Hierbij moet gedacht worden aan de samenwerking tussen Disney en het bekende hamburgerres taurant. Zij begon ooit als uit zendkracht bij BVI, loste een pro bleem op met een computer en kon meteen blijven. Marcel kwam via een stage bij BVI terecht en is verantwoordelijk voor alles wat aan promotie materiaal geproduceerd wordt, zoals posters en spots op radio en televisie. Tan ja is van Amerikaanse afkomst en voelt zich daarom bij uitstek thuis bij BVI. Zij deed ervaring op bij een platenmaatschappij en onder houdt nu de contacten met de pers. Bovendien zorgt ze voor free publicity en schrijft ze de persberichten. Carolien loopt stage vanuit de HEAO Breda, waar ze internationaal manage ment studeert. Zij coördineerde de regionale voorpremières van "Mulan". De afdeling sales wordt geleid door Daniella Koot. Zij is verant woordelijk voor de verhuur van de films aan de bioscopen. Zij onderhoudt samen met haar mensen alle contacten met de Nederlandse bioscopen. Daniella is vanaf het begin bij BVI betrok ken en vond het een uitdaging om de sales afdeling van een nieuwe distributeur op te zetten. Zij had als enige van de oude garde ervaring in de filmbranche, namelijk bij Tuschinski Filmdis tributie en bij UIP. De afdeling telt momenteel nog drie andere medewerkers, te weten booker Susanne de Koning, de wegens ziekte afwezige James Ali en Ramona Petrus die James ver vangt. V.l.n.r. Janny Könst, Rolf van Atten, Bob Orth, Raymond Bosker en Duco Tuin man Sinds april 1996 wordt de afde ling finance geleid door Helena Michielsen. Zij is van Belgische afkomst en werkt voor een deel van de week ook op het Belgische kantoor van BVI. Het is juist die afwisseling en het internationale karakter dat haar zo aantrekt. Leuk vindt zij ook dat zij betrok ken wordt bij het dagelijkse gebeuren binnen BVI, zoals het bijwonen van de screenings. Bij Finance zijn verder Raymond Bosker en Janny Könst werkzaam. Het lijkt alsof de afdeling infor- mation services er een beetje bijhangt, want tijdens de rondlei ding werd deze bijna vergeten. Komt dat misschien omdat het de enige afdeling is met alleen mannen? Of zou het gewoon toeval zijn? De drie heren Rolf van Atten (IS manager), Duco Tuinman (helpdesk) en Bob Orth (senior programmer) zijn verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van de automatisering van BVI Europa. De laatste twee zijn sinds ongeveer een half jaar bij BVI aan het werk. Ook hier noemt men "leuke sfeer", "leuke collega's" en "internationaal karakter" als positieve punten van BVI. De heren zijn vooral te spreken over de mogelijkheid om voor hun werk in het buitenland te werken. Sommige projecten die tot nu toe in Europa zijn uit gevoerd, worden nu ook wereld wijd doorgevoerd. Hiervoor zal het nodig zijn naar Zuid Amerika en Azië te reizen, wat het werk alleen maar interessanter maakt. TOEKOMST De toekomstplannen van Buena Vista International (Netherlands) B.V. staan volgens Eline Danker vooral in het teken van doorgaan op dezelfde weg. Het betekent het wereldwijd nummer een blijven van anima tiefilms en daarnaast grote live action titels uitbrengen. Voor BVI Nederland in het bijzonder zal het daarnaast ook gaan om de acquisitie van films specifiek voor de Nederlandse markt r~ Regisseur Mike van Diem, die dankzij de Oscar voor "Karakter" inmiddels echt een BN'er (Bekende Nederlander) genoemd mag worden, gaat "Spy Game" ver filmen. "Spy Game" is een film waarin Robert Redford een van de hoofdrollen zal gaan spelen. Wie de film uiteindelijk in Nederland zal uitbrengen is nog niet bekend, maar in de Verenigde Staten wordt de distributie verzorgd door Universal. 1 7

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 15