u X De partner van NFC Marketing in het succesvol le filmeducatieprogramma FilmFan, Film Educatie Nederland (FEN) is onlangs verhuisd. Coördinatoren Femie Willems en Ad van Dam zijn vandaag de dag te vinden op Ganzenmarkt 6 in Utrecht (Postbus 805 3500 AV Utrecht). Telefonisch zijn ze te bereiken via 030-2231515 of per fax via 030-2381865. De informatiestroom over FilmFan naar bioscoopexploitan ten, filmtheaters en filmver huurders zal vooralsnog blijven lopen via NFC Marketing. Ook de company van publici- teitsdame Trix van Alphen is verhuisd. Met ingang van 27 augustus bivakkeert The Publicity Company aan de Haarlemmer Houttuinen 307 1013 GM in Amsterdam. Het telefoonnummer is 020- 6127000, het faxnummer 020 - 6188529 en het e-mail adres info@publicy.nl Marleen Pagrach heeft per 1 oktober jongstleden Warner Bros. verlaten. Marleen zal de komende maanden te vin den zijn bij Buena Vista Int. in Badhoevedorp waar zij enkele dagen per week de nieuwe, nog te benoemen sales manager zal gaan begeleiden. Deze functie komt vacant door vertrek van Daniella Koot per 1 december aanstaande. Per 1 december 1999 zal Daniella Koot in dienst tre den bij Pathé (hoofdkantoor) als senior manager filmpro- grammatie. Zij volgt Fred Bertsch op die begin 2000 met de VUT zal gaan. Wilco Wolfers is benoemd tot general manager van Warner Bros. (Holland) B.V Wolfers die tot voor kort directeur was bij Van Ditmar Boekenimport B.V. en Audax Multimedia, was eerder werkzaam bij Buena Vista Home Entertainment Benelux. Hij was daar commercieel directeur. RCV Entertainment, de hol ding waar ook RCV Film Distribution onder valt, is met ingang van 1 september jongstle den volledig in handen van uit geverijconcern VNU. De overna me vloeit direct voort uit de afspraken die reeds in 1997 waren gemaakt toen VNU 50% van de aandelen van RCV in handen kreeg. Rolf Koot (M+B Film) en Simohe Geels zijn op 21 sep tember de trotse ouders gewor den van zoon Joeri Daniël. Duware heeft eind augustus afscheid genomen van Evert Muntjewerf. Na vieren half jaar Duware vond hij het tijd voor een nieuwe uitdaging die hij gevonden heeft in de functie van webmaster. Het team van Duware is intussen wel ver sterkt met een aantal medewer kers. Jane Bakx is de nieuwe office manager, Mariska Mocking van Ewijk heeft de leiding over de helpdesk en de development afdeling is versterkt met Edwin Bos. Elke film begint met een goed idee en het op papier zetten van dat idee, althans dat moet de filosofie zijn achter de oprich ting van de scenario-ontwikke lingsstudio A-LAB BV. De stu dio is opgericht door de Nederlandse producenten Fu Works, Jordaan Film, Motel Films, Phanta Vision en Two Independent. De producenten zullen hun nieuwe producties in de nieuwe onderneming tot ont wikkeling laten komen. De oprichting ligt geheel in de lijn van het MEDIA 2 beleid dat er onder andere op gericht is finan ciële ondersteuning te geven aan Europese filmprojecten die wor den geproduceerd door een breed producentenplatform. Met weemoed kijken de medewerkers van Bioscooponderneming A.F. Wolff terug op 1 juni jongstle den. Op die dag vierde de onder neming haar zestigjarige bestaan met een uitstapje. Met Muiden als uitvalsbasis werd op twee boten gevaren (op een ouderwet se driemaster en op een party- boot) en een bezoek aan het ves tigingseiland Pampus gebracht. Michiel Berkel is per 1 oktober in dienst getreden bij het Nederlands Film Festival als directeur. Hij volgt daarmee Jacques van Heijningen op die directeur/filmcommissioner is geworden bij het Rotterdams Fonds voor de Film en Audiovisuele Media. Na vijf jaar voor de NFC te hebben gewerkt, heeft Jeroen Huijsdens zijn eigen com municatie adviesbureau Direct ConAction opgericht. Jeroen blijft verbonden aan Holland Film Nieuws. Ook zal hij de belangen van de NFC blijven behartigen inzake filmeducatie. rectificatie Bij Pathé is Hajo Binsbergen in dienst getreden als opvolger van Heleen Niele, die op inte rim basis werkzaamheden ver richtte voor Pathé. De redactie van Holland Film Nieuws heeft geschokt gere ageerd op het overlijden van NFC medewerkster Marian van Amerongen. Marian speelde zeven jaar lang een centrale rol op het secretari aat van het NFC bureau en werkte zo ook mee aan Holland Film Nieuws. Marian die al lange tijd ziek was overleed op 4 september op 36 jarige leeftijd. U

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 7