een Disney-film kreeg, die de hele film overleeft". Goed nieuws voor degenen die nog altijd niet over hun Bambi-trau- ma heen zijn! Natuurlijk heeft "Tarzan" ook zijn dramatische momenten. Kevin Lima zegt daarover: "Daar zijn we hele maal niet bang voor. Wij den ken dat de spanning tussen Goed en Kwaad onze films zo onsterfelijk maakt". Tarzan's jeugd in de jungle is redelijk zorgeloos. Een beetje aan lianen slingeren, bananen pellen en af en toe een aanval van een luipaard afslaan. Als hij groot is, ontmoet hij de eerste mensen: professor Porter (stem Nigel Hawthorne), een gorilla- expert, die voor het eerst de wil dernis ingaat, vergezeld door zijn dochter Jane (stem Minnie Driver), een keurige Victoriaanse jongedame. Hun gids is Clayton (stem Brian Blessed van "Blackadder"), een avonturier met minder goede bedoelingen. De ontmoeting verandert het leven van Jane en Tarzan. Bij de casting van de stemmen keken de regisseurs Chris Buck en Kevin Lima meer naar teke ningen van de film dan naar de acteurs. Zij kozen Tony Goldwyn uit voor de stem van Tarzan, omdat hij zo 'beestach tig' klonk. Voor hem was dit de eerste rol in een tekenfilm. Hij werkte er drie jaar in afzon dering aan. Geen kostuums, geen andere acteurs, altijd alleen in een kamer. "Soms is er wel wat extra nodig", zegt Kevin Lima. "Als er een scène was, die worstelende geluiden nodig heeft, ging ik wel eens naar bin nen en nam ik hem in de houd greep. Dan vochten we zo hard als we konden om het geluid zo echt mogelijk te laten klinken". Tony Goldwyn vertelt: "Ik zag Glenn Close voor het eerst tij dens een screening van "Tarzan". Ik zei "Ha, Mam!" ofzoiets, en tegen Rosie O'Donnell (Terk's stem): "Jij bent mijn beste vriend, terwijl we elkaar nog nooit hebben gezien". Alhoewel Tony Goldwyn ook kan zingen, liet hij de muzikale stukken aan Phil Collins over die vijf liedjes voor "Tarzan" schreef. Rosie O'Donnell zingt er een van: "Trashin' the Camp". "Phil schrijft prachtige songs, maar hij is ook geweldig met slagwerk, dus hij was een goede combinatie met een film over de jungle", zegt Debbie Arnold. Verder is er een nieuwe techniek ontwikkeld door Dan St. Pierre, "deep canvas", waarbij de came ra door twee-dimensionale schilderingen kan bewegen, waardoor je het echte 'oerwoud- gevoel' krijgt. Bovendien reisden de regisseurs Kevin Lima en Chris Buck in 1996 met de artistieke leiding naar Kenia en Oeganda om gorilla's te obser veren. "Wij zaten een paar meter van ze af, maar ze bleven rustig zitten en keken ons aan. Het zijn voorname, enorm sterke beesten en ontzettend aardig", vertelt Buck. Deze expeditie bevestigde hun idee om Disney's "Tarzan" vooral een verhaal over families te maken. "TARZAN" van Walt Disney, Release: 18 november 1999 Distributeur: Buena Vista International Stemmen: Tony Goldwyn, Glenn Close, Minnie Driver, Nigel Hawthorne, Rosie O'Donnell Regie: Kevin Lima en Chris Buck Geschreven door: Tab Murphy - Alex D. Linz/jonge Tarzan Bob Tzudiker - Noni White Songs: Phil Collins Productie: Bonnie Arnold Bewerking Boxoffice artikel: Anne Marie van Vollenhoven Een samenwerking met het blad Boxoffice maakt het mogelijk dat Holland Film Nieuws u elk num mer een Nederlandse bewerking kan aanbieden van een artikel afkomstig uit dit Amerikaanse vakblad. Mocht u meer informatie willen hebben over Boxoffïce, dan kunt u contact opnemen met de redactie. 3 O

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 29