Bedrijfsportret: Stichting Bio-Kinderrevalidatie Bio-Kinderrevalidatie heeft de afgelopen jaren vele veranderingen doorgemaakt met grote gevolgen voor de personele bezetting. Er zijn nog een paar "oudgedien den" die het revalidatiecentrum nog echt hebben meegemaakt, maar de meeste medewerkers zijn van na de veranderingen. Bio begon in 1927, vanuit de bioscoop, met collecteren voor een vakantiekolo nie in Bergen aan Zee voor bleek neusjes uit de grote steden, het bekende Bio-Vacantieoord. Tot 1960 bleef dit bestaan met uiteraard veel personeel en begeleiders. Vanaf 1960 ging het revalidatiecentrum voor kin deren met een handicap in Arnhem van start, ook daar veel personeel en bege leiders. In de loop van de jaren '80 werden de revalidatie-activiteiten van Bio ingebracht in een fusie van revali datiecentra in Arnhem, waardoor een groot centrum ontstond, Groot Klim- mendaal, voor de revalidatie van o.a. kinderen met een handicap. Het moge duidelijk zijn dat vanaf dat moment er van de grote personeelsbezetting nog maar weinig overbleef, Bio-Kinderreva lidatie ging verder als een fonds dat geld bleef inzamelen voor het ontwik kelen van hulpmiddelen en het be vorderen van onderzoek ten bate van gehandicapte kinderen. Sinds een paar jaar is Bio weer zelf actief met o.a. het vakantieproject Bio- Arnhem; vakantiebungalows voor gezinnen met een gehandicapt kind, de Stichting Nederlands Centrum Paard rijden voor Gehandicapten (NCPG), waarvoor een nieuwe manege werd ge bouwd op het terrein van Bio in Arnhem en het nieuwste project Bio Communications, een Call Center dat werk ervaringsplaatsen en opleiding biedt aan gehandicapte jonge ren. Ans Eernstman heeft sinds 1 juni 1981 al die veranderingen meegemaakt. "Ik begon als direc tie-secretaresse van de economisch direc teur, maar moest eigenlijk de volgen de dag al invallen voor het notuleren van de bestuursvergadering (in steno). Ik had al veel ervaring in het zakenle ven opgedaan, wat mij bij Bio goed van pas kwam. Als directie-secretaresse werd ik ook ingeschakeld bij de vergaderingen van alle projectvergaderingen. Bio had in die jaren vele projectgroepen. Ik doe trouwens nog steeds de verslagen van alle bestuursvergaderingen en heb vanuit die functie alle perikelen rond de fusie en de nieuwe projecten van Bio van heel dichtbij meegemaakt." (Tijdens de fusietoestanden en nog lang daarna werd Bio-Kinderrevalidatie in de wandeling vaak omschreven als "Bio-Moeder", waarmee het originele Bio werd aangegeven. Ans stond op een bepaald moment bekend als de "Moeder van Bio-Moeder") "Toen in 1995 het vakantieproject voor gezinnen met een gehandicapt of ern stig ziek kind werd gestart werd ik vanaf het begin betrokken bij de prak tische uitvoering en organisatie van dit project. Erg leuk om te doen want alle gasten die naar Bio komen voor een vakantie gaan erg blij en tevreden weer naar huis en willen allemaal terugkomen. De start van dit project had organisatorisch nog wel wat voe ten in de aarde omdat we eigenlijk bij Bio niet meer zo gewend waren aan een eigen exploitatieproject. Ik werd in de loop van 1996 benoemd tot Chef de Bureau en kreeg daarbij een brede takenpakket, dus nu notuleer ik nog steeds de bestuursvergaderingen, maai ben ik ook direct betrokken bij de nieuwe manege, waar Bio een derde deel van de organisatie voor haar reke ning neemt. Ook de opzet van het Bio Call Center, een fantastisch project om gehandicapte jongeren werkervaring te laten opdoen, vraagt veel aandacht. Ik voel mij af en toe wel eens de duvel stoejager van Bio en vind dat eigenlijk wel prettig. Ik ben inmiddels de meest oudgediende van Bio en of ik daar nu blij mee moet zijn Ik ben alweer 32 jaar getrouwd met Jan Eernstman, we hebben twee dochters, twee kleinkinderen en we verwachten er ook nog twee kleinkinderen bij, beide dochters zijn weer in verwachting! Ik ga regelmatig met de kleinkinderen naar de bioscoop in Arnhem. Ze von den films als "Belle en het Beest" en "Babe" echt het leukst. Ikzelf vond "Titanic" eigenlijk wel een van de beste films van de laatste tijd. Mijn favoriete actrice blijft toch Whoopi Goldberg en als acteur vond ik die jon gen in "Evita": Banderas of zo... wel zeer aantrekkelijk en goed. Ik ga wel graag naar de film, want het is toch amusement voor het hele gezin. Een van de leukste dingen bij Bio vind ik de jaarlijkse barbecue en de jaarlijkse Golfdag. In het Arnhemse vertegenwoor dig ik Bio bij de lokale ondernemersver eniging "De Poorters". Ze behaalden met een actie voor de verkoop van het eerste vaatje nieuwe haring een op brengst van 56.000,- voor Bio! Ik hoop nog jaren voor Bio te kunnen blijven doorgaan, waarbij ik het vertegenwoor digen van de stichting naar buiten toe erg leuk vind." Bezoekers, en natuurlijk ook de men sen die vakantie vieren bij Bio, komen in de hal van het hoofdgebouw bij de receptie Miranda Bruins tegen. Vanaf 1 mei 1995 werk ik bij Bio, ik doe officieel receptie- en administratiel

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 9