." "Hallo." Een van hen steekt de kaarten naar mij uit. "Dank U, alstublieft, u mag naar zaal 5." "Bedankt. Zeg, mag ik jou eens wat vra gen?" "Dat doet u al, maar vraag maar raak." "Heb jij een vriendin?" "ja." "Oh.... dan zoek ik verderwaar mochten we ook alweer heen?" U ging naar "Hope Floats? Die draait in zaal 5, rechtdoor de trap in de foyer omhoog." "Dank je wel." "Veel plezier!" Laat de redactie van Holland Film Nieuws ook op een leuke manier kennis maken met uw "klant van de maand" en maak kans op een CD- óf boekenbon ter waarde van 25.- Stuur uw inzending van maximaal 200 woorden naar: HOLLAND FILM NIEUWS Van Eeghenstraat 38 1071 GH AMSTERDAM Of via: bios@globalxs.nl

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 27