GOTCHA! IN WEERT VOLWAARDIGE MEGABIOSCOOP 0 0 J Q. FILMTHEATER DESMET SLUIT DEUREN De neonlichten van de oude Royal aan de Weertse Beekweg zijn gedoofd. Twintig meter verderop lonkt de royale entree van de nieuwe Gotcha! Na een maandenlange verbouwing heeft Weert nu een volwaardig bioscoopcomplex. Op 5 oktober beleefde Gotcha! haar feestelijke opening. tekst: L. Alleman foto's: C. Damhuis LJ ^ÖS* In 1979 kocht de familie Lamberigts de Royal met het daarbij behorende café. Het café werd een groot succes en de publiekstrekker voor de bios coop. Weert is met 50.000 inwoners een vrij kleine stad, met een aantrekkelijk uitgaans centrum. Daarom besloot Harm Lamberigts acht jaar geleden tot uitbreiding. Er volgde een slepende gang langs gemeentelijke procedures. Uiteindelijk zijn de twee oor spronkelijke bioscoopzalen gemoderniseerd en zijn er twee servicezalen met respectievelijk 186 en 176 stoelen en een klei nere studio aan toegevoegd. De zalen zijn met elkaar verbonden door een sfeervolle bar en een zithoek. Vanaf een hoger gele gen galerij heeft de bezoeker een mooi uitzicht op de foyer. Lamberigts: "Ik vind, dat als je naar een bioscoop gaat, je een avond je uit moet zijn. Dan moet je in de pauze geen uitzicht hebben op een ver regende straat. Daarom voert de entree je mee naar binnen, waar het gezellig en knus is. Ik probeer een sfeer van rust en fantasie te creë ren." In de hal staat Lamberigts' trots, een ticket automaat. Overdag, als de kassa gesloten is, kunnen mensen hier op de touch- screenmonitor trailers van de films bekijken en kaartjes kopen. Betaling gaat met pin-, chip- of creditcard. De feestelijke opening werd verricht door Monique van de Ven en René Mioch. Tout Weert was aanwezig. Onder hen, vanzelfsprekend in Limburg, mijnheer pastoor, deken Van de Valk, een regel matige gast in de bioscoop. Laatste film: 'The Thomas Crown Affair'. Van hem krijgt Gotcha! de zegen. De gasten zijn verrukt van de EX digitale Dolby surround geluidsinstal latie. Ook de collega-exploi tanten uit Roermond en Geleen, die zelf met plannen lopen om hun bioscopen uit Monique van de Ven en René Mioch verrichtten de fees telijke opening te breiden, zijn aanwezig. Keurend lopen zij door het com plex. Maar vooral de Weertenaren zijn blij met hun grote bioscoop. Zij hoeven niet meer naar Echt of Eindhoven om een filmpje te pakken. De exploitant van het in de hoofdstad gevestigde filmtheater Desmet, de Amsterdamse Cinema Exploitatie v.o.f., ziet zich genoodzaakt het bekende theater aan de Plantage Middenlaan aan het einde van dit jaar te sluiten. Hoewel het publiek nog altijd in grote getale de weg naar Desmet weet te vinden, blijkt dat het filmtheater zonder subsidies niet langer te exploiteren is. Desmet heeft bovendien dringend een opknap beurt nodig, maar de vooruitzichten zijn dusda nig dat besloten is hiervan af te zien en het theater te sluiten. 1 9

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 17