UNIVERSAL PICTURES (BENELUX) UPSTREAM PICTURES WARNER BROS. begin geteisterd door angstwekkende voorvallen en ze leert al snel waarom niemand 's nachts in het huis wil blijven. Er is iets of iemand in Hill House en het heeft het op hen voorzien... In "The General's Daughter" wordt rechercheur Paul Benner (John Travolta) aangesteld om de moord op de dochter van een beroemde generaal, Elisabeth Campell, te onderzoeken. Zij was zelf een perfecte officier en haar vader wil dat Benner alles op alles zet om deze zaak op te lossen. Hij doet al snel een schok kende ontdekking wat de oorzaak is van de dood van Elisabeth en hij vindt een spoor dat leidt naar de militaire top. "The General's Daughter" zal vanaf 11 november in roulatie gaan. "Notting Hill": Ongelooflijk (Ron Sterk, Minerva Theaters) Wat gaat 'ie lekker hè (Tjitze Jan Dijkema, Bioscoopond. Wolff) Fantastisch, gewoonweg (Mare Punt, Universal Pictures) Nou, nou, nou... (Peter van der Stap, Jogchem's Theaters) Yeah baby, Yeah, allright Paul Visser, RCV Distributie) Het moet niet gekker worden (Wim de Bruijn, Polyfilm) Heb je voor mij een 2e kopie (Pene van Steen, Delfia Delft) Nou, 't is geen "Titanic"... (Dan Weber, Rialto Den Helder) Hij gaat straks nog over de kerst Tred Bertsch, Pathe Cinema's) Nog een manager nodig (Dirk de Lille, Managing Dir. RCV) Valt wat tegen... (Tjeerd Knopper, Biggeschuur Appelscha) Tja, ik prolongeer maar weer... (Meest gehoorde uit spraak) Whoopsiedaisies (Hugh Grant, Engelsman) Ach....(Rein Schenk, UIP) Plopperdeplop (Ad Weststrate, CineCity Vlissingen) Ik ga meteen nieuwe schoenen kopen (Ad de Wit, Roxy Gorinchem) Niet kapot te kijgen... (Roderick van der Meulen, Atlantic Harderwijk) Wat een hit (alweer Dirk de Lille, Managing Dir. RCV) It's good to be me (Julia Roberts, momenteel op ruim 200! doeken te zien) Let op! De makers van de populaire serie "The Young Ones" zetten een hotel op stelten in "Guest House Paradiso". Humor met grappen die je nog niet eerder op het grote doek hebt gezien! Vanaf 16 December in de bioscoop! Groetjes van Martin, Mare, Olga, Niels en Immothep! Op 21 oktober gaat na het succes van "The Idiots" en "Festen" de derde Dogma film uit: "Mifune's Last Song" van S0ren Kragh-Jacobson. De film werd gepresenteerd op het afgelopen Film Festival Berlijn, waar hij zeer in de smaak viel bij zowel pers als publiek en bekroond werd met de Grote Juryprijs. 'Je kunt je verleden niet verloochenen', dat is het motto van deze bitter-zoet humoristische Dogma 3 over een merkwaardig gezelschap dat totaal van elkaar verschillende persoonlijkheden vormt in een bouwvallige boerderij op het Deense platteland. Op 11 november presenteert Upstream Pictures de openingsfilm van het Nederlands Film Festival in de bioscopen: "Unter Den Palmen" van Miriam Kruishoop, met Helmut Berger in de hoofdrol, geflankeerd door onder andere Thom Hoffman, Willem Nijholt en Udo Kier. Rogier Stoffers ("Karakter") nam het camerawerk voor zijn rekening. Op 2 december aanstaande gaat de Belgische film "Les Convoyeurs Attendant" in première. Deze film was een succes op het afgelopen filmfestival in Cannes waar hij te zien was in het programma 'Le Quinzaine des Realisateurs'. Met Benoit Poelvoorde in de tragikomische hoofdrol van een huisvader die door het vestigen van een nieuw record hoopt een grote slag te slaan. Carine Jamin Daar stonden we dan, de stagiaire en de parttime marketing assi- stant, helemaal opgetut bij de balie om iedereen die naar binnen liep vol bewondering te bekijken. Het is dinsdag 14 september in Vlissingen "The Delivery" is de openingsfilm. Wat is een première zonder de aanwe zigheid van het personeel van Warner. En dus ook wij... Met open mond, zagen we de ene BN-er na de andere BN-er binnen lopen... Daar heb je Koen Wouters en de cast van "Onderweg naar Morgen". Is dat nou Che uit "GTST"? Is dat nou Freddy Douglas uit "The Delivery"? Hij lijkt wel wat kleiner in het echt, vind je niet. Nou zijn wij niet bepaald groupies, maar we kon den het niet laten om toch even met hem op de foto te gaan. Tijdens het feest nog even ge'chat' met Wilco en natuurlijk nog even gelachen met Marleen en gedanst met Veerle en Miranda. Na afloop van het feest, lopen wij met moeie voetjes, opgezwollen van het dansen op onze nieuwe schoentjes, naar ons hotel om vervolgens in ons bedje in slaap te kunnen vallenzodat we de volgende ochtend aan "Deep Blue Sea" kunnen den ken, die op 28 oktober uit zal komen.

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 37