u o m z iii in m Nederlandse handleiding voor CP 500 beschikbaar H X y u Q WINNENDE FILMS BEKEND GEMAAKT IN PLA- NET HOLLYWOOD was alleen het idee waar het mee begon. Je plant een zaadje en dan groeit er een gigantische boom uit. Deze film begint in het Wilde Westen en wordt later een groot Jules Verne-avontuur met tech nologie en monsters. Bovendien had ik altijd al eens met Barry Sonnenfeld willen werken. Hij doet me denken aan Barbra Streisand, waar ik vroeger mee gewerkt heb: hij let op elk detail en is op allerlei gebied een talent. Ik wist dat hij het per fecte creatieve genie was voor deze klus. Toen we het idee kregen om Will Smith de rol van Jim West te laten spelen, viel de puzzel in elkaar. De tarantula is maar een van de speciale dingen. Er zitten meer dan 600 visuele shots in de film. Dan heb je nog de muziek en de muziek-video's. Het is enorm. Ik heb 70 films gedaan, maar dit is de grootste. Ik heb er meer plezier aan beleefd dan ooit! WILD WILD WEST Met: Will Smith Kevin Kline Salma Hayek Kenneth Branagh Regie: Barry Sonnenfeld Productie: Jon Peters en Barry Sonnenfeld Release Warner Bros. 29 juli 1999 Een samenwerking met het blad Boxoffice maakt het mogelijk dat Holland Film Nieuws u elk num mer een Nederlandse bewerking kan aanbieden van een artikel afkomstig uit dit Amerikaanse vakblad. Mocht u meer informatie willen hebben over Boxoffice, dan kunt u contact opnemen met de redactie. Op 13 april jongstleden werden in Planet Hollywood in Amsterdam de winnende films van de Verkiezing Beste Bioscoop films 1998 bekend gemaakt. Dit gebeurde in aanwezig heid van SBS6 die voor het pro gramma "Shownieuws" opna mes maakte. Grote winnaar van de verkiezing werd "Titanic". De film werd uitgeroepen tot de meest populaire speelfilm in de categorieën spanning, ontroering en de beste bioscoopfilm van het afgelopen jaar. De eerste plaats in de categorie humor was voor de film "There's Something About Mary". Met de bekendmaking werd het startschot gegeven voor de pro motiecampagne voor de Schweppes' Nationale Bioscoopdagen die op 20 en 21 april aanstaande plaatsvinden. Bioscoopexploitanten in het hele land zijn door NFC Marketing al in een vroeg stadium van de uit slag van de verkiezing op de hoogte gebracht. Zo werd men in staat gesteld de winnende films voor een speciale vertoning te programmeren tijdens de bioscoopdagen. In de cabines die zijn voorzien van een Dolby-Digital geluidsin stallatie kan men ze meestal vinden: een meegeleverd boek werkje "Installation and Alignment Manual". Dit boek werkje is bedoeld als een hand leiding voor het installeren en inregelen van een Dolby Digital Processor Model CP 500, oor spronkelijk bestemd voor de hiervoor gekwalificeerde instal lateurs. De handleiding beschrijft alle handelingen die noodzakelijk zijn voor een juiste inregeling, waardoor de installa tie zal voldoen aan de door Dolby Labaratories voorgeschre ven standaard. Wanneer de handleiding correct wordt gevolgd kan men ervan verze kerd zijn dat de installatie de geluidsband op de juiste wijze weergeeft, overeenkomstig de bedoeling van de regisseur en de geluidsmixer. De Dolby CP 500 Digital Processor is een onmisbaar onderdeel van de totale installa tie, waarbij de projector, de krachtversterkers en de luidspre kers, maar ook de zaal, moet voldoen aan bepaalde installa- tievoorwaarden om een optima le weergave te bereiken. Operateurs worden steeds vaker geconfronteerd met de digitale geluidsfilmsystemen en de Dolby-dag in het Grand Théatre te Amersfoort heeft duidelijk gemaakt dat de honger naar technische informatie nog steeds toeneemt omdat vele ope rateurs zeer geïnteresseerd zijn in deze technische ontwikkeling. Daarom heeft De Leo Claassen Stichting, in samenwerking met en met toestemming van Dolby Labaratories Inc. een Nederlandse vertaling voorbe reid van het Engelse "Installation and Alignment Manual Dolby Digital Processor Model CP 500". Bioscoopexploitanten kunnen voor elke Dolby Digital Processor CP 500 die in hun exploitatie werd aangebracht, een gratis exemplaar van deze Nederlandse handleiding op aanvraag toegestuurd krijgen. Voor hen die nog niet werken met een Dolby digitale geluids weergave-installatie, maar toch geïnteresseerd zijn in deze hand leiding is één gratis exemplaar beschikbaar. Meerdere exempla ren zijn tegen kostprijs 25,-) leverbaar. Exemplaren kunnen schriftelijk worden besteld bij De Leo Claassen Stichting, Postbus 75048, 1070 AA Amsterdam. Vermeld in uw brief het aantal Dolby CP 500 Processors, dat werd aangebracht en in welke exploitaties. 3 1

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 70