leg van de aanbieders van film- educatie. Tot deze aanbieders be horen naast de projecten FilmFan en Moviezone onder andere orga nisaties als het International Documentary Festival Amsterdam (IDFA), het Internationaal Film Festival van Rotterdam, de Stichting MEI, Cinekid en het Nederlands Instituut voor Animatiefilm (NIAf). Gezien de op de loer liggende belangenverstrengeling ten aan zien van de verdeling van subsi diegeld, voorzag het plan van de voortrekkersgroep - zoals de betrokkenen werden genoemd - niet in een voorstel ten aanzien van de verdeling van de beschik bare subsidie. Besloten werd het plan niet direct te verzwaren met een discussie over geld. Het gaat er van uit dat alle aanbieders vooralsnog zelfstandig blijven en ook als zodanig verantwoordelijk zijn voor het sluitend krijgen van de begroting. Uiteindelijk bleek dat alle aanwe zigen zich in grote lijnen konden vinden in het voorstel. Daarmee werden bezwaren weggenomen om te komen tot de oprichting van een netwerk voor filmeduca- tie. Voor het einde van het jaar zal na overleg met het Ministerie van OCenW de formele oprich ting van het netwerk een feit kunnen zijn. Was het ochtendprogramma vooral gericht op saamhorigheid, tijdens het middaggedeelte werd datgene gedaan waar het toch opmerkelijk vaak aan schort, het luisteren naar docenten van het voortgezet onderwijs. Tijdens de discussie, die werd geleid door festivalvoorzitter Hedy dAncona, werd er al snel een aantal zaken duidelijk. Zo bestaat er bij docenten sterke behoefte om films die worden aangeboden, van tevoren te kun nen zien zodat de leraar kan inschatten of de film wel geschikt is voor zijn of haar klas. Een praktisch bezwaar dat daarbij direct om te hoek komt kijken is dat docenten over te weinig tijd beschikken om diverse films te kunnen 'previewen', ook al wor den deze op videocassette beschikbaar gesteld. Waar de aanwezige docenten het panel, dat bestond uit Herman de Wit van het Nederlands Film Festival, Willemien van Aalst van het IDFA, Henk Camping van Moviezone en Femie Willems van FilmFan, ook op wezen was het ontbreken van concreet les materiaal. Men doelde daarbij onder andere op materiaal in de vorm van een videocassette met fragmenten van de film en waar devolle achtergrondinformatie. Ook bleek er een grote behoefte te bestaan aan een filmlijst, te vergelijken met een literatuurlijst. Hoewel de oprichting van het netwerk filmeducatie als coördi nerend centrum door de leraren werd verwelkomd, werd er wel duidelijk dat er qua afstemming en lesmateriaal nog een aardige weg te bewandelen is. Het was dan ook niet vreemd dat iedereen zich aan het einde van het debat kon vinden in de opmerking dat Staatssecretaris Van der Ploeg filmeducatie in zijn komende Kunstenplan niet kan en mag negeren. Organisatoren van FilmFan en Moviezone werden aan docenten voor gesteld. V.l.n.r.: Ad van Dam, Femie Willems (FilmFan) en Henk Camping Angela Visser (Moviezone). In gesprek met docenten i o

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 10