h Q Q IA ÜJ (fl UI BUENA VISTA INTERNATIONAL INDIES Groter marktaandeel Europese film bij netwerk Europa Cinemas De cijfers van het eerste half jaar van 1999 van de bioscopen die zijn aangesloten bij Europa Cinemas laten een vergroting van het marktaandeel van Europese films zien, in vergelijking met de eerste helft van 1998. Over de programmering kan gemeld wor den dat 64,5% van alle vertonin gen een Europese film betrof, waarvan 41% een niet-nationale Europese film. In de eerste helft van het vorige jaar waren deze percentages respectievelijk 57% en 35%. Ook de bezoekersaantal len stegen; in totaal telden de Europa Cinemas bioscopen elf miljoen bezoekers voor Europese films, zeven miljoen voor niet- nationale Europese films en vier miljoen voor nationale films. Hiervoor waren de cijfers vorig jaar respectievelijk zeven miljoen in totaal, vier miljoen voor niet- nationale films en drie miljoen voor nationale. Bij Europa Cinemas zijn - uit zeventien lan den - bioscopen aangesloten die zich geëngageerd hebben om 50% van hun programmering te beste den aan Europese films. Op die wijze kunnen zij gebruik maken van de subsidiemogelijkheden van het MEDIA Programma. EAVE Paneldiscussies in Rotterdam EAVE organiseert sinds 1988 een producentencursus waarbij geta lenteerde Europese filmproducen ten op intensieve wijze hun métier leren te perfectioneren. Gedurende deze cursus komen de deelnemers driemaal per jaar bij een tijdens een workshop in een Europese stad. Van 30 oktober t/m 7 november zal de derde EAVE workshop van 1999 plaats vinden in Rotterdam. Gastheren zijn het International Film Festival Rotterdam, het Rotterdams Fonds voor de Film en Audiovisuele media en het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam. Gedurende acht dagen zullen decisionmakers uit de hele wereld hun opwachting maken. Verwacht worden ca. 50 inkopers van televisiestations, distribu teurs, sales agents, producenten en financiers die kennis zullen nemen van de filmprojecten van de EAVE cursisten. Tijdens deze Rotterdamse EAVE Workshop wordt aan Nederlandse onafhan kelijke producenten de gelegen heid geboden een viertal panel discussies en workshops bij te wonen. De onderwerpen zijn: Project ontwikkeling, Bedrijfsstrategieën Bedrijfsplan, Wat is EAVE? en de kunst van het 'pitchen'. De paneldiscussies vinden plaats op 1, 2, 3 en 4 november van 10.00 - 12.30 uur in het Golden Tulip Rotterdam, gevolgd door een lunch. Kosten zijn: 35,00 Euro per discussie (inclusief lunch). Voor meer informatie kunt u een fax of e-mail sturen naar: Ido Abram. (fax: 010- 8909091 e-mail: cinemart@iffrotterdam. nl Meer informatie: Audiovisueel Platform/MEDIA Desk telefoon 035 623 86 41 fax 035 621 85 41 e-mail: avpmedia@euronet.nl website: www.avp-mediadesk.nl "Do Not Disturb"4 november Dick Maas is terug met een supersnelle actiefilm! Een dochter van een Amerikaanse zakenman (William Hurt) is getuige van een moord in een Amsterdams hotel. Betrapt door de daders slaat zij op de vlucht. Het gevolg: een meedogenloze jacht door het onbekende nachtelijke Amsterdam. Spannende film met spectaculaire stunts en een overtuigende internationale cast. "Tarzan"18 november Surf met "Tarzan" door de jungle in een snelle rit vol avontuur, romantiek en spanning. Disney's ver filming van het klassieke verhaal van Edgar Rice Burroughs is een lust voor oog en oor. Phil Collins heeft vijf prachtige nummers geschreven en gezongen waarvan "You'11 be in my heart" inmiddels hoog in de hitlijsten staat. Met stemmen van: Tony Goldwyn, Minnie Driver, Rosie O'Donnell en Glenn Close. "Kruimeltje": 9 december Maria Peters regisseerde deze ondeugende en ontroe rende film gebaseerd op het geliefde boek van Chris van Abkoude. Ontdek hoe het tienjarig Rotterdamse straatjongetje Kruimeltje samen met zijn hondje Moor door zijn humor, levenslust en doorzettings vermogen de wereld naar zijn hand weet te zetten. Een schitterende film met opmerkelijk rollen van vele bekende Nederlandse acteurs. Terwijl "Deconstructing Harry" nog draait dient de nieuwe Woody Allen zich alweer aan. De 11e van de 11e is het zover. Vanaf die dag zal "Celebrity" met Kenneth Branagh, Leonardo DiCaprio, Melanie Griffith, Famke Janssen, Joe Mantegna, Winona Ryder, Judy Davis en Henk Azaria in de belangrijkste rol len, de handen weer op elkaar krijgen. Ook nu weer is New York de plaats van handeling. Hoofdpersoon is een script schrijver die zichzelf geweldig vindt. Op alle mogelijke manieren probeert hij in de wereld van de "celebri- ties" en het grote geld binnen te dringen om zijn script te slijten. "The Barber of Siberia" de openingsfilm van het Cannes Filmfestival 1999, zal met Kerst in de bios coop te zien zijn. Nikita Michalkov's oogverblindende en ontroerende epos is een rijk aangeklede liefdesge schiedenis, die zich aan het eind van de vorige eeuw in Rusland afspeelt. Met Julia Ormond, Richard Harris en Oleg Menchikov in de belangrijkste rollen. Voor Ron Termaat's speelfilm debuut "Lef" moet de filmliefhebber tot januari 2000 wachten. Cabaretier en ex-Ajax voetballer Viggo Waas, Rick Engelkes en Alice Reys in een uiterst charmante tragi-komedie waarin acteur Olivier ervan droomt een klassieke held te worden. 3 8

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 34