EINDELIJK POFFERTJES VOOR KRUIMELTJE WIN HET GESIGNEERDE BOEK VAN 'KRUIMELTJE' WERK IN UITVOERING (F l Ruud Feltkamp en Maria Peters Tijdens de feestelijke première van 'Kruimeltje' ontvingen bijna alle gasten een exemplaar van het boek waar de film op is gebaseerd. Holland Film Nieuws heeft ook een boek weten te bemachtigen, maar dan wel een hele speciale versie. Het is een door de makers gesigneerd boek. Wil jij het boek winnen geef dan antwoord op de vol gende, eenvoudige vraag: Noem de naam van de auteur van het boek 'Kruimeltje'. Stuur je antwoord op een brief kaart of per e-mail aan Holland Film Nieuws Van Eeghenstraat 38 1075 HN AMSTERDAM e-mail: hfn@worldonline.nl Als we een les kunnen leren van de film 'Kruimeltje', dan is het wel dat we kin deren met liefde en vertrouwen moeten omringen. Oh ja, en met suikerspinnen én poffertjes. tekst: H. Kerkhof foto's: Jules Oosterweel De première van 'Kruimeltje' was pre cies zoals verwacht. In een werkelijk bomvol Tuschsinki waren tal van bekende Nederlanders en ontel baar veel kinderen aan wezig. Tijdens de film wilde ik ook wel dat na jaren lange omzwervingen Rick Engelkes opeens mijn vader bleek te zijn; ik genoot een intense verliefdheid voor Thekla Reuten en natuurlijk wilde ik het vriendje zijn van Kruimeltje. Na de film hield het applaus de hele aftite ling aan om nog eens extra aan te zwellen, toen de naam van Henny Vrienten op het doek verscheen. Hij is verantwoordelijk voor de muziek die de film die laatste touch mee geeft. Hoofdrolspeler Ruud Feltkamp en regisseur Maria Peters kregen de verdiende extra aandacht. Tijdens het feest na afloop van de film in het Tuschinski theater waren er spijzen en dranken in overvloed. De kleine bezoekers werden met poffertjes en suikerspinnen op hun wenken bediend. De cast en producenten van Kruimeltje 'Mariken verfilmd' Rond deze tijd worden de opnamen afgerond van de film 'Mariken' van regisseur André van Duren naar het gelijknamige boek van Peter van Gestel. 'Mariken' verscheen in boekvorm in 1997, won diverse prijzen en werd met juichende kritieken ontvangen. Peter van Gestel baseerde zijn boek losjes op het mirakelspel 'Mariken van Nimwegen'. Het verhaal speelt zich af in een langvervlogen tijd met trotse kastelen, machtige gravinnen en een nare heks. Samen met Kim van Kooten (die ook een van de hoofdrollen voor haar rekening neemt) bewerkte Van Gestel het boek tot een scenario. Hans de Weers van Egmond Film And Television is de producent van deze avontuurlij ke familiefilm, die door C-Films in december 2000 zal worden uitgebracht. Voor de rol van Mariken werd, na intensief speurwerk, Laurien van den Broeck gevonden. De overige hoofd rollen worden vertolkt door Jan Decleir (Archibald), Willeke van Ammelrooy (Griet), Dora van der Groen (de Zwarte Weeuw), Johanna ter Steege (de Gravin) en vele anderen. De crew van 'Mariken' bestaat onder andere uit Erwin Godschalk (uitvoerend producent), Walter Koning (productieleiding), Steve Walker (direc- tor of photography), Rene Wiegmans (montage). Verantwoordelijk voor de kledingontwerpen is Kirstin van Passel. De laatste maanden werd op diverse locaties in Nederland en België gefilmd. Karim Traïda regisseert 'Les Diseurs de Vérité' Van 2 5 september tot eind oktober vonden op diverse locaties in Nederland de opnamen plaats van 'Les Diseurs de Verite'. Regisseur Karim Traïda werd geboren in Algerije, maar woont al lange tijd in Nederland waar hij in 1991 afstudeerde aan de Filmacademie. Sindsdien maakte hij een tiental korte fictiefilms en docu mentaires. Veel van zijn films gaan over buitenlanders, die in een vreemde omge ving komen. Zijn eerste lange speelfilm 'De Poolse Bruid' heeft inmiddels al vele prijzen gewonnen en werd vertoond op veel prestigieuze filmfestivals. Traïda zet in 'Les Diseurs de Vérité' de tijd stil en geeft een beeld van de twee werelden, waarin hoofdrolspeler Sahafi -een Algerijns journalist- geleefd zou hebben als hij een fatale aanslag op zijn leven zou hebben overleefd. Een portret van een leven in uitersten met de spanning van overleven en bittere overlevingshumor, maar ook de afhankelijkheid van anderen en het gelaten (af)wachten in een vreemd land. De hoofdrollen worden gespeeld door Sid Ahmed Agoumi, Jaap Spijkers en Monic Hendrickx ('De Poolse bruid). Producenten zijn Jeroen Beker en Frans van Gestel van Motel Films. Karim Traïda schreef zelf het scenario. De camera werd gehanteerd door Jacques Laureys. Eddie de Cloe is verantwoordelijk voor het geluid, Anne Winterink (art direction), Jany Temine (kostuum ontwerp), Fons Merkies (muziek) en Chris Teerink neemt de mon tage voor zijn rekening. Naar verwachting zal 'Les Diseurs de Vérité' in première gaan op het International Film Festival 2000 in Rotterdam. 2 6 (foto Jaap Vrenegoor) Kim van Kooten (Isabella), Laurien van den Broeck (Mariken) en Willeke van Ammelrooy (Griet) op de set. 2 7

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 24