'WILD WILD WEST' E u, o u o 0 X Hollywood heeft weer een oude televisiese rie, die van 1965 tot 1970 vertoond werd, als idee voor een nieuwe film genomen. Het is de sf-western 'WILD WILD WEST', waarin Robert Conrad destijds de hoofdrol had. door Melissa Morrison vertaling: Anne Marie van Vollenhoven Barry Sonnenfeld, die 'Men In Black' met Will Smith maakte, heeft de regie van deze nieuwe verfilming. Nu speelt Will Smith samen met Kevin Kline en Salma Hayek. Hun tegenstander is Kenneth Branagh in de rol van Dr. Arliss Loveless, die met behulp van een metershoge mechanische tarantula President U.S.Grant (gespeeld door Robert Conrad) wil vermoorden. Jim West is een beetje anders dan in de originele serie. Hij is nu zwart bijvoorbeeld. Hij is de 'coolest cowboy ever'. We blijven echt trouw aan de geschiedenis. Het is 1869 in het Wilde Westen. De technologie is ook uit die tijd. Het is een komedie zoals Men In Black", niet met grappen, maar met rare situaties. Ik ben de serieuze van de twee. Barry zei toen ik het script had gelezen: "Als dit "Men in Black" is, dan ben jij Tommy Lee Jones". Kevin Kline en ik hebben een speciale verhouding in deze film. Komedie is contrast. Alle beroemde kome die-teams in de geschiedenis heb ben dat: lang/klein; dik/dun; stil/druk. Die tegenstellingen maken het leuk. Ik ben eigenlijk nooit zo'n sexy type geweest, maar alleen al de kleren en de hoed en het paardrijden, dat ik geleerd heb, maken dat je zo in de figuur van Jim West rolt. Het is juist zo leuk omdat ik helemaal niet zo ben. Het is zoals je als kind droomt dat je iets doet of iemand bent en dan al je fanta sieën kunt uitleven. Ik had nog nooit op een paard gezeten, dus leren paardrijden vond ik erg opwindend. Ik kan helemaal geobsedeerd door dingen zijn, waardoor ik meteen 18 uur per dag met iets bezig kan zijn. Daarna denk ik er in mijn slaap ook nog over na. Ik geloof heilig dat succes afhangt van het aantal uren dat je aan je werk besteedt. De kleren in de film zijn bijna hetzelfde als die van Robert Conrad. De originele ontwerpers van de televisieserie hebben geholpen met de film. Het eigen tijdse van de film ligt vooral in de vaart. En hij is erg kleurrijk. Een heleboel dingen konden ze in de originele tv-serie nog niet doen. Tegenwoordig hebben we de tech nologie waardoor er veel meer mogelijk is. De film is speciaal, maar ook interessant en leuk en warm en nostalgisch voor de mensen die de serie vroeger gezien hebben. Hij heeft wat ouds en wat nieuws." Ik heb de rol van Rita Escobar, die op zoek is naar iemand en toevallig twee kerels tegenkomt, die om andere redenen dezelfde man zoeken, dus wendt ze al haar charmes aan om met hen mee te mogen op de missie. Stel je voor: ik mocht een half jaar lang niet te laat naar bed en niet te vroeg op. Ze gaven mij een trailer, die groter was dan mijn eerste flat in L.A. Ik werkte met Will Smith, die de hele dag zingt, met Kevin Kline, die de hele dag grapjes uithaalt en met Barry Sonnenfeld die de hele dag Barry Sonnenfeld is, wat erg plezierig is. Alles was even leuk. Ik deed een heleboel stunts zelf, want dat kan ik goed. Ik heb een Duits accent, ik rijd keihard paard met Kevin in een kar erachter, ik zing en dans en nog veel meer. Meestal kost het erg veel moeite om een rol te krijgen maar Barry had ik heel snel voor me gewonnen. Wat ik niet wist is dat een kos- tuumfilm zo sexy kon zijn. Ik WILL SMITH alias West" vertelt: James T. SALMA HAYEK mag mee op de missie: 2 9

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 68