w V 1 m CINEMIEN "Aimée Jaguar" Lilly Wust ("Aimée") moet in haar eentje voor haar kinderen zorgen in het door bombardementen geplaagde Berlijn van 1943. Haar man dient als sol daat aan het front. Bij toeval ontmoet zij de mondai ne Felice ("Jaguar"). Er springt een vonk over en al snel is er sprake van een gepassioneerde liefdesrela tie. Lilly weet echter niet dat Felice actief is in het verzet en dat zij joods is... Op het jongste filmfestival van Berlijn werden de beide hoofdrolspeelsters, Maria Schrader en Juliane Kohier, samen bekroond als Beste Actrice. Vanaf 18 november in de filmtheaters. "Harem Suare" Een jonge vrouw, op de vlucht voor een ongelukkige liefde, raakt in de trein in gesprek met een oude Italiaanse dame. Deze vertelt hoe zij aan het begin van deze eeuw deel uitmaakte van een harem in Istanbul, de laatste die ooit bestaan heeft. Met de hulp van de eunuch Nadir, die verliefd op haar was, probeerde zij de favoriete vrouw te worden van de sultan. Regisseur Ferzan Ozpetek ("Hamam, il bagno turco") weet op meeslepende en oogverblindende manier de sensuele oosterse sfeer van een harem over te brengen. Wist u overigens dat het woord "harem" in het Arabisch "verboden" betekent? Vanaf 16 december in de filmtheaters. COLUMBIA TRISTAR FILMS Vanaf 14 oktober gaan we BIGGER than BIG met "Big Daddy" zoals al te lezen was in de vorige Holland Film Nieuws. Na deze komedie is het tijd voor een wat serieuzere film met niemand minder dan Robin Williams. "Jakob The Liar" gaat 28 okto ber in première. Hierin speelt Robin Williams een arme Joodse caféhouder, die door een misverstand wordt aangezien voor verzetsheld. In "Random Hearts" worden de geharde politie agent Dutch van den Broeck (Harrison Ford) en de hooggeplaatste vrouwelijke politicus Kay Chandler (Kristin Scott Thomas) door het lot tot elkaar gedre ven. Hun bijzondere verhouding dwingt hen om de bedreigende waarheid onder ogen te zien en de deceptie te overwinnen. Vanaf 4 november is deze film te zien in de bioscopen. Wij zijn nu bezig met het opzetten van grootse plan nen voor "Blue Streak" met Martin Lawrence in de hoofdrol. Deze komische film is in Amerika waan zinnig goed geopend, namelijk de tweede grootste opening ooit in de maanden september en oktober. De beruchte juwelendief Miles Logan steelt een zeer waardevolle diamant en weet deze nog net op tijd te verbergen in een bouwput voordat hij wordt gepakt door de politie en voor twee jaar in de cel verdwijnt. Te zien vanaf 11 november. FILMMUSEUM Twee recente Franse films bewezen dat daar meer wordt gemaakt dan de bekende praatfilms. De beide films, "Seul Contre Tous" en "Sombre", zorgden reeds in eigen land voor veel commotie vanwege twijfel over hun morele correctheid. "Seul Contre Tous" van Gaspar Noé toont het leven van een misantropische paardenslager, die alle geloof in de mensheid heeft verloren. Zijn haat jegens alles en iedereen is als een almaar voortdenderende monolo- gue intérieur. Première op 14 oktober. "Sombre" van Philippe Grandrieux vertelt het verhaal van een onmogelijke, kortstondige liefde tussen een seriemoordenaar en een naar liefde hunkerende vrouw. Het realisme is in "Sombre" ver te zoeken: de film oogt als een roes of een nachtmerrie, en de beelden blijven nog dagen hangen. Première op 18 november. Maar het is niet alleen moord en doodslag wat de klok slaat: "La Vida Es Silbar" die in Rotterdam de KNF-prijs won, laat zien hoe de levens van vijf inwo ners van Havana vervlochten raken en is een ode aan de Cubaanse levenslust. Première op 21 oktober. Op diezelfde dag is er de première van "Diva Dolorosa", Peter Delpeut's compilatiefilm over Italiaanse filmdiva's uit de jaren tien. Chris Oosterom a. $m>mÊ hl"' f v FIGHT CLUB Het filmevenement waarop iedereen in Nederland heeft zitten wachten is eindelijk in volle gang. Op ons nieuwe kantoor in Amsterdam was goed te mer ken hoe de hype rondom Star Wars Episode 1 werd opgebouwd. Toen bekend werd dat er ook nog een landelijke première werd gehouden stond de telefoon roodgloeiend. De afgelopen weken zijn we bestookt met de raarste verzoeken, de mooiste brieven en de treurigste smoezen voor een kaartje voor deze charity première ten behoeve van Bio-Kinderrevalidatie. Was je aanwezig in een van de drie première steden dan behoorde je tot de 2000 gelukkigen die als eerste de film in Nederland mochten zien. Verderop dit jaar komen wij met nog twee fantasti sche films. "Midsummer Night's Dream" met Michelle Pfeiffer en Carlista Flockard is de verfilming 3 9

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 35