u a u o z BIO IN BEWEGING o E J I VAKANTIEOORD, BARBECUE, SPORTDAG ZOMERCOLLECTE: Het was een warme, maar enerverende zomer voor directie en medewerkers van Bio. De meeste mensen gebruiken de zomer om uit te rusten en op te laden. De mensen van Bio-Kinderrevalidatie kregen daar echter weinig tijd voor. door F. de Haas De 'Bungalows met Extra Zorg' waren volgeboekt van begin mei tot eind september. Dit jaar werd er voor de gasten wekelijks een aantal activiteiten georganiseerd, zoals een bingo-avond, een film voorstelling en een disco-avond. Op een aantal zondagen werd er met een speciaal treintje een tocht door de bossen in de omge ving van Bio gemaakt. Uitermate succesvol waren de regelmatige optredens van twee clowns, De Berdini's, die de tent behoorlijk op stelten zetten. De clowns zijn alweer voor de volgende vakantie periode geboekt en worden een vast onderdeel van het activitei tenprogramma voor de gasten. De filmvoorstellingen zijn moge lijk dankzij de medewerking van filmdistributeurs, die kopieën van kinder- en familiefilms ter beschikking hebben gesteld. Technische medewerkers van het Rembrandt-theater in Arnhem verzorgen de voorstellingen in Bio's eigen bioscoop. De barbecue trok weer grote belangstelling. Zo'n 140 gasten van Bio verzamelden zich op het terrein voor het hoofdgebouw. De hapjes en drankjes en het mooie zomerweer droegen bij aan een sfeervolle en gezellige avond. De barbecue wordt altijd georga niseerd om iedereen die zich gedurende het jaar voor Bio heeft ingezet eens extra te bedanken. Tevens zijn de op het terrein aan wezige vakantiegasten automa tisch uitgenodigd. De barbecue wordt geheel in eigen beheer georganiseerd door de medewer kers van Bio, veelal geholpen door partners en vrijwilligers. De meeste ingrediënten worden ver zorgd door de heer Miedema, die vier jaar geleden met zijn Lions Club in Landsmeer de aanzet gaf tot deze barbecue traditie met de schenking van een professionele barbecue. Aan het FilmSportSpektakel, ook dit jaar weer in het teken van Bio met de bijzonder hoge opbrengst voor Bio van 5.000,-, werd voor het eerst deelgenomen door een team van Bio medewerkers. Dit team heeft zich dusdanig ver maakt dat ze nu al begonnen zijn met de training voor het volgen de SportSpektakel! Een geplande sportdemonstratie van gehandi capte sporters kon helaas op het laatste moment niet doorgaan, maar zal zeker volgend jaar opnieuw worden georganiseerd. De collecte heeft, ondanks het wat mindere bioscoopbezoek ten opzichte van vorige zomer, toch een aanzienlijk betere opbrengst opgeleverd. De tussenstand per 22 september op basis van de resultaten van 95% van de deel nemers is 177.000,-. De vorige zomercollecte bracht in totaal ruim 147.000,- op. Dit betekent een stijging met minimaal 30.000,-, een fantas tisch resultaat. Het resultaat is vooral te danken aan een grotere belangstelling van de medewerkers in een aan tal bioscopen. Het initiatief van Pathé om vrijwilligers in te scha kelen vindt meer en meer navol ging. De vrijwilligers werken nauw samen met de bedrijfslei ding waardoor er weer een ouder wetse Bio-Hype aan het ontstaan is. Voor de komende kerstcollecte zullen wij op grond van de erva ringen met de vrijwilligers een nieuwe collectehandleiding opstellen voor alle deelnemende bioscopen. Q UI De Bio Midzomer Barbecue Het Bio Vakantieoord Bio Midzomer Barbecue FilmSportSpektakel De Bio Zomercollecte

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 20