Bioscoop in beeld: Nederland in Beweging 11 ICl Je kunt vandaag de dag geen krant openslaan, geen NFC Contactdag meer bezoe ken of "bijkletsgesprekken" via de telefoon hebben of het onderwerp komt wel ter sprake: nieuwbouw, renovatie en uitbreiding in het film- en bioscoopbedrijf. Elk gehucht, elk dorp en elke stad in Nederland lijkt het doelwit te zijn van ambitieuze plannen van bioscoopexploitanten die al op de markt opereren of van nieuwkomers. Waar bioscopen staan wordt verbouwd of uitgebreid en waar nog geen bios coop staat zijn wel plannen om er een neer te zetten. Maar met de toename van het aantal plannen is ook de com plete onoverzichtelijkheid toegeslagen. Roddels worden waarheden en plannen die zo concreet leken worden vaag. Holland Film Nieuws wilde graag enige orde scheppen, maar stuitte bij het opstellen van een overzicht van bios- coopplannen al gelijk op problemen. Wat zo mooi leek te worden, werd een slangenkuil. Toch willen we in dit num mer een voorzichtige aanzet geven tot enige overzichtelijkheid. Als het bios coopbedrijf (naast nog meer bezoe kers) ergens behoefte heeft is het wel duidelijkheid over hoeveel extra bios coopschermen we in de komende jaren kunnen verwachten in Nederland. We kunnen niet genoeg benadrukken dat het onderstaande overzicht van bioscoopplannen niet compleet is en dat de bronnen (hoe goed de intenties wellicht ook zijn) niet voor een volle honderd procent te vertrouwen zijn. Voor diegenen onder u die het over zicht wensen te gebruiken ter onder bouwing van eigen plannen of voor artikelen ergens anders te plaatsen: Wij raden het u ten strengste af. Almere Het nieuwe uitgaanscentrum aan het Weerwater in Almere krijgt een nieuw bioscoopcomplex. Polyfilm zal een com plex met tien zalen, waar ruimte is voor 4.000 tot 6.000 bezoekers, gaan realise ren. Wanneer de bioscoop gereed is hangt af van de bouw van het stadscentrum. Bron: 't Groene Weekblad, 18-03-98 Amsterdam Speelfilmproducent Mare van Warmer dam heeft plannen een bioscoop te ope nen in de Westergasfabriek in Amster dam. Hier zullen uitsluitend speelfilms, documentaires, televisiedrama en ani matiefilms van eigen bodem te zien zijn. Het idee om een bioscoop te openen waar uitsluitend Nederlandse producties worden vertoond is geboren naar aan leiding van de sluiting van de bioscoop Alfa op het Amsterdamse Leidseplein. De naam van de bioscoop wordt "Het Ketelhuis", naar de oorspronkelijke func tie van het gebouw. De streefdatum is 1 januari 1999. Bron: Het Parool, 28-08-98 Amsterdam Aan de Oostelijke Handelskade in Zeeburg moet in 1999 een nieuwe bioscoop haar deuren openen met vier zalen, een restaurant en een café. De bioscoop Cineship staat in het water. De exploitatie is in handen van filmdistributeur Cinemien en de voor malige bedrijfsleider van de Amster damse bioscoop The Movies. De bios coop richt zich niet op het 'grote' publiek, maar gaat de "betere" films vertonen. Bron: Info Regio Amsterdam, januari 1998 Amsterdam Tuschinski Amsterdam was aan een opknapbeurt toe. Naast de renovatie van de voorgevel zal het theater ook worden uitgebreid tot 13 zalen. Het complex zal gevestigd worden aan de Vijzelstraat en de Reguliersbreestraat. Inmiddels zijn de panden aan de Vijzelstraat afgebroken en zal er bin nen afzienbare tijd aan de bouw wor den begonnen, die waarschijnlijk pas in 2000 klaar zal zijn. Tegen die tijd zal Tuschinski van binnen grondig worden gerestaureerd. Bron: Het Parool, 05-01-98 en Pathe Tribune, augustus 1998 Beverwijk Op komst is de nieuwe bioscoop Cineworld aan het Stationsplein in Beverwijk. Cineworld krijgt vijf zalen met ruim 1.200 stoelen en een theatercafé. Deze zomer zijn de bouwwerkzaamheden gestart en als 1 alles naar wens verloopt zal Cine world in de zomer van 1999 de deu ren openen. Bron: Noord Hollands Dagblad (Kennemer), 17-02-98 W Den Helder Metro Bioscopen uit Heerhugowaard wil op het bedrijventerrein Kooypunt bij Den Helder een meerzalencomplex bouwen. In totaal moeten er vier zalen met een totaal aantal stoelen van 1200 verrijzen. Het Noord Hollands Dagblad van 28 juli jl. meldt dat de provincie Noord- Holland tegen de komst van de bios copen is omdat de locatie slecht bereikbaar is met het openbaar ver voer en er industrie gepland is. Bron: Noord Hollands Dagblad (Helderse), 28-07-98 Haarlem Bij de herinrichting van het Raaksterrein wil de gemeente Haarlem het accent leg gen op uitgaansvoorzieningen met win kels. Een bioscoop met acht zalen en 1.800 stoelen maakt onderdeel uit van het plan. X» De Telegraaf, 09-07-98 Hilvarenbeel- Exploitatiebedrijf Libema wil een groot bioscoopcomplex bouwen bij het recre- actieoord De Beekse Bergen in Hilvaren- beek. De werknaam van het project is voorlopig 'Cineplex' en men spreekt over tien zalen en een horeca-gelegenheid. Bron: Brabants Dagblad, 09-09-98 |Cj| Hilversum In het kader van de uitbreiding van het gebied Gooiland in Hilversum heeft de gemeente Hilversum grootse plannen voor een bioscoop. De gemeente wil van het Gooiland graag een uitgebreid uitgaanscentrum maken. Gooi en Eembode Bussum, 13-08-98 Purmerend Firma Punt B.V. uit Heerhugowaard is druk bezig om de uitbreiding van de Metro Bioscoop in Purmerend een uiter lijk te geven dat lijkt op Joop van den Ende's Showbizz City. Na een aantal ver anderingen komt er een derde zaal bij waar 300 mensen plaats kunnen nemen. De opening zal aan het eind van 1998 plaatsvinden. Bron: Noord Hollands Weekblad ed. Waterland, 30-07-98 Sittard Initiatiefnemer Vandenbergh van Forox B.V. wil in de tweede helft van volgend jaar op het Middengebied tussen Sittard en Geleen een bioscoopcomplex openen. Het complex moet acht zalen omvatten en een bar annex eetgelegenheid. Bron: Limburgs Dagblad, 03-09-98 Utrecht Zeven filmzalen, een goed restaurant en een prachtig café, dat heeft Henk Camping, directeur van het Utrechtse filmtheater 't Hoogt, in gedachten. Henk Camping wil met een zogenaamd culti- plex van 7 zalen een antwoord geven op de reeds geplande multiplexen van Bioscooponderneming A.F. Wolft B.V. in Utrecht. Bron: Utrechts Nieuwsblad, 26-06-98

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 7