GRAND THÉATRE CINEMA BOULEVARD u J FEESTELIJKE OPENING DERDE ZAAL ROXY GORINCHEM Op donderdag 23 september is tijdens het Nederlands Filmfestival in Utrecht een uniek filmproject in première gegaan: het Grand Théatre Cinema Boulevard. door H. Kerkhof De geestelijk vader van het project is Onno Fenstra, directeur van onder andere Gofilex B.V. Zo'n twee jaar geleden raakte hij enthousiast over het idee om de oude traditie van de reizende de première stond dan ook dat dit het nieuwe paradepaardje is van de Nederlandse bioscoopwereld, waarin de stijl van het Fin de Siècle herleeft in een omgeving waar eigentijdse filmtechniek gepaard bioscooptheaters in ere te herstel len. Hij koos daarbij niet voor de gemakkelijkste weg. De bioscoop moest niet alleen mobiel zijn, het moest ook een luxe theater wor den dat meer dan honderd jaar overbrugt en de tijden van weleer doet herleven. Nu, twee jaar later, is Fenstra's droom werkelijkheid geworden. In de uitnodiging voor gaat met gouden kroonluchters, luxe draperieën, tintelende cham pagne en kloeke bieren: "Voor mensen met smaak en stijl". De inrichting van dit theater is ook niet in één dag samengesteld. Een jaar geleden werd Onno Fenstra gebeld vanuit Frankrijk door een collega die tijdens zijn vakantie stuitte op een grote hoe veelheid bioscoopstoelen oude stijl. Overdonderd door deze mededeling en het enthousiasme van veel andere collega's leek het plan toen echt van de grond te komen. Tijdens een introductie op het Nederlands Film Festival hoorde ik: 'Ze gaan films draaien in een tent op het Neude'. Deze mede deling werd gedaan in een lache rige sfeer. Wie in de reusachtige ontvangsthal zijn ogen echter de kost geeft, na onthaald te zijn door een in veren getooide dame met een glas champagne en geniet van de prima beeld- en geluidskwaliteit, die zal het woord 'tent' voor het Grand Théatre Cinema Boulevard niet meer gebruiken. In plaats daarvan zal men denken: "Nu is het eindelijk gedaan met het provinciale karakter van de Nederlandse filmwereld." Na het Nederlands Film Festival zal het theater naar Amsterdam reizen en alle grotere steden van Nederland aandoen. Omdat dit ook binnen Europa een uniek project is, zal het theater ook andere landen bezoeken met deze schone uitgaansgelegenheid. Q. O 1 september jongstleden opende Roxy Gorinchem de deur van de derde bioscoopzaal. Ad en Marian de Wit heetten enkele honderden gasten welkom en bezorgden hen een onvergetelijke avond in echte Hollywood-sfeer. Burgemeester IJssels verrichtte de officiële ope ning. De nieuwe zaal telt 180 stoelen, waarvan ongeveer een kwart 'love seats', waar het publiek zich laaiend enthousiast over uitlaat. Harrison Kagenaar leverde de stoelen; Film-Ton- Technik uit Düsseldorf verzorgde het technische gedeelte. De verbouwing is ook benut om het Roxy Theater beter toeganke lijk te maken voor gehandicapten In zaal 1 en 2 worden aparte plaatsen vrijge houden waar zij met hun rolstoel kun nen staan. Met de komst van de derde zaal wordt het filmaanbod drastisch uit gebreid en kan men ook in Gorinchem ge nieten van het nieuwste film aanbod en spektakelfilms op het grote scherm. U O i s

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 15