NATIONALE BIOSCOOPDAGEN VLINDERS IN DE BUIK Krijgt u ook de vlinders weer in uw buik als u denkt aan dinsdag 18 en woensdag 19 april? Tijdens deze Nationale Bioscoopdagen, die in het teken zullen staan van feest, gezelligheid, activiteiten en natuurlijk de bioscoopbeleving, kunt u weer met al uw creativiteit een bijdrage leveren om de Bioscoopdagen tot een groot succes te maken voor u zelf. Om u een beetje te helpen hebben wij hieronder een aantal ideeën op een rij gezet. ssfB f: S;:SS door: K. Winkelaar Op deze dagen moet natuurlijk niemand een bioscoop voorbij lopen zonder dat deze onopge merkt blijft. Hang daarom de posters van de Nationale Bioscoopdagen niet alleen bin nen maar ook buiten op. Maak gebruik van de mogelijkheid, als die bestaat, om vlaggen op te hangen en bijvoorbeeld filmmu ziek op straat te laten spelen. Ook het personeel zou kunnen rondlopen in speciale kleding. Voor binnen in de bioscoop is genoeg materiaal om gebruik van te maken zoals de slingers en het materiaal van de Schweppes actie. Wellicht heeft u nog andere ideeën om het nog gezelliger te maken. Naast de versieringen zijn er een hoop activiteiten te verzinnen die plaats kunnen vinden tijdens deze speciale dagen. Naast het vertonen van de winnende films van de Verkiezing Beste Bioscoopfilms 1999 kunt u natuurlijk sneak previews verto nen, een filmmarathon organise ren of een voorpremière houden. En wat denkt u van bijvoorbeeld een rondleiding achter de scher men of een prijs voor iedere honderdste bezoeker. Ook een look-a-like wedstrijd behoort tot de mogelijkheden. Misschien kunnen er speciale voorstellin gen plaatsvinden voor bijvoor beeld ouderen of kinderen op woensdagmiddag, men kan dan op de foto als een echte filmster, met een Oscar in de hand of met een bekende Nederlander, wellicht een plaatsgenoot. Er zullen uiteraard mensen jarig zijn op deze twee dagen en mis schien kunt u hen gratis toegang verlenen of voor hen iets speci aals organiseren. Door al deze activiteiten, de sfeer, de lage toegangsprijs van 7,50 en de gratis Nationale Bioscoopbon van 2,50 geven wij de vaste bezoeker een cadeautje en nodigen wij het publiek, dat wat minder vaak komt, uit om weer eens een film in de bioscoop te bezoeken, want op het grote witte doek komt de film toch het best tot zijn recht. Een thriller voelt nu eenmaal spannender, om een komedie wordt er harder gela chen in een volle zaal en ontroe ring ontlokt in een theater extra emoties. Bovendien gaat de gehele opbrengst van de verkoop 'American Ginger Ale', de actie van de hoofdsponsor, naar Stichting Bio-Kinderrevalidatie waardoor u en uw publiek zich en passant gezamenlijk inzetten voor een goed doel. Wij hopen dat we u, door mid del van alle voorbeelden, op goede ideeën hebben kunnen brengen. Mocht u bijzondere en opvallende dingen organiseren laat het NFC Marketing weten zodat het kan worden doorgege ven aan de landelijke pers. Wij hopen op een nog groter succes van de Nationale Bioscoopdagen en wensen u heel veel succes met de voorbereidingen. Uitslag Verkiezing Beste Bioscoopfilms '99: Beste bioscoopfilm: The Matrix De meest komische bios coopfilm: Notting Hill Ontroerendste bioscoop film: La Vita e Bella Spannendste bioscoopfilm: The Matrix Beste Nederlandse speelfilm: Kruimeltje Het team van de Beste Neder landse Speelfilm van 1999 'Kruimeltje': regisseur Maria Peters, Rick Engelkes, Thekla Reuten, Eric van der Donk, Dave Schram, Ruud Feltkamp, Hans Pos en Ynnick van de Velde en Hugo Haenen. 1 3

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 12