LUMIERE ENSCHEDE SLUIT IN VERBAND MET OPENING CINESTAR HOLLAND FILM HOUSE Nieuw in Cannes oog op een geleidelijke bezoekersstroom. Er is bijvoorbeeld geen echte grote zaal. De grootste zaal heeft 600 stoelen. John van der Rhee: "Een grote zaal zal hier, in deze omgeving en zeker overdag, zelden gevuld zijn en dat is zonde. Dan kiezen wij liever voor een groter filmaan- bod. Omdat wij denken dat veel mensen op de bonnefooi komen starten wij elk kwartier een voorstelling, tussen 12.00 en 23.00 uur." Om deze stroom bioscoopgangers op te vangen heeft Pathé via de Arbeidsvoorziening service medewerkers geworven. Zij hebben allen van Pathé een training gekregen in ticketsale, con- cession (buffet) en ushering (in- en uitgeleiding van het publiek). Samen met acht operateurs en vier theatermanagers werken er in totaal zo n 60 mensen. Concurrent Kinepolis, die even verderop in Diemen een megabioscoop wil bouwen, heeft het nakijken. Op dit moment loopt bij de Raad van State een procedure, aangespannen door de gemeente Diemen tegen de provincie Noord-Holland. De provincie wil het uitgaans leven van Amsterdam beschermen en weigert het bestemmingsplan te wijzigen ten gunste van de vestiging van een tweede bioscoopcom plex. De uitspraak was toegezegd medio maart maar is op het moment van het ter perse gaan van HFN nog niet gedaan. De opening van CineStar, begin juli 2000, heeft gevolgen voor de bioscopen in de Enschedese binnenstad. De exploitanten van Alhambra en Lumière, respectievelijk Cinex en Wolff Cinema Groep, hebben een gezamenlijk beleid uitgestippeld met het oog op de toekomstige bioscoopsituatie in Enschede. Dit heeft geresulteerd in een overeenkomst, waarin is afgesproken dat Alhambra open blijft en Lumière dicht gaat. Lumière zal zijn deuren kort voor de ope ning van CineStar sluiten. De opening van CineStar staat gepland voor de eerste week van juli aanstaande. CineStar is een multiplex met tien zalen en ruim 2.700 stoelen, dat deel gaat uitmaken van Miracle Planet. CineStar zal worden geëx ploiteerd door CineStar Nederland, waarin het Duitse bioscoopconcern Kieft Kieft Filmtheater en Wolff Cinema Groep parti ciperen. Het management en de program mering van CineStar zullen verzorgd wor den door Wolff Cinema Groep. Sedert enige jaren was er op het Internationale Filmfestival in Cannes geen echte eigen Neder landse ontmoetingsplaats meer. De Nederlandse professionele film wereld blijkt echter wel behoefte te hebben aan zo'n ontmoetings plaats, waar men zijn afspraken kan coördineren, vakgenoten uit de hele wereld kan ontmoeten en volgens de eigen bedrijfscultuur recepties kan geven. door: F. de Haas Dit jaar biedt het festival voor het eerst de mogelijkheid om in het nieuwe "Village International" een landenpaviljoen in te rich ten. Op initiatief van Ad Weststrate (CineCity- Vlissingen Film by the Sea) en Fred de Haas, met medewerking van Shooting Star Filmcompany, werden filmfacilitaire bedrijven benaderd om deel te nemen in de opzet van een Nederlands ontmoetingspunt op het Filmfestival. Vooral de medewerking van Grolsch Bierbrouwerij Nederland BV heeft het mogelijk gemaakt om dit jaar voor het eerst een Holland Film House in te richten. Het Holland Film House staat open voor alle Nederlandse bezoekers van het festival zoals filmmakers, producenten, acteurs, actrices en de filmpers met hun relaties. De staf van het Holland Film House staat bezoekers tijdens hun verblijf in Cannes met raad en daad terzij de om hun aanwezigheid op het festival zo goed mogelijk te laten verlopen, onder andere met een business center, een meeting point met boodschappenservice en mogelijkheden voor recepties. Uiteraard wordt er gezorgd voor Internet-aanslui tingen. Ook is er een Grolsch-bar voor drankjes en dergelijke. Holland Film House wordt een gezellig en func tioneel ontmoetingspunt voor alle Nederlandse filmfestivalbezoekers in Cannes. Voor nadere informatie: Stichting Holland Film Land T.a.v. Fred de Haas Van Eeghenstraat 38, 1071 GH Amsterdam tel.: 06 53 197 836, fax: 020 - 870 02 62 e-mail: freddehaas wxs.nl 1 7

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 16