van het beroemde verhaal van Shakespeare opgeno men in het prachtige Toscane. "Fight Club" met Brad Pitt en Edward Norton is de nu al omstreden, controversiële, coole film van de maker van "Seven", David Fincher. Oprichter Brad Pitt en Edward Norton gaanweet je wat bezoek allemaal de officiële "Fight Club"-website (http://www.tylerdurden.com en zie hoe cool, hip en controversieel deze nieuwe film is. You were looking for a way to change your lifethis is it Marguerite, Annemieke, Gabriella en Pim De indrukwekkende documentaire "The Last Days" met Steven Spielberg als executive producer toont de getuigenissen van vijf Hongaren die de verschrikkin gen van de Holocaust overleefden. Aan het woord zijn: Renee Firestone, Alice Lok Cahana, Bill Basch, Irene Zisblatt en Tom Lantos. Regie: James Moll. Oscar winnaar '99 "Beste lange documentaire" en "Officieel Geselecteerd - Speciale Vertoning" tijdens het Filmfestival van Berlijn dit jaar. Vertoning tijdens het IDFA, vanaf 2 december! En LET OP: Lake Placid, in januari! MOONLIGHT FILMS Moonlight Films brengt met gepaste trots in de maand december de grootste Chinese film ooit gemaakt uit: "The Emperor And The Assassin", met ondermeer Gong Li als hoofdrolspeelster en Chen Kaige als regisseur ("Farewell To My Concubine"). Een historisch verhaal, vol met rituelen, ceremoniën en grote veldslagen. De film speelt zich af in 221 voor Christus, toen het huidige China nog verdeeld was over vijf verschillende koninkrijken. Het vertelt het verhaal van de eerste Chinese Keizer Ying Zheng. Hij was de ambitieuze koning van het koninkrijk Qin en droomde van een verenigd keizerrijk China onder zijn bewind. Zijn grootste obstakel was het koninkrijk Yan. Samen met zijn grote liefde, concubine Lady Zao, gespeeld door Gong Li, bedachten ze een plan om dit te bewerkstelligen. Een in scène gezette aan slag op de Koning van Qin, "in opdracht van de koning van Yan", moest een legitiem excuus ver schaffen om het naburige koninkrijk Yan aan te val len en te veroveren. Ying Zheng hield zich echter niet aan zijn afspraken met Lady Zao en slachtte op afschuwelijke wijze onschuldige burgers van Yan af. Lady Zao veroordeelde zijn wangedrag en keerde tij dens hun laatste ontmoeting haar rug naar hem toe, hiermee de eerste keizer van China alleenlatend met zijn grote rijk. RCV FILM DISTRIBUTION Woensdagmiddag. Vijf voor half zes. Het is een oase van rust in het kantoor van RCV Publiciteit. De tele foon rinkelt. Holland Film Nieuws aan de lijn: "Hallo met ons." - "Hallo Ons". "Zeg, wij vroegen ons af waar jullie stukje voor het blad blijft. We wil len het eigenlijk heel graag morgenochtend hebben. Vroeg." Oeps. -"Voor de lunch?" "Ja." Oeps kwad raat. Start de klok, daar gaan we... 21 oktober een film uit Iran, "Bacheha-Ye Aseman" oftewel "Children Of Heaven". Deze door Benigni van een Oscar weerhouden rolprent van Majid Majidi vertelt het verhaal van een kleine jongen die alles doet om z'n zusje op schoenen naar school te kunnen laten gaan. Diezelfde dag gaat Johnny Depp de ruimte in. Bij terugkomst lijkt hij dezelfde, maar is dat wel zo? Echtgenote Charlize Theron raakt zwanger van iets dat minstens zo griezelig lijkt te zijn als haar echtge noot. We hebben het over de superspannende thril ler "The Astronaut's Wife". Op 28 oktober in de vaderlandse bioscopen: "Buena Vista Social Club" van Wim Wenders. Met een digi tale camera volgde hij een swingende groep oude Cubaanse muziekanten. Tot de volgende keer. Dan zullen wij volstaan met de zin: "Bij RCV staat het antwoordapparaat aan". PARADISO ENTERTAINMENT NEDERLAND De premièredatum van de ontroerende road-movie "The Straight Story" van David Lynch, die voor het hoofdprogramma van het Filmfestival van Cannes geslecteerd was, wordt een van de belangrijkste kerst films. De 80 jaar oude Richard Farnsworth, die in 1937 debuteerde in 'The Adventures of Marco Polo", maakt diepe indruk in een even ontroerende als fijn zinnige film. Naast hem onder andere Sissy Spacek en Harry Dean Stanton. Vanaf 2 december! In afwachting van de nieuwe Bondfilm "The World Is Not Enough" hebben we alvast twee bloedstollende thrillers in de aanbieding. Vanaf vandaag is Jan de Bont's "The Haunting" te zien met onder andere Liam Neeson, Lili Taylor, Owen Wilson en de popu lairste actrice van dit moment Catherine Zeta-Jones. Dr. Marrow (Liam Neeson) doet een onderzoek naar slapeloosheid. Hiervoor nodigt hij drie heel verschil lende personen uit om in het grote, verlaten landhuis Hill House te verblijven. De groep wordt vanaf het 4 O

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 36