z z u 3 z z w m H DE MACHTIGSTE MENSEN UIT HET FILMBEDRIJF H UI H X LÜ O Het aardige van een top 25 van de meest machtige personen uit het Nederlandse filmbedrijf, zoals die verscheen in Het Volks krant Magazine van 18 septem ber jongstleden, is dat het van die aardige quotes oplevert. Over Jac. Goderie - hij eindigde op nummer 2 - werd gezegd: "Kan met al zijn petten op een film maken en breken; houdt van film en daar kun je René Mioch niet van beschuldigen." De baas van Goderie, Lauge Nielsen van Pathé bereikte de zesde plaats "omdat hij de man is die Jac. Goderie zou kunnen ontslaan". Enfant terrible San Fu Maltha, oftwel de man die "er niet van houdt om nee te horen" staat op de tiende plaats. RCV directeur Dirk de Lille die op de zevende plaats te vinden is is volgens de Volkskrant enquête een "cha rismatische duizendpoot"; een "San Fu Maltha met betere manieren". De top vijf zag er uiteindelijk als volgt uit: 1 Ryclef Rienstra, directeur Nederlands Fonds voor de Film 2 Jac. Goderie, programmeur Pathé, filmcriticus en scheidend columnist van Holland Film Nieuws 3 Gamila Ylstra, directeur FINE BV 4 Wim Odé, hoofd drama NPS 5 Jan van Dommelen, direc teur Jogchem's Theaters en voorzitter NFC Ryclef Rienstra: de mach tigste man van filmland? Hadden wij vorige keer onze uitspraak dat er eigenlijk weinig exploitanten op het Internet aanwezig zijn niet al teruggenomen, dan hadden wij dat nu wel moeten doen. Wie even goed doorzoekt, komt tot de ontdekking dat met name de filmtheaters goed vertegenwoor digd zijn op het World Wide Web. De kwaliteit van de sites varieert weliswaar, maar recht toe recht aan filminformatie bieden ze allemaal wel. Twee sites willen wij in het bijzonder noemen, namelijk http://www.xs4all.nl/~hoogt en http://www.liga68.nl Met name de site van Liga '68, "de drijvende kracht achter de onaf hankelijke programmering van kwaliteitsfilms in Groningen" die haar product vertoont in Filmcentrum Poelestraat, is mooi om naar te kijken en dus echt een bezoekje waard, ook al woon je niet in Groningen. Wil je de links naar alle film theaters snel te pakken hebben dan gebruik je gewoonweg de website van het Nederlands Film Festival (http://www.neth- landfilm.nl/Iinks Daar vind je ze bijna allemaal. Tot slot nog enkele sites van films die nog in première moe ten gaan en waar alles over de betreffende film te vinden is. De website van "A Midsummer Night's Dream" is als een tuin waar je minutenlang doorheen kunt dolen. Er is zoveel om te lezen, te weten te komen, aan te klikken en te kijken dat je echt wel even bezig bent. De film wordt op 21 oktober uitgebracht door Fox. http://www.foxsearchlight.co m/midfinal/ De website van "Mickey Blue Eyes" is niet bijster origineel, van dat soort sites zijn er tegenwoor dig tenslotte genoeg, maar hoe je het ook wendt of keert, je komt er van alles over de film te weten en bovendien krijg je nog eens de kans om vriend, vriendin, collega of kennis een "Mickey Blue Eyes"-kaartje te sturen. http://www.mickeyblueeyes. Dat de Internetpagina van Disney's "Tarzan" aan alle kan ten klopt en een feest is om te bezoeken, behoeft hopelijk geen toelichting. Van informatie over hoe de film tot stand is gekomen tot Tarzan icoontjes die je PC opfleuren, kleurplaten en Tarzan- spelletjes die je live op het Internet speelt, het kan niet op. http://disney.go.com/worlds- ofdisney/Tarzan/ Mocht u zelf weer een site heb ben ontdekt die de moeite van het bezoeken waard is, laat het ons dan weten: Holland Film Nieuws Van Eeghenstraat 38 1071 GH AMSTERDAM e-mail: hfn@worldonline.nl 14

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 14