u K U CINEMIEN COLUMBIA TRISTAR FILMMUSEUM 20TH CENTURY FOX Vervolg Buena Vista Internationa] hij aan een film over de tango. Hij wordt verliefd op zijn hoofdrolspeelster die toevallig ook de geliefde is van Mario's grootste geldschieter. Een driehoeksrela tie ontstaat met alle drama, passie en tragiek van de tango als gevolg. TOYSTORY2- 17 februari The toys are back in town en het avontuur gaat ver der! Een fanatieke speelgoed verzamelaar ontvoert Woody (Tom Hanks)! Buzz Lightyear (Tim Allen) en de rest van de groep (Mr. Potato Head, Slinky Dog, Rex en Hamm) gaan direct tot actie over. Opwinding en avontuur zijn het gevolg in hun race tegen de klok om Woody te redden en eerder thuis te zijn dan Andy. Waanzinnig geopend in Amerika! 'Windhorse' is de eerste film die (gedeeltelijk) is opgenomen in Tibet en een goed beeld geeft van het huidige door China bezette Tibet. Dolkan is een zan geres met grote aspiraties. Ze collaboreert met de Chinese autoriteiten maar raakt in een gewetenscri sis als haar nicht Pema, een boeddhistische non, gevangen wordt genomen en gemarteld vanwege haar geloofsovertuiging. Regisseur Paul Wagner streefde naar een zo groot mogelijke authenticiteit. Waar populaire Tibet-films als 'Kundun' (opgeno men in Marokko) en 'Seven Years in Tibet' (gedraaid in Argentinië) eindigden, begint 'Windhorse'. De film was één van de publieksfavorieten tijdens het Internationaal Film Festival Rotterdam 1999. Het aankomende filmfestival doet een beroep op uw vijf zintuigen: voelen, ruiken, proeven, horen en kij ken. Want de zintuigen, elk vertegenwoordigd door een personage, staan centraal in Jeremy Podeswa's film 'The Five Senses' die op 3 februari in première gaat. De film laat zien dat het menselijke relaties zijn die ons aan het leven binden en werd in het buiten land warm ontvangen met de woorden: "lovely mas- terpiece" en "excellent ensemble piece". Geen won der dus dat de film tijdens het International Film Festival in Toronto met de grote prijs naar huis ging. Tegen alle verwachtingen in is onze laatste film van 1999 'Blue Streak' fantastisch geopend. Dit is dan ook een extra motivatie om ons op de volgen de film te storten, 'Joan of Are'. Deze nieuwe film van Luc Besson met een topcast (Mila Jovovich, Faye Dunaway, Dustin Hoffman en John Malkovich) laat een hevige indruk bij je achter. Frankrijk, 1429. Het Franse rijk verkeert in staat van oorlog met Engeland als een jong boerenmeis je, Jeanne D'Arc, met een door God ingegeven boodschap, zich meldt aan het Franse Hof. Gegrepen door haar verschijning geeft de Dauphin, Charles VII, haar toestemming om met het Franse leger ten strijde te trekken tegen de Engelsen. Zij leidt het leger naar de overwinning in Orleans, waarna Charles VII zich tot koning van Frankrijk kan laten kronen. Hoewel zij in eerste instantie wordt geprezen om haar daden, raakt ze langzaam maar zeker verstrikt in een web van politieke intri ges en verraad. De line up voor de rest van 2000 ziet er ook veelbe lovend uit met films als 'The Bone Collector' (Denzel Washington), 'Stuart Little' (Geena Davis), 'Hanging Up' (Meg Ryan) en nog veel meer. Wij wensen iedereen prettige kerstdagen en een spetterend 2000 toe. Remakes zijn in veel gevallen wei nig meer dan slap pe aftreksels van het origineel. Dat geldt niet voor 'Passion' ('Szenvedély'), waarmee de Hongaarse cineast György Fehér de vierde was die een filmversie maakte van James M. Cains beroemde liefdesdrama 'The Postman Always Rings Twice'. Fehér situeert het overbe kende verhaal op het Hongaarse platteland en weet door zijn trage stijl met lange shots de staat van uitzichtloze wanhoop perfect te treffen. 'Passion' stemt niet vrolijk maar is wel doordringende cinema zoals die maar zelden gemaakt wordt. Première op 13 januari. De Japanse regisseur Takeshi Kitano geeft met zijn nieuwe film 'Kikujiro' een nieuwe draai aan zijn oeu vre. Geen grimmige gangsters ditmaal, maar een dromerige road movie over de zoektocht van een jon getje naar zijn moeder in het gezelschap van de oudere niksnut Kikujiro. Kitano's talent voor slap stick, dat al in zijn eerdere films mondjesmaat aan wezig was, krijgt hier de volle ruimte en mede daar door is 'Kikujiro' zijn toegankelijkste film tot op heden. Première op 3 februari. Fox is volop bezig met de voorbereidingen voor het jaar 2000, waarin zij (na 'A Midsummer Night's Dream') afreist naar het verre Oosten. Allereerst brengt Jodie Foster ons terug in het verleden als Anna Leonowens, die een heimelijke romance heeft met de koning van Siam in 'Anna and the King'. Wij laten ons totaal in vervoering brengen door dit romantische epos dat zich afspeelt in een bijzonder exotisch en kleurrijk Thailand in de 19e eeuw. Daarna breken er spannende tijden aan wanneer wij met Leonardo DiCaprio op zoek gaan naar 'The Beach'. Wat wij in dit ogenschijnlijke paradijs aan treffen, overtreft onze stoutste dromen. Vervolgens 5 1

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 46