o J r- 0 w O. Begin volgend jaar gaat de nieuwe onafhankelijke film distributeur Indies Film Distribution Benelux van start. Bioscoopicoon Jean Heijl zal de bioscoopmarkt als General Manager Theatrical vanaf 4 januari aanstaande te lijf gaan. Naast welke filmacteur/actrice zou je wel eens wakker willen worden? Goldie Hawn. Die dame volg ik al jaren en daar heb ik altijd een zwak voor gehad en nog steeds. Als je mag kiezen tussen een goed gesprek met Jan van Dommelen of Wil Ruyters voor wie kies je dan? Ik moet waarschijnlijk kiezen? Dan kies ik voor Wil Ruyters omdat Minerva sinds een jaar of anderhalf in andere handen is overgegaan en daar wil ik wel wat meer van weten. Wat vond je de beste filmpro- motiecampagne De eerste "Batman" was de eerste campagne die meer dan een mil joen gulden kostte. Het was niet zozeer het geld, maar meer de manier waarop de eerste "Batman" gepromoot is. Alle nieuwsrubrieken besteedde aandacht aan die film. Het is een promotie geweest die mij absoluut bijblijft. Wie is volgens jou de machtigste man of vrouw van het Nederlandse film- en bioscoop bedrijf? Ik weet niet of er een machtigste is, maar als je het over Nee, er is geen machtigste man of vrouw bui ten degenen die denken dat ze het zijn. Dat mag je zo neerzetten. Welke film verdiende er volgens jou meer bezoekers? "Anastasia". Toen ik die film voor het eerst zag miste ik alleen het logo van Disney. Verder was het voor mij echt een Disney film. Die film verdiende meer bezoekers. Wat is de beste bioscoopzaal van Nederland? Scheveningen. Het was een van de eerste nieuwe complexen en je kunt zeggen dat alle nieuwe bioscopen van Pathé Cinemas er een afgeleide van zijn. Eigenlijk moet ik op deze vraag antwoorden: alle nieuwe zalen van Pathé. Maar Scheve ningen was m'n eerste indruk en biedt de beste bioscoopzaal. Welke filmposter zou je boven je bed willen hangen? De poster van "Showgirls" vind ik mooi omdat hij mij verraste. Je ziet eerst een flauwe S van showgirls, maar opeens zie je door die voet dat been. Dat vind ik een hele mooie poster. Moeten krakende verpakkingen in de bioscoop verboden wor den? Absoluut. Er is een hele simpele oplossing: de grote popcorndoos uit de States waar twee handen in kun nen zonder dat je het hoort. Maar of het nu popcorn met boter of zonder boter is, ik lust het toch niet. Sorry Paula! Moet reserveringsgeld afgeschaft worden? Ja, direct. Reserveren is een service en ik heb nog nooit voor een servi ce hoeven betalen. De KLM zegt zelfs als ik een reis boek "dank u wel!" en niet "hier moet u tien gul den voor betalen." Hoeveel bioscoopbezoekers telt Nederland in het jaar 2002? Ik hoop dat het de richting van 22 miljoen bezoekers opgaat. Ik denk dat het haalbaar is met de ontwik kelingen en plannen voor uitbrei ding van het aantal bioscoopdoe ken. Ben je een voorstander van pauze in de hoofdfilm? Nee, ik blijf me gestoord voelen in een film waar ik in zit, of dat nu een komedie of een actiefilm is. Ook al zitten er de mooiste pauze- momenten in, zoals altijd geroepen wordt, ik blijf het een storende fac tor vinden. Ik vind ook de plaspau ze geen excuus. Heb je een eigen e-mail adres? Ja, voorlopig is het info@indies.nl, maar dat zal straks nog wel veran deren en krijg ik een echt persoon lijk e-mail adres. Moeten de windows worden afgeschaft? Nee, ze moeten niet worden afge schaft. Ze zouden kunnen worden afgeschaft als iedereen beseft dat je alle exploitatievormen de kans moet geven. Zolang niet iedereen zich dat beseft zul je dus windowaf- spraken moeten blijven houden. Heb je ooit de behoefte gehad om een bioscoopexploitant door de telefoonlijn heen te trekken? Meer dan een keer! Er is een exploitant geweest met wie de vrede inmiddels alweer is getekend - want dat gebeurt nu eenmaal na verloop van tijd - die het presteerde toe te zeggen met een première mee te gaan om dan vervolgens op de maandag voor de release te vertel len dat het eigenlijk toch niet kon in verband met verplichtingen aan anderen. Dan sta je dus met je rug tegen de muur. In zo'n geval haal je het bloed onder m'n nagels van daan. Er is ook ruim een jaar stilte geweest tussen die exploitant en Warner. Nu wil jij natuurlijk weten wie dat was? Wie verdient er volgens jou een plaats in de rubriek Spotlight? Wil Ruyters, omdat het een man is die al heel lang in de branche zit, die ik persoonlijk ook al heel lang ken en die heel veel ups and downs heeft meegemaakt en altijd maar die liefde voor de theaters heeft gehouden r~ HOLLAND FILM NIEUWS VERSCHIJNT WEER OP 11 FEBRUARI 1999 (DEADLINE 20 JANUARI) 6 2

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 54