Metamorfose Inhoudsopgave Citaat Coverinfo "ABELTJE" co O OQ ROMA RUIME KEUZE IN ZITCOMFORT Boxmeer Roma Boxmeer De vorige keer kondigden we de op handen zijnde metamorfose van Holland Film Nieuws al aan. We vragen nog even uw geduld, maar ik kan u nu al verklappen dat er behoorlijk wat gaat ver anderen, niet alleen wat betreft vormgeving en inhoud, maar ook als we het hebben over de distributie. Daar zit de grote winst. Er is NFC Marketing veel aan gelegen - en zij is ook bereid daarin te investeren - om van Holland Film Nieuws een kwalitatief goed magazine te laten maken dat bij alle medewerkers in de bioscoop en filmtheaters terecht moet komen. Hoe kan dat beter dan door een persoonsgerichte verzending? Het betekent dat iedereen straks zijn eigen exemplaar van Holland Film Nieuws krijgt. Niet thuis, maar gewoon in de bioscoop of het filmtheater waar men werk zaam is. We blijven daarbij dankbaar gebruik maken van het film- transport. Voor wat betreft die komende veranderingen moet mij trouwens even van het hart dat ze samenvallen met het 25e nummer van Holland Film Nieuws. Er lijkt mij geen beter moment om Holland Film Nieuws te restylen dan op de verjaardag. De redactie kijkt er erg naar uit. Voor nu wens ik u veel plezier met dit nummer en hoop ik u bin nenkort te mogen verwelkomen bij een volledig nieuw Holland Film Nieuws. Jeroen Huijsdens Redacteur Personalia en brancheberichten pagina 4 NFC Marketing pagina 4 Stichting Nationale Bioscoopbon pagina 6 Bioscoop in Beeld pagina 7 De Bioscoop als gast en gastheer pagina 8 Bedrijfsportret: De Stichting Bio-Kinderrevalidatie pagina 10 Bio Kunstgala pagina 15 Het Nederlands Film Festival 1998 pagina 16 NFC Onderzoek pagina 20 RMB slaat een nieuwe weg in pagina 22 In productie: "Abeltje" pagina 23 De Pen door Ad 's-Gravesande pagina 24 De Leo Claassen Stichting pagina 25 Ming Na-Wen maakt Mulan tot een levendige legende pagina 29 Klant van de maand pagina 30 Internet pagina 30 AV Platform pagina 30 "Bewegende Beelden, Witte Doeken" door J. Mooibroek pagina 31 NieuwsNieuwsNieuws pagina 32 Colofon, agenda, adverteerders pagina 34 "Pathé Nederland wordt gerund door ene meneer Nielson die vertrouwt op de ogen van Jack Gauderie voor advies over welke films te dóen en welke te laten." Uit een overzicht van de tien meest invloedrijke instituten/ individuen in de Nederlandse filmindustrie in het filmblad Movie van oktober 1998. Op zijn eerste dag als liftboy vliegt Abeltje Roef met drie lift- gangers, zijn ex-vriendinnetje Laura, de zanglerares juffrouw Klaterhoen en de in mottenballen handelende meneer Tump, met lift en al door het dak van warenhuis KNOTS. Hoog in de lucht ontdekt Abeltje hoe je de lift moet besturen en het lukt hem om de lift in New York aan de grond te zetten. Veel avon turen volgen elkaar in razend tempo op. Producent Burny Bos schreef het filmscenario, gebaseerd op het populaire boek "Abeltje" van Annie M.G.Schmidt. De regisseur is Ben Sombogaart, die eerder "Mijn Vader Woont In Rio" en "Het Zakmes" regisseerde. De hoofdrollen worden vertolkt door Ricky van Gastel, die de rol van Abeltje voor zijn rekening neemt en Soraya Smith als zijn ex-vriendinnetje. Frits Lambrechts, Marisa van Eyle en Annet Malherbe kruipen in de huid van respectievelijk meneer Tump, juffrouw Klaterhoen en Moeder Roef/Mrs. Cockle Smith. "Abeltje" zal vanaf 26 november a.s. in de Nederlandse bios copen te zien zijn. Groot assortiment bioscoopstoelen in diverse uitvoeringen. Roma verzorgt de gehele inrichting ook de foyer. Postbus 197, 5830 AD Boxmeer Tel. 0485-574154. Fax 0485-576035. o o o

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 3